• 4201
  bu adamı bedavaya gönderdik fener’e. şimdi herkes şöyle kötü idi böyle kötü idi yorumlar yapacak ama bizde oynarken de herkesin beğendiği bir adamdı.
  bir anda ne oldu ise bizde ota boka sakatlanan maldiv kaçamağı yapan adam fener’in en iyi stoperi oldu.
  zaten hırslı bir adamdı şimdi daha da hırslanmış.
  kendi elimizle bedavaya adamlara kaptırdık.
  ali koç biz bırakmasak zaten alacağı stoperler zanka, adil rami vs gibi engin futbol bilgisi ile yine boşluğunu öyle dandik bir adamla kapatacaktı muhtemelen.

  (bkz: 26 ocak 2020 pazar konyaspor galatasaray maçı)
  yerine şimdi bugün ahmet çalık oynayacak bilmiyorum zaman kimi haklı kimi haksız çıkaracak göreceğiz.
  bu terim’i suçlama yazısı değildir ama dönün bakın istiyorum o terim’ci tayfaya bir lafı ile yönetim serdar’ı kadro dışı bırakıp gönderdi.
  hoca bazen birine taktığı zaman arkasına bakmıyor gönderiyor ama arda gibi gereksiz için yönetimi karşısına alıyor.

  edit: ofsaytlanacağımı adım gibi biliyordum. sıkıntı yok kendimizi kandıralım. adam neden bizden apar topar gönderildi sormayalım. terim’e yapmadığı kalmayan sonra elini öpen bir adamı neden birden tekrar almaya çalıştığını bana kimse anlatamaz. ki serdar hocadan özür diledi menajeri terim’den haber bekliyoruz diye mesajlar gönderdi ama hoca affetmedi.
 • 4203
  galatasaray’dan bedavaya ayrılmamıştır. uzun vadede güvenilip yola çıkılmayacak bir maldiv fatihidir kendisi. fener taraftarı ilk başta bu adamı aldıklarına pişman oldu, şimdi 2 haftadır övüyorlar, bir süre sonra da yine küfürler başlayacaktır. bu durum hiç şaşmaz.

  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/735919

  edit: ahmet çalık yerine tabii ki serdar’ı tercih ederim o ayrı bir durum. tabi burada maaş durumları falan da dikkate alınmalı.
 • 4204
  34 maçın 20’sinde oynayacak, bu 20 maçın birinde kırmızı kart ikisinde penaltı yaptırması muhtemel, 2 küsür milyon € maaş alan , yanlış hatırlamıyorsam giderken bize 2,6 milyon € ödeyen futbolcudur.

  dilerim bu performansı birkaç hafta daha sürer de karşı taraf kendisinin güvenilir olduğuna inanır. öyle olursa en önemli dönemeçte stopersiz bırakacaktır çünkü:)
 • 4205
  bedavaya değil 2.3milyon euro’ya sattığımız oyuncudur.
  4.5 milyon euro’ya aldığımız düşünülürse, yine de %50 zararına bir satış tabi.
  teknik değil idari bir karar olduğu için çok üzerine laf söylenemez ama belhanda örneğinde olduğu gibi oyuncuları para ederken satmamak, sonra değeri düştüğünde pul parasına satmaya uğraşmak ata sporumuz olmuş.
 • 4206
  christian luyindama ve marcao ilk geldiğinde, üstüne şampiyonluk da kazanıldığında kimsenin adının anmadığı ve ne hikmetse başlığı şimdi hortlayan futbolcu. doğru ya luyindama ve marcao'yu yönetim aldı, serdar'ı hoca yolladı. şimdi de laf geçirmek için uygun zaman, hoba yabıjdır entryi.

  bu arada luyindama ve marcao'nun maaşları toplamı, serdar'dan düşük ama o da yönetimin başarısı. luyindama'dan para gelecek diye umalım ama o da tabi ki yönetimin başarısı. serdar maaşında birini luyindama ve marcao'nun maaşı ortadayken yedekte oturtmak istememek de yönetimin başarısıdır belki?
 • 4207
  1 sene önce galatasaray'ın stoperdeki ilk tercihi iken gönderilmiş, iki tane daha stoper alınmış, stoperdeki 4.tercih ahmet çalık, sene başı luyindama sezonu kapadığı, marcao da bu maçta sarı kart cezalısı olduğu için ahmet çalık oynamak zorunda, ama fatih hoca bugünü tahmin etmeliydi.

  vay amk.

  stoperde en kritik nokta devamlılıktır. 2 maçta 1 sakatlanacak adam 1. stoperiniz olacaksa işiniz var.
 • 4208
  sepetlediğimizden beri hiç yokluğunu hissetmediğimiz adam. altyapımızdan çıkarak takımdan ayrılan ozan ve bu faydasız yerine iki transfer yaptık ve şampiyon olduk. bu iki transferden birini yapmamış olsak ve serdar kalsa şampiyonluk şansımız çok daha az olacaktı, belki de şampiyon olamayacaktık. üç kupa aldığımız dönemde terim'in verdiği en doğru kararlardandır bu arkadaşı yollamak.
 • 4210
  vasat oyuncudur. oynadığı her maçta rakibin gol atmasına yol açabilecek en az bir hata yapmaktadır. bunu en son oynadığı 25 ocak 2020 fenerbahçe istanbul başakşehir maçında da yaptı fakat başakşehir golü atamadı. eğer defanstan çıkarken rakibe verdiği pası başakşehir gol yapabilmiş olsaydı şimdi gülüyordu insanlar. hoş ben hala kendisini fenere kitlediğimiz aklıma geldikçe gülüyorum.
 • 4211
  planlı bir şekilde hareket edilerek çok rahat 3.5 milyon euro civarı bir bonservisle elden çıkarılabilirdi. alacaklarına karşılık sözleşmesini eline vermek bence hataydı, ancak gönderilmesi de bir o kadar doğruydu çünkü kendisine güvenip yola çıkılabilecek bir oyuncu değil. sonuç olarak süreç daha iyi yönetilmeliydi.
 • 4212
  kendisini gönderen fatih terim hata yapmamıştır. zira güvenilecek ve iyi bir stoper olamadı serdar aziz. sağlam da maaş alıyordu.

  ancak hata yapan birileri vardı elbette; yönetim.

  herhangi bir rus veya arap kulübüne satsan, 4-5 milyon euro bonservis girdisi gösterebileceğin adamın maaşını neredeyse 1 sene ödemediğin için ffp ile başı dertte olan rakibine gönderdin. serdar aziz, mevcut şartlarda fenerbahçe'nin görüp görebileceği en iyi stoperdir ve kendisini galatasaray yönetiminin hatası nedeniyle bedavaya almışlardır. biz bir miktar para aldık elbette ffp nedeniyle çevrilen dolaplar nedeniyle fenerbahçe bedavaya aldı gibi oldu. falette, sadık, jailson vs gibi isimlerle uğraşan fenerbahçe için ilaç oldu haliyle.
 • 4218
  fenerbahce cocugudur. kimse bilmez ama 17-18 sezonun son 7 haftasinda sakatti. girin resmi sayfaya hep tedavi goruyordu. ondan sonra esiyle her gun istinye parkta yemekte,tatlilar keyifler havada. bu adam profosyonel filan degildir. bunlar hep hocanin kulagindaydi.

  hoca cok sabretti. ama gec bile yolladi. bu sezon yapilan her turlu cirkefliklerine ragmen fener halen lider degil. serdar aziz bizde faul yaptigi ve sari kart gordugu pozisyonlarda bu sezon faul
  bile calinmiyor.