• 4176
  başıma bir şey gelmeyecekse marcao’dan daha iyi bir stoper. en azından daha çok güven veriyordu bizde oynarken. üstelik yerliydi ve bedavaya bıraktık. düzgün bir sistemde luyindama ile iyi bir ikili olurlardı.

  mevcut kadromuzda çalışma disiplini kendisinden daha düşük en az on tane futbolcu var. kalmak için bir sürü de uğraştı adam. fatih hoca’nın hatalarından biri açık şekilde.

  en azından yerli ve belli bir kalitede olduğu için yedek stoper olarak bekletebilirdik kulübede. yazın o profilde bir sürü stoper aradık. böyle satır aralarındaki çok göze batmayan hatalar bizi bu noktaya getirdi. bir başka örnek; babel gibi bir kağnıyı sol kanada koymak gibi.

  sonuç olarak kendisini bedavaya fenere bırakıp 4.5 milyon euroya yabancı marcao’yu almak çok akıl karı değildi.
 • 4179
  serdar aziz senelik 2.2 milyon euro alıyordu. luyindama+marcao senelik o kadar bile almıyor. lütfen bir yorum yaparken artık araştırın. adı üzerinde google diye bir arama motoru var. bugün sallasan luyindama ile marcao'yu bir sürü takıma satarsın.
  serdar aziz'i çöp diye bile almazlar. yerine türk stoper bulamadıysan o senin sorunun. bu serdar aziz gibi zayıf karakterleri ne iyi oyuncu ne de gerekli yedek oyuncu yapmaz.

  https://www.galatasaray.org/...-galatasarayda/44557
  https://www.fotomac.com.tr/...-maliyetini-acikladi
  https://www.galatasaray.org/...galatasaray-da/32682
 • 4181
  dünyanın en iyi stoper performansını verdiği bir maçta bile belini tutup oyundan çıkma ihtimali olan bir oyuncu marcao'dan nasıl daha güven verici oluyor anlaması zor. bir sezonun serdar aziz'i komple ilk 11'de düşünerek planlanması dany nounkeu'nun ceza sahası içinde penaltı yaptırması kadar yüksek bir risk barındırıyor.

  yine de benzer ücretlere oynuyor olsalar ahmet çalık yerine yedek yerli stoper olarak kendisini görmeyi isterdim ama 2 milyon 200 bin euro'yu toplamda luyindama ile marcao ikilisi bile alamıyorken bu rakama yedek bekletmek de çok saçma bir plan olurdu. kendisinin gönderilmesi galatasaray için gayet mantıklı bir hamle oldu, zor da olsa fenerbahçe sezon boyunca verim almayı başarabilirse onlar için de mantıklı bir hamle olacak.
 • 4182
  futboldan anlama turnusolu görevi gören stoper. serdar orta düzey bir stoper ve kronik sakatlığından dolayı güvenebileceğimiz bir oyuncu değildi bu nedenle de gönderildi. geçen sene marcao güzellemesi yapan yazar kardeşlerimiz bu sene serdarı aradıklarını söyleyince gözlerim fal taşı gibi açıldı doğrusu. formsuz başlayan marcaoyu (ligin en az gol yiyen takımıyız oynadığımız futbolun müsebbibi ön alan düzenimizin oturmaması) serdara 10 kez tercih ederim. en kritik derbinin 10.dakikasında ters bastı diye oyundan çıkacak veya devrenin son haftası karın ağrısı tutacak bir stoper ben takımda görmek istemem açıkcası. marcao form tutar sola onyekuru geldiğinde 2 uzun top atarsa önüne bugün yazıklarımızı zaten unuturuz zira unutmayı hatırlamaktan çok seviyoruz millet olarak.