• 2577
  adam daha antrenmanda sağlam kalamıyor, üstüne 3 kulvarda yarışacağız ve şu an elimizde olan stoper sayısı 2.

  ahmet çalık'ı saymıyorum o futbolcu değil zaten. donk'u stopere çektiğimizde orta saha boş kalıyor. serdar ve maicon ile sezon bitmez mutlaka en az 1 duruma göre 2 stoper almamız gerekiyor.
 • 2578
  dünya futbol tarihinde ilk defa antremanı yarıda bırakan futbolcu olduğu için vurun yiğitler vurun daha ölmedi. hem de arka değil ön adelesinde sertleşme olmuş hemen sözleşmesini fesh edip kimyasal hadım ile f tipi kapalı bir yere gömmeliyiz.

  sözlüğümüzdeki bazı garip davranışları -ki sanırım can sıkıntısı- ortaya çıkaran geçen sezonun * galatasaray takımındaki en iyi stoperi.
 • 2581
  gerçekten sözlükteki bazı kasti yazılanları okuyunca gözlerim yuvalarından fırlıyor.
  ya gerçekten geçen sezonun yıldızı serdar'ı, bir de hazırlık kampında, önceki dönemlerde sorun yaşadığı bölgesinden farklı bir nedenle antremanı* yarım bırakmasından dolayı yerden yere vurduk ya.
  ben bir şey demiyorum.

  direkt toprak atalım, direkt.
 • 2582
  taş gibi stoperdir. bugün milan'da oynasa 20 milyona alamazdık. bok atmaya lüzum yok. takımımızdaki ve hatta ligdeki en iyi stoperdir. ilk yılı sakatlık sorunu yaşamış olabilir ama geçen yıl yaşamadı. kalıcı iz kalacak olmasına rağmen yüzünde çıkıp çatır çatır oynadı bu adam. buna da sallıyorsanız kimi beğendirecez size? iyi ki comandante bu dönemde oynamadı, ne ağırlığı kalırdı, ne savunma yapmaması ne de balonluğu. az biraz sakin ve mantıklı olun rica ediyorum.
 • 2586
  2017-2018 sezonunun en önemli ve en istikrarlı oyuncularından biriydi. hazırlık kampında ufak bir sakatlık yaşadığı için hemen eski günlerini anmanın alemi yok. ayrıca sakatlık haberi sadece fanatik denen paçavrada var. ne bizim idman raporunda ne de başka spor haber yayın organlarında bu tarz bir haber yer almıyor. yani gerçekliği benim açımdan şüpheli.
 • 2587
  uyurken sakatlanan futbolcular hatırlıyorum, play station oynarken sakatlanan ve parmağından ameliyat olmak zorunda kalan italyanların efsane stoperi nesta'yı dün gibi hatırlıyorum. galatasaay taraftarı antremanda adalesi sertleşen serdar aziz'e antremanda sakatlanan ilk futbolcu muamelesi çekiyor. şaka gibi yemin ediyorum.
 • 2588
  kendisine güvenip yola çıkılmamasını öneren galatasaray taraftarı var.

  ben de şöyle söylemek istiyorum, her futbolcusu alternatifli bir kulüp yok. hele hele galatasaray gibi ekonomisi çökmüş ve yabancı sınırından dolayı da hareket alanı çok dar bir camiada bunun olması mümkün değil.

  eldeki stoperler kimler? maicon ve serdar aziz. muhtemelen bu bölgeye bir transfer daha gelecek. en çok istenen isim denayer olduğuna göre onun da alındığını farzedelim. şimdi serdar aziz'e alternatif mi yaratmak istiyorsun? galatasaray'ın kesesine ve beklentilerine uygun türk defans oyuncusu var mı?

  var. bir tane. onun da adını fatih terim söyledi zaten. ozan kabak. ozan kabak kimin futbolcusu? bizim. o halde ağlamaya, zırlamaya gerek yok. çünkü tek çare bu ve o çare de kullanabileceğimiz opsiyonlarımız içerisinde. bundan başka mantık dışı isteklerle koparılan yaygara yangıncı taraftar yapar adamı.

