• 1622
  beşiktaş teknik direktörü. uzun vadede kendisinin başarılı olup olamayacağı başarı kıstasına göre değişir. eğer beklenti şampiyonluk değilse ki bence olmamalı. şu an türkiyede beşiktaşı sergen yalçından iyi yönetecek hoca yok. ben kendisinin beşiktaş kariyerinde şampiyonluk yaşayacağına inanmıyorum. fatih hocadan sonra kendisi bize gelir mi açıkçası onu da pek zannetmiyorum. sergen akıllı adamdır. fatih hocadan sonra gelmesi durumunda en ufak başarısızlığında çok sıkıntı yaşar. ben kendisinin şenol hocadan sonra milli takımı yöneteceğini düşünüyorum. nedense içimde böyle bir his var. sergen hoca da senede 10 maç yönetip daha fazla para kazanacağı için milli takıma daha sıcak bakacaktır.
 • 1623
  1997 - 2002 arası kariyeri o kadar çalkantılıdır ki beton hafızalılar haricinde akılda tutmak kolay olmuyor. şöyle ki;

  1997 yazında 6 yıldır kadrosunda bulunduğu bjk'den istanbulspor'a gitmiş. cem uzan başkan o zamanlar. 43 maç 17 gol 11 asist gibi bir istatistik yapmış.

  1.5 sezon sonra jet fadıl'ın siirt jetpaspor'una transfer oldu. kendisiyle beraber bir kaç yıldız daha transfer olmuştu. transfermarkt'a göre hemen ertesi gün fb'ye kiralanmış. yarım dönem fb kadrosundaymış. ancak zihninde sergen'in fb formasıyla herhangi bir estantanesi olan var mıdır bilemiyorum. 26 maç 8 gol 6 asist diyor transfermakt.

  ertesi sezon sezona fb ile başlamış yine devre arasında bu sefer galatasaray'ımıza kiralanmış. hala siirt jetpaspor'un oyuncusu. yarım sezon formamızı giymiş ancak uefa'yı kazanan kadroda yer alamamıştı. çünkü rıdvan dilmen'in td olduğu fb'de avrupa kupasında forma giymiş ve madara olan fb kadrosunun bir parçası olarak kalmıştı. bu dönemi de pek hatırlanmaz. çünkü 99-00 sezonunda hafızamıza kazınan anların büyük çoğunluğu avrupa maçlarına ait. bizdeki ilk döneminde 21 maç 6 gol 7 asist gibi istatistiğe sahip.

  ertesi sezon ts'ye kiralanmıştı. ts kariyeri sakatlıkla geçmişti diye hatırlıyorum. 9 maç 1 gol 1 asist ile boşa geçen bir sezon olmuş.

  2001-02 sezonı ise kendisinin bizim takımda bir tam sezon geçirdiği tek sezon. toplamda 27 maç 9 gol 10 asist. şl'de 9 maç, 2 gol ve 2 asist yapmış. bu şl performansı kendisinin en başarılı avrupa karnesidir aynı zamanda.

  bir sonraki sezon ise bjk ile şampiyonluk yaşadı. toplamda 34 maç 9 gol 7 asist.

  3 sezon daha bjk'deydi. 84 maç 19 gol 10 asist. 19 golden 2'si chelsea ağlarına. 2003-04'te biraz efektifti. son iki sezon tamamen fiyaskoydu.

  şekerspor ve eskişehirspor maceraları var ama forma giydiği bile yok nerdeyse. özetle

  91-97 bjk
  97-98 istanbul
  98-99 istanbul - fb
  99-00 fb - gs
  00-01 ts
  01-02 gs
  02-06 bjk

  bjk formasını 282 kez, galatasaray formasını ise 48 kez giymiş. yaklaşık dört katı fark var. bjk'de 7 şl maçı, bizde ise 8 şl maçı oynamış. :)
 • 1624
  lucescu kendisini öyle güzel oynatıyordu ki takıma inanılmaz bir katkı veriyordu. hiç unutmam bir avrupa maçıydı, topu ayağında galatasaraylı oyuncular biraz fazla tutup sergene vermeyince ali sami yenden ıslık sesleri çıkmıştı. verin topu sergene diye. öyle güzel anılar bırakmıştı 20 sene önce bende.

  adam beşiktaşlı ama hiç bir takıma yanlışı olmamıştır benim hatırladığım. o yüzden başarılı olmasını isterim.

  edit: ulan bu entryde de hiç unutmam yazmışım, başka bir maç çıkarsa kralı gelse editlemem ona göre :(