• 2253
  http://www.futbolakademi.net/...y-2-1-konyaspor.html

  11 mart 2018 galatasaray konyaspor maçının gizli kahramanı. yazıda bunu güzel istatistikleri ile görebilirsiniz. zaman zaman gereksiz fauller yapıyor ancak konyaspor maçının dönmesini sağlayan belki de birinci oyuncu olmuş. maç esnasında gözden kaçabiliyor ama istatistikler bunu anlatıyor.

  uzun seneler bizle kalırsın umarım ve kaptanlığını da görürüz. formaya çok yakışıyorsun. her zaman daha iyi olmak için çalış aslan parçası.
 • 2254
  çok iyi bir stoperdir. mevcut kadromuzda, sahada "kaptanlık" yapabileceğini düşündüğüm birkaç isimden biridir.

  sert oynamasını, rakip futbolcuya dengesiz hamlelerde bulunması gibi hareketlerini oldukça beğeniyorum ve bu şekilde devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. bu gibi hareketler rakip oyuncuları çok iyi sindiriyor. daha ilk 5 dakikada serdar aziz adamların üzerine zebellah gibi çıkıp iki kafa vuruyor, yarınlar yokmuşçasına kayarak müdahale yapıyor, rakip hücum hattını sindiriyor. o mesajı çok güzel veriyor.

  daha da 27 yaşında. bu formaya yakışıyor. umarım böyle devam eder.
 • 2255
  hırsı, azmi, çalışkanlığı yanında bir özelliği ile beni kendine hayran bırakan stoperimiz. son 2-3 senedir kanayan yaralarımızdan birisi de stoperlerimizin hava hakimiyetinin olmaması idi. bu zaman diliminde stoper oynayan oyuncularımız ya fizik olarak yetersiz ya da zamanlaması olmayan sakar oyunculardı. hatta bu iki handikapı birden bünyesinde barındıran semih vardı. şükürler olsun ki maicon serdar ikilisiyle bunu aştık. rakibin attığı uzun topların hemen hepsini süpürüyor aslan parçaları. serdar'da çok beğeniğimi söylediğim özellik ise şu; serdar kafa toplarını sadece savuşturmakla kalmıyor mümkün olduğunca yumuşatarak en yakın takım arkadaşına indiriyor. bunu okuyunca çoğu kişinin gözünün önünde böyle onlarca pozisyon canlanmıştır eminim. maicon böyle değil mesela rakip santraforun üzerinden yükselip sertçe rakip yarı sahaya doğru vuruyor. serdar'ın bu yönü büyük takımda stoper oynamak için çok önemli. topun bizde kalmasını ve atak devamlılığı sağlamamıza büyük katkı sağlıyor. kendisine maşallah deyip kazasız belasız bu forma altında uzun seneler diliyorum.
 • 2256
  kendisinin ve maicon'un oluşturduğu stoper hattını ben de beğeniyorum. özellikle 2 aralık 2017 beşiktaş galatasaray maçında takım savunması tel tel dökülürken bu ikili çok iyi direnmişti. o gün bu ikili ligin son şampiyonuna karşı ''takımımız şampiyonluğa oynayacaksa biz hazırız'' mesajını verdi. sezonun kalanında orta saha ve hücum hattının iyi olduğu maçlarda da neredeyse hatasız oynadılar.

  gel gelelim hava hakimiyeti konusunda övgü almayı hak etmiyorlar. hala duran toplardan ve yan toplardan gol yiyoruz. elbette ki bu kronik hastalık sadece stoper ikilisi yüzünden olmuyor ama serdar-maicon ikilisinin bu konuda fark yaratamadığı da ortada. yan top hastalığı galatasaray'da mondragon döneminden beri var aslında. sadece felipe melo'nun formamızı giydiği yıllarda bu konuda sorun yaşamamıştık. zira kendisi duran toplarda çok başarılı bir top karşılama becerisine sahipti.
 • 2257
  1,83 boyunda, bursa altyapısından çıkmış 27 yaşındaki futbolcumuz. 96 doğumlu bir yazar olarak, galatasaray forması altında izlediğim(hatırlayabildiğim) en dominant stoper. havadan ve yerden oldukça sert ve temiz oynuyor. gerektiğinde gol atabiliyor, gerektiğinde gomis'e direk rakip defansı delebilen paslar atıyor. rakip taraftarların eleştirebileceği, saldırabileceği herhangi bir kişiliği de yok. bursaspor'dan sonraki durağı biz değil de beşiktaş olsaydı şuan ağzımızın suyu akar şekilde izliyor olurduk muhtemelen. nazar değmesin.
 • 2258
  jumping'i 100/100 olan stoperimiz.

  gerçekten çok şanslıyız serdar kalitesinde stoperimiz olduğu için. hani bazı yerli oyuncular için eskiden "yerli olmasa paf takımda oynayamaz" derdik ya, bu adam da tam tersi olarak; yerli değil de, premier league'de x bir takımda oynuyor olsaydı alma ihtimalimiz olmayacak bir oyuncu olurdu. yürüyedur serdar, devam.
 • 2259
  göreceli olarak başarılı biz sezon geçiriyor. lakin kendisinden bir konuda tereddütüm var. çok dengesiz bir şekilde rakibe giriyor. sarı kartı olmasına rağmen bundan hiç taviz vermiyor. evet şu an başımızı yakmadı ama bir maçta bu şekilde takımı 10 kişi bırakırsa buradaki övgü dolu sözler sağlam eleştirilere döner.
 • 2260
  southampton'da oynayan bir stoperin neredeyse 100 milyon euro edeceği bir ortamda kendisinin hatasız oynamasını bekleyemeyiz. hatasız veya az hatalı, bir konuda çok dominant geri kalan konularda ortalama üzeri oyuncuların piyasası uçtu gitti. onların ya ilk durağı ya son durağı olabiliriz bence.

  serdar'ı da eksikleriyle, hatalarıyla kabul etmek ve takımca zaaflarını sıfırlamak gerek. kendisi çok kart görüyorsa partneri görmeyecek, kendisi kötü pozisyon alıyorsa partneri çok iyi pozisyon alacak.