  ha diyosan maicon'u satalım, feghouli'yi satalım, carole'ü satalım, rodriguez'i satalım, gomis'i satalım, belhanda'yı satalım... olmuyor işte. sen satalım diyince futbolcu satılmıyor. elindeki mal iyi de olsa alıcısı çıkmıyorsa satamıyorsun. ha illa satacam diyorsan da yok pahasına satarsın. görüyorum kimi taraftarı, rodriguez'i 20'ye, 30'a okutuyorlar, gomis'le çeşitli fantaziler deniyorlar. olmuyor işte. kimse sana o paraları vermiyor. verecek olsa da vermiyor çünkü ligin dandik, ekonomin bok gibi olduğundan pazarlık gücün yok, futbolcuların şampiyonlar ligi'nde boy gösterip başarılı olmamış geçtiğimiz sezon. yani evdeki hesap çarşıya uymuyor.

  transfer edebilirsek denayer'i; serdar aziz'in alternatifi maicon olur, denayer'in alternatifi de ozan kabak olur. ozan kabak arzu ettiğimiz seviyedeyse veya o seviyeye çıkarsa sorun yaşamayız. yok eğer değilse o zaman sorun yaşarız. realite bundan ibaret.
 • 2589
  gladyatör lakaplı savunma oyuncumuz. kabul edelim ben de kendisinin gelmesini istemeyenlerdendim, kendisini semih kaya gibi bir stoper sanıyordum bu yüzden çok eleştirmiştim fakat kendisi adeta bir savaşçı çıktı, tekmeye kafa atıyor, ağzı burnu kırılsa da ölümüne kanının son damlasına kadar mücadele ediyor ve yılmıyor.

  bazen sürpriz goller atıyor, bazen oyunu açıcı paslar atıyor. hava topu bırakmıyor, bire birde kolay geçilmiyor... kısacası türkiye'nin en iyi stoperi bana göre şuan itibariyle. bize yıllardır stoper mevkisinde böyle sert ve yıkılmaz bir adam lazımdı, sonunda bulduk. eski stoperlerimiz semih kaya, chedjou, dany, hakan balta asla böyle sertliğe sahip değildi. kısacası tam aradığımız ismi bulduk ve çok uygun fiyata bulduk.
 • 2590
  dengeli, hızlı düşünebilen, ayağı pek kötü olmayan ve skor katkısı verebilen stoperimizdir.

  geçmişte hakkında söylenilen sık sakatlanıyor klişesini bu sene ortaya koyduğu performansla bertaraf etmiştir. lider ruhlu bir oyuncu olduğundan pek tabii kaptanlık da yapabilir. kendisi ayarında avrupalı bir stoperin ederi en az 10 milyon avro'dur.

  bkz : acerbi

  geliştirmesi gereken yönleri olmakla birlikte göze batan en önemli sorunu hızdır. bu sorun tandemde birlikte oynadığı arkadaşının kapasitesine göre kaybolabilir. örneğin denayer ile oynadığında yavaş olması göze batmaz.

  uzun yıllar kadroda olmasını isterim fakat benim görüşüm değerini bulan her oyuncu satılabilir yönündedir.
 • 2592
  bu taraftar gerçekten akıllanmaz. daha 2-3 ay öncesine kadar takıma ne kadar katkı yaptığı ortada olan adamı bir sakatlıkta yine çime gömmüşüz. bize servet çetin, gökhan zan gibileri müstehak hakikaten.

