• 2101
  bursaspor'la şampiyonluk yaşadıktan sonra lokomotif moskova'ya transferi son anda iptal olmuş futbolcu. rusya'ya gitse top oynar mıydı, gece hayatı yine kendisini bitirir miydi bilemiyorum. fakat yurtdışına transferi iptal olduktan sonra sanki futboldan soğudu gencecik çocuk. motivasyonunu kaybetmiş olabilir, anlaşılır. belki de zamanında kulübü bunu görüp profesyonel bir destek verebilse şu an survivor'da değil yurtdışında izliyor olabilirdik sercan'ı. özel meziyetleri olan, hızlı, adam geçebilen bir forvetti, çok başka noktalara gidebilirdi. kendine çok yazık etti.
 • 2102
  kendisine ihanet etmiş bir zamanların yetenekli genç oyuncusu. 2010 yılında lokomotif moskova'ya transferinin iptal olması ve arkasından motivasyonunun düşmüş olma ihtimali bu konuda kendisini aklamaz. çünkü hatırlayacağınız gibi söz konusu zaman diliminden çok değil bir sezon sonra lokomotif moskova'dan kat be kat daha büyük bir kulüp olan galatasarayımıza imza atmış ve o sezon takımımız yakın dönemin en dominant oyununu oynarken kendisi yokları oynamıştı. gerçekten yazık oldu ama kendisinden başka bir kabahatli olduğunu düşünmüyorum.

  belki burada bir parantez de türkiye'deki altyapı sistemine açılmalı. elin oğlu çocuk yaşta futbol eğitimi için altyapısına aldığı çocuğu aynı zamanda hayata da hazırlıyor. standart kültürel eğitimin yanında çocuğa çalışma disiplini ve iş ahlakını da küçük yaştan veriyor. oscar tabarez'in uruguay milli takımlarında yaptıklarını örnek olarak verebilirim, ki o 3.5 milyonluk ülke her alanda verdiği doğru eğitimler sayesinde o jenerasyondan fazlaca dünya yıldızı çıkarttı. biz ise çoğu konuda olduğu gibi bu konuda da işi elimize yüzümüze bulaştırıyoruz. ve bu düzen böyle devam ettikçe daha çok sercan yıldırımlar 30'una girmeden survivor'larda sürünür. şimdi kariyer özetine bakarken farkettim de bugün 30. yaş günüymüş; buraları okuyorsan, üzgünüm alemci abicim sen de ortayaşlılar kervanına katıldın.*
 • 2103
  bursa'da yaşayan ve az çok sosyal ortamlarda bulunan bir sözlük yazarı olarak (ayrıca eniştem sercan'ın öğretmeniydi) söylüyorum ki;
  ne sercan yıldırım'dan ne de ozan tufan'dan bir baltaya sap olamayacağı ayan beyan ortadaydı. kulüpler futbolcu karakteri incelemeden saf yeteneğe göre transfer yapıyorlar maalesef.
  kendisinin lokomotif moskova'ya transferinin neden iptal olduğunu hatırlayamıyorum bilen bir sözlük yazarı varsa beni bilgilendirirse sevinirim. ama tahminim lokomotif biraz araştırma yapıp "ulan bu çocuk bursa'da böyle sosyalse bizim rus karıları bunun aklını alır aklını" diye düşünüp transferden vazgeçmiş olabilir.
  motivasyonu futbol oynamak olan bir futbolcu bacağını eline alsa bile iyileştikten sonra çıkar oynar. dandirik bir rus takımına transfer olmadı diye hayatını kaydırmaz.
  ayrıca şunu da belirtmek isterim ki eğer 15-16 yaşında almayacaksan, bursa'dan topcu mopçu çıkmaz artık.