resim
Serdar Gürler
Takım:Başakşehir
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:30
Boy:1.75
Uyruk:Türkiye
 • 408
  takım arkadaşı öldüğü gün fesih maddesi ile başakşehir'e transfer olan futbolcu. konyaspor başkanı bu konuda kendisine oldukça sitem etmiş. ahmet için oynayacağız sezon sonunu bekle gelin gibi gönderelim dedim kabul etmedi tarzında açıklamalar yapmış. bu olay benim aklıma daniel alves'i getirdi. read madrid ile anlaşmış sevilla fc başkanına büyük bir pres yapıyordu transfere onay vermesi için, başkan da daha çok para kopartırım umuduyla işi yokuşa sürüyordu. daniel alves ile başkanın araları bayağı bozulmuş bu inatlaşma kadro dışına doğru emin adımlarla gidiyordu derken sevilla'nın 22 yaşındaki oyuncusu antonio puerta kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. bu olay üzerine daniel alves ayrılık planlarını rafa kaldırarak puerta için 1 sene daha buradayım dedi ve o sezonu bitirdikten sonra sezon sonu müthiş bir hikaye yazacağı barcelona'nın yolunu tuttu. yani büyük futbolcu olabilmek için önce büyük karakter sahibi olmak gerekir.
 • 409
  profesyonel hayat 31 yaşında ilk defa istanbul takımı fırsatı gelmiş. 6 ay daha kalsa belki çapraz bağları kopacak bacağı kırılacak belki başakşehir hoca değiştirecek yenisi istemeyecek. gelen teklifi bir daha alamayacak. herkes para kazanmak için çalışıyor. adamın çıkış maddesi belli. o zaman konyaspor madde koymayacaktı. dramaya hiç gerek yok. yolu açık olsun. sezona damga vuran performans gösteriyor.
 • 411
  sözleşmesindeki serbest kalma maddesini tam bilmiyorum ama herhalde ben olsam, en azından 3-5 gün sonra yapardım başakşehir'e transferimi.

  konyaspor'un, serbest kalma maddesi koyup ahmet çalık'ın vefatı nedeniyle olayı başka yerlere çekmesi yanlış olsa da; serdar'ın da apar topar, neredeyse aynı gün takımdan ayrılması pek doğru gelmedi bana. yoksa ayrılmasında, fırsatı değerlendirmesinde bir sakınca yok.

  tabi ki 5 gün sonra da ayrılsa, konyaspor yine bu tarzda bir açıklama ile oyuncuyu taraftarın önüne atardı orası ayrı. bu işleri beceremiyor bizim kulüplerimiz.
 • 412
  ahmet çalık'ın acı kaybı ile ne alakası olduğunu anlamadığım profesyonel futbolcu. ahmet çalık vefat etti diye futbolcular niye konyaspor'da devam etmek zorunda, ne alakası var abi? ikisi bambaşka olaylar. konyaspor ahmet çalık'ın kaybını bu tarz transfer işlerinde kullanmaktan ve ajitasyon yapmaktan bir an önce vazgeçmeli. konu hiçbir zaman konyaspor olmadı. konu ahmet çalık ve sevenleri arasındadır. iki gün sonra da hepimiz hayatımıza devam edeceğiz ve geriye ahmet çalık'ın acılı ailesi kalacak. bomboş romantizm kasılmasına gerek yok. serdar gayet iyi yapmış büyük bir takıma kapağı atarak. yolu açık olsun.
 • 413
  transfer durumunun ahmet çalık ile bagdastirilmamasi gereken kardeşimiz. muhtemelen çok öncesinde görüşülüp anlaşılmış. konyaspor başkanı da serdar'ı niye sattınız tepkisi almamak için konuşuyor öyle.
  diyelim ki alakası var ahmet çalık ile gidişinin. insanları tanımadan etmeden ön yargılı şekilde yargılamayı ne kadar seviyoruz ya. belki bu adamın en yakın arkadaşlarından birisi idi ahmet. belki oda arkadaşı idi. şimdi ahmet vefat edince belki adam durumu kabullenemedi ve konyaspor'a kaldığı her dakika her saniye adamın içini acıtıyor ve belki kendisini futbola veremeyecek. nereden biliyorsunuz?