  2017-2018 sezonunda takımdaki en iyi stoper. umarım aynı performans 2018-2019 sezonu için de geçerli olur.
 • 2594
  iyi stoper yalnız ne yazık ki devamlılığı yok. bazı taraftarları bir konuda anlamıyorum.. serdar’ın futbolunu bizde seviyoruz yalnız eksi yönünü söyleyince direk milleti linç etmeye çalışıyorlar. nuri müzmin sakat gelmesin, wilshare sakat çöp fenere gelse bile başarılı olamaz diyen adamlar sakatlığı savunmasın lütfen.

  ramos mesela karakterini hiç sevmem ama üstdüzey yetenekli bi stoper. bu adamın sadece yeteneği olması mı onu bu seviyeye getirdi? hayır. devamlılık ile üstüne koya koya ilerledi. serdar aziz sakatlanmasa güvenilecek bi stoper kesinlikle kötü değil. yinede ankara veya sivas deplasmanında sakatlanıp sezonu kapatır mı? diye düşünmeden edemiyorum. bu tereddütlerle yola çıkılmaz alternatifi olmalı. alternatif olarak davinson sanchez’i alacak değiliz bütçemiz düşük evet. dünya üzerinde stoper mevkisinde oynayan tecrübeli sözleşmesi bitmek üzere olan stoperler araştırılabilir. zaten alternatif dediğimiz oyuncu elde olan en iyi futbolcumuzdan daha iyi oynayacak diye bir kural yok. o zaman alternatif olmazdı. serdar aziz sakatlanırsa, ne yapacağımızı düşünmek yerine elimizde tecrübeli bir stoperimiz var sezon sonuna kadar idare eder demek şampiyonluk açısından işimizi zora sokmaz.
 • 2596
  kendisini çok geliştirmiş bir oyuncudur serdar. 2017 / 2018 sezonunda da performansını başarılı buluyorum ki şampiyon olmamız tesadüf değildi. pornografik bir ücret teklif edilmedikçe veya serdar kendisi gitmek istemedikçe avrupaya gönderilmemesi gerektiğini düşünüyorum. malum yerli sayısını artırmamız gerekecek önümüzdeki yıllarda. bu durum içerisinde serdar'ı elden çıkarmak ve yabancı takviyesiyle yerini doldurmak ileride bize sıkıntı yaratacaktır.
 • 2597
  2017-18 futbol sezonunda süper lig'de 27 maça çıkmış futbolcu. 4 defa sakatlık geçirmiş ve sakatlıklarının tamamı kısa süreli olmuş. üç sakatlığı sebebiyle birer maç kaçırırken bir sakatlığı sebebiyle yine bir maç kaçırmış ancak sanırım erken döndüğü için sonraki 2 maçta da kadroda olmasına rağmen riske atılmamak adına süre almamış.

  yani aslında bahsedildiği gibi sürekli sakatlanan, sakatlıktan beli doğrulmayan bir adam değil. gören de linderoth zannedecek.

  bilgileri transfermarkttan aldım.
 • 2598
  var sisteminin gelmesiyle birlikte onumuzdeki sezon en cok zorlanacak futbolcu, cunku yaptigi hareketlerin yarisi temiz penalti kirmizi kart.

  cok dikkat etmesi gerekli, hem kendini hem bizi yarim sezonda bitirebilecek bir potansiyeli var sadece ''var'' kismi dusunulurse.

  cok potansiyelli zamani bosa gecirmemesi lazim. yine de suanki kadro da ismi yazilacak ilk isim kendisi.

  malesef guvenemiyorum.

  not: adami satalim, atalim, oynatmayalim demiyorum.
 • 2599
  güven turnusoludur. "hep sakatlanıyor, serdar'a güvenerek yola çıkılmaz" diyen adama hayatta ben güvenmem mesela. fm nesli, her şeyin hap gibi formülü olduğunu sanan, kendi takımı doğru kurgulanınca rakiplerin önemi olmadığını düşünen kurgusal insan repliği. bu tür insanlar çevresi için tehlikelidir. yorar, kabullenmez, hoşgörmez, hoşnutsuzdur.

  serdar; skertel, vida vb. de dahil ligin en iyi stoperidir. eski sakatlık serüvenlerini geçen sene yaşamadı ve takımın şampiyonluğunda kilit rol oynadı. allah'ın arslanı gibi adamı gömmeye lüzum yok.