resim
Ali Rıza Sergen Yalçın
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:49
Uyruk:Türkiye
 • 2559
  kendisi için türk futbolunun gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu diyenle futbol konuşmam.

  sergen yetenekli miydi? elbette çok yetenekliydi, iyi maçlar oynadı mı? iyi ne kelime, nefis maçlar oynadı ama sonuç? en yetenekli oyuncu sergen olabilir ama o zaman ben de bizim mahalledeki sinan daha yetenekliydi derim, sonu yok ki bunun. neye yarar sahaya yansımayan yetenek.

  bana göre türk futbolunun gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları hakan şükür ve arda turan'dır. istatistikler, kazandıkları, kariyerleri ortadadır, sergen'in televizyondan izlediği maçlarda bu adamlar başroldeydi. sergen'in chelsea golleri hala konuşulur, arda o golü chelsea'ye takımı şampiyonlar ligi finaline giderken attı. öyle 90 dakika kapanıp da karambole pozisyonda da atmadı. o maçta takımının en büyük hücum gücüydü falcao ile birlikte.
 • 2560
  türk futbol tarihinin en yetenekli oyuncusu olabilir. saf bir yetenekti. en iyi oyuncusu tanımı ise hakan şükür için geçerli olabilir. hakan'ın galatasaray'a ve aynı anda milli takıma verdiği katkıyı belki de bundan sonra kimse veremeyecek. sadece yetenek kısmından bakacak olursak sadece sergen değil yusuf şimşek bile hakan şükür'den daha büyük yetenektir. hatta gençler bilmez tarık daşgün de daha yetenekliydi, ama şimdi adını bile kimse hatırlamaz.
 • 2561
  beşiktaşlıların bizden de efsane olsun diye pohpohladığı oyuncu. yetenekli midir evet ama o kadar. türk futbolunun altın 11'i yapılsa 9-10 futbolcu galatasaray'dan olacağı için sergen-rıdvan fala pohpohlanıyor işte.

  mesela bu konularda hasan şaş hiç anılmaz. dünya kupasının en iyi 11'ine giren, cl çeyrek finalinde real madrid'i dağıtan, dünya kupası yarı finalinde brezilyalıları çalım manyağı yapan adam ama kariyeri süper lig ve chelsea'den ibaret adamın yanında esamesi okunmuyor. dışardan takip eden birine sorsan hasan şaş der muhtemelen

  danimarka liginde mohamed zidan vardı, ligin içinden geçiyordu. sonra almanya'ya gittiğinde kayboldu. yetenek, teknik üst seviyede düzenli gösterince gerçektir. yoksa arjatinlilere sorsak riquelme, zidane'dan daha yetenekli derler.
App Store'dan indirin Google Play'den alın