• 2184
  türk milli takımı için biçilmiş kaftan. kendisi zaten sürekli işten sıkılıyor. a milli takımın başına gider yeni nesil gençlerin de dilinden anlar, oynattığı futbol da her ne kadar desteklenmiş olsa da iyi bir futbol. kimseyi de ismi için kadroya almaz. takımdaki hiçbir oyuncunun da sergen'in yeteneğine laf edebileceğine ihtimal vermiyorum, yaparsa da cevabını sahada verir zaten.

  bu ayrıca doğru bir yapı kurmak isteyen akıllı bir yönetim için de müthiş fırsat. altyapı milli takım kurgusunu uzman ellere bırakırsın. oyuncu havuzunu uzman ellere bırakırsın. sergen zira a takım dışında birşeyle uğraşmak istemez. *
 • 2186
  sabah kendisiyle ilgili ofiste yaptığımız muhabbetin burada aynen yazılmasıyla beraber, 10 dakika odada böcek aramama vesile olmuş teknik direktör. *

  konuya dönersek, sergen'in futbolda başarılı olacağından şüphem yok ama istikrar ve hırs sorunu yaşayacağı da çok açık. kimse sergen'den terim gibi 70 yaşına kadar sivas deplasmanında kar, erzurum deplasmanında soğuk yemesini beklemesin. sergen önümüzdeki seneyi de 3 kupayla kapatsa dahi (ki ben patlayacağından eminim) "yeter kardeşim ben bu dünyaya beşiktaş'ın kahrını çekmeye mi geldim" diyerek tekrar ortamlara akmayı tercih edecektir.

  milli takım teknik direktörlüğü için okan buruk ismi geçtiğinde nasıl "gitsin önce bir avrupa'da alt sıra takım çalıştırsın, sonra gelsin bize nöbeti devralsın. milli takım için çok genç, hazır hırsı, gücü yerindeyken yürüsün, emeklilik günlerinde gelsin milli takıma" diyorsam, tam tersini sergen için düşünüyorum. milli takım sergen için mükemmel bir yer ve başarılı olacağından da eminim. 2 hafta maç 3 ay alemler, 2 hafta maç 2 ay kıbrıs, 1 ay turnuva 3 ay at yarışı. hem kendisi darlanmaz, hem takımı darlamaz. win win *
 • 2187
  aslında tam ona göre bir iş milli takım hocalığı. hergün antrenman, üç günde bir maç, deplasman, seyahat, rakip analizi, sinir-stres yerine senede en fazla 8-10 maç yapacak. kalan zamanda gezip tozacak, karışan yok görüşen yok. tam onun gibi ehlikeyf birine göre. marmarisspor/bodrumspor/alaçatı idmanyurdu'ndaki genç yetenekleri izler durur bol bol :d
 • 2188
  milli takım için doğru isim olduğunu düşündüğüm hoca. sergen’in karakteri ile alakalı çıkarımlar zaten defalarca yazılmış ve milli takıma uygunluğundan bahsedilmiş. işin saha tarafına bakarsak sergen pragmatist bir insan. elindeki kadroya göre işleyebilecek bir taktik çıkarmaya çalışıyor, var olan oyuncu havuzundan en iyi şekilde faydalanıyor. yani olmayacak oyuncularla pas futbolu oynayacağım diye diretmiyor ya da tam tersi yetenekli oyuncu grubuna otobüs çektirip kapanın demiyor. o anki kadro neyi yapabilecekse basit bir taktikle onu yaptırıyor. milli takım için gereken hoca profili de budur. ayda yılda bir toplanan ekibe yeni bir taktik anlayış oturtmak kolay değil. fakat o oyuncu grubuna uygun oyunu oynatırsanız, yatkın oldukları plan üzerinden devam ederseniz verim alabilirsiniz. yeni şeyler denemeye gerek yok. bunu da oldukça iyi yapabileceğini gösterdi sergen.

  umarım malum şahsın aklına eser de sergen’i milli takımın başına getirir. şenol ile her geçen gün zaman kaybediyor takım.
 • 2190
  2020 yılında paok karşısında parçalanan teknik adam. evet bjk'nin çok eksiği vardı, sağ bek mevkisinde lens oynuyordu o derece ancak bunların hiç biri türkiye'nin sadedce yönetimsel,mali,idari açılarda olduğu gibi türk teknik adamlığı ve taktik bilgisinde de geri kaldığı gerçeğini değiştirmiyor. tüm türkiye'nin futbolun antrenman,taktik ve teknik kısımlarında avrupa'nın 15 sene gerisinde olduğunu artık kabullenmemiz lazım.
 • 2191
  hakkında kimsenin etkisi altında kalmıyor kısmına biraz güldüğüm teknik direktör. sedat peker zamanında acılan davalarda ki telefon kayıtlarında peker istemiyor diye düşme maçında rizespor karşı oynamaması ile beşiktaş-bursaspor gerilimine neden olmuştur. aynı şekilde peker istiyor diye tümer metinle bereber fenerbahçe maçında şike yaptığı ifade edilmişti. bu konularla ilgili bilgi almak için sedat peker başlığındaki yazıları bence bir daha okuyun ve öyle yorumlayın.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!