• 1404
  çok iyi teknik direktör oldu bu kardeşimiz zamanla. istikrar sorununu çözerse avrupa'da bile şansını deneyebilir gelecekte. saha kenarındaki pokerface suratı ile artık at yarışını değil sahayı düşünmeye başlamış diye tahmin ediyorum.

  he bu arada bitik beşiktaş'a gitmemekle iyi yaptın. hem senin gibi bir teknik direktörü orada görmek istemem hem de ya kardeşim ne işin var beşiktaş ile ya? yok kavuşacağız vs. bilmem ne salla sen takılmazsın o işleri umursamazsın. bizimle daha güzel günlerin oldu. bırak artık orayı. git avrupa'ya güzel işler başar. ama seni transfer etmek isteyen kulüpler senin hakkında detaylı bir araştırma yaparlarsa asla almazlar sen de haklısın.*

  https://youtu.be/QIuOf7HG0LA
 • 1406
  gittiği ve çalıştırdığı her takımda başarılı oluyor ama hiç bir yerde kalıcı olmuyor. bu tamamen kendi isteğiyle olan bir durum. adam kendisi ayrılmak istiyor. sebebini bilmiyorum artık sıkılıyor mu, yoruluyor mu, yöneticilerle mi sorun yaşıyor anlayamadık. teknik direktör olarak gözlemlediğim kadarıyla futbolcularla olan diyaloğu da kuvvetli. zaten futbolculuk kariyeri harikaydı. sanırım beşiktaş’ın abdullah avcı’dan sonra ki ilk tercihi sergen olacak gibi duruyor.
 • 1407
  hiç ama hiç haz etmediğim bir insandı kendisi bir süre öncesine kadar. ancak gel gelelim, sahada planlı, çalışılmış bir taktik görüyorum bu hocanın takımlarını izlediğimde.

  türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük figürü fatih terim’in galatasaray’ı bile çalışılmış bir plan gösteremiyorken üstelik...

  dilerim yabancı sınırına 4 sene önce gelen esnetmelerden sonra bugün dönüp baktığımızda avrupa’da gördüğümüz lejyoner futbolcularımızdan sonra lejyoner teknik direktörlerimizi de görürüz. bu furyayı da dilerim kendisi bir an önce başlatır.

  teknik direktör ihracatı demek, liyakatın l’sini görememiş yetenekli, bilgili hocaların adım adım yukarı çıkması demek. samet aybaba, rıza çalımbay, ertuğrul sağlam görmek istemiyorum; bunun için de olabildiğince hoca ihraç etmek gerek.
 • 1408
  beşiktaş'ın teknik direktör seçerken sergen yerine abdullah avcı tercihi futbol adına hatadır. sergen hoca her gittiği takımda etkisini hissettiriyor. uzun süre bir yerde kalamıyor. bunun nedeni daha üst levele geçince türk futbolunun nezih yöneticileri kapalı kalıyor.

  beşiktaş'ın fatih terim'i olabilecek potansiyeli var. uluslararası seviyede nasıl oynanır biliyor. abdullah avcı kariyerinde ancak ön elemesinde içine girdiği şampiyonlar liginde sergen efsane performanslar verdi. ayrı yeten milli bir futbolcu.

  samet aybaba ve aykut kocaman gibi maç sayısı olarak artacağına aşama aşama kendini geliştirirse; mustafa denizli, şenol güneş, fatih terim gibi üst klas hoca olabilir.
 • 1409
  yönettiği takımları iyi koordine edebilen rakiplere çok iyi hazırlanan teknik adam. beşiktaşa gidişi umarım çok uzun süreleri bulur da biz de belki faith terim sonrası dönemde kendisinden yararlanabiliriz. yolu bize uğramayacaksa umarım direk avrupaya gider. elinin altında çok iyi bir kadro ve bütçeyle neler yapabileceğini çok merak ediyorum. karakter işlerine girmeyeceğim teknik adamlığını beğeniyorum yolu açık olsun.