• 3548
  türkiye futbol tarihinin en iyi kadrolarından biri ve tartışmasız en pahalı kadrosu ile 11 haziran 2021 türkiye italya maçında doksan dakika boyunca sadece 1 (bir) şut atabildiğimiz bir oyun oynatmış, fatih terim kompleksli feylozof. yabancı sınırını istiyor çünkü mevcut sistem fatih terim'in eseri. ben yaptım demesi lazım illa ki bir şeyi.
 • 3549
  yabancı sınırı her daim bahanesi olacak. ben hayatımda bu kadar cahilce bir yaklaşım gerçekten görmedim. allah uzun ömürler versin kendisine ama 70 yaşında bir adamın milyonlarca taraftarın geleceğini şekillendirmesini kaldıramıyorum. hem de elinde en ufak bir argüman ve veri olmadan. gerçekten akıl tutulması.

  kendisini her daim kötü hatırlayacağım ve hatırlatacağım.
 • 3550
  başarısı var mıdır vardır. forvetler üzerinde müthiş bir parlatıcı etkisi vardır ama bence o kadar.

  2 sene şampiyon olduğu beşiktaş'ın kadrosuna bakıyorsun muazzam bir kadro var zaten takımda . o sezonlarda transferin gözdesi fenerbahçe olarak gözükse de (van persie ve nani transferleri ) şöyle bir bakarsak beşiktaş cidden iyi bir takıma sahipti. hatta dikkat ederseniz sakat abubakar geldi bu sene şov yaptı. he bunun dışında ne başarısı vardır japon ligi ikinciliği , fatih terim'in kurduğu kadro ile dünya 3. lüğü . şimdi ne yapıyor beyefendi yukarıdan gelen talimatları izliyor.

  iki tane sol bek var milli takımda evlere şenlik, forvet diye almanya 2. lig topçusu var , yedekte 2 kaleici ile maça başlıyorsun. sorarım sana dorukhan toköz , aldülkadir ömür , kenan karaman ,irfanan kahveci , umut meraş, enes ünal , bu sene ne oynadılar da ne mantıkla alındı bu takıma ? hele hele 2 tanesi 2.lig topçusu . canım ülke futbolu gelişsin diyorsun ülkedeki forveti almıyorsun, ülkedeki sol beki almıyorsun, ülkedeki orta sahayı almıyorsun canım bu ülke futbolu nasıl gelişecek.

  sen adam kayıracaksın alacaksın abdülkadiri , alacaksın dorukhanı sonra ülke futbolu gelişsin. liyakat nerede sayın şenol güneş .

  yazık salih uçan'a , yazık adem büyük'e , yazık muhammet demir'e , yazık halil akbunar'a , yazık emre kılınç'a , caner erkin'e bile yazık . birde okan yılmaz gol kralı ken 2 sene kadroya almadım diye övgüyle kendinden bahsedyor.
 • 3551
  11 haziran 2021 türkiye italya maçında, senelik 2 milyon euro maaş alan italya milli takımı teknik direktörü roberto mancini, 3.2 milyon euro maaş alan şenol güneş beyefendiye futbol dersi vermiştir. beyefendi o kadar kallavi bir futbol dehasıdır ki, maç sonrası şunları söylemiştir:

  --- alıntı ---

  '' rakip bizden daha üstündü, teknik, taktik fizik olarak. çok basit top kayıplarıyla rakip daha avantajlı oldu. oyunun hakimi göründüler.

  açılış maçında ev sahibiyle oynadık. beklentimiz güzel bir oyundu ama rakip bizden daha üstündü. ilk yarıda kontrollü oynamaya çalıştık ama rakibin baskısından çıkamadık.

  daha üstün bir rakip vardı. temposu, teknik kapasitesi daha iyiydi. biz de savunmadan çıkarken top kayıpları yaparak daha mahkum oynamaya başladık. bizden daha iyi bir takıma kaybettik. onlar ne kadar iyiyse, biz de o kadar kendi oyunumuzun gerisinde kaldık.''

  vs. vs.

  --- alıntı ---

  beyefendi ne diyor: 'çok basit top kayıplarıyla rakip daha avantajlı oldu. oyunun hakimi göründüler.' bu bence skandal bir açıklama. evet, çok basit ve aslında normal bile gelebilir kimilerine ancak kendisi futbol dehası olduğundan biz başka türlü anlamalıyız değil mi? beyefendi düzgün bir kanat oyuncu bile kadroya eklemedi. orta saha mı? alakasız bir orta saha kurarak nispeten daha güçlü sanıldığımız defans bloğuna pimi çekilmiş bomba pozisyonlar bırakmış olduk.

  evet, trabzonspor'da, bursaspor'da ve beşiktaş'ta iyi işler yaptı ancak a milli takımı kadrosu için mevcut oyuncu havuzundan yetersiz oyuncular seçmiştir. baştan beri kendisiyle yola çıkılan bu turnuva için umudum zaten yoktu. adil olamadığı gibi, yanlış kararlarından ötürü çokça eleştiri alacaktır.

  kendisi bir sürpriz yapabilir mi? milli takım çeyrek final, yarı final görebilir mi?

  bazı güzel arkadaşlar gibi hayallerde yaşamak istemiyorum. en azından realitesi ortada durumlar adına...
 • 3554
  11 haziran 2021 türkiye italya maçında aynı tip 2 defansif orta saha ile takımın baskı altında pas kalitesi düşmesi ve hücum başlatamamasına sebep olan hoca, aynı zamanda aynı tip iki ofansif orta daha ile patlayıcı dripling özellikleri olmayınca takımın topu 3. bölgeye taşıyamamasını sağlamıştır. bekleri de kanatlara yollamamış ve kaptırılan toplarda özellikle ilk yarı 40-50 metre rakibin driplinglerle geçişini kolaylaştırmıştır. maç boyu muhtemelen topla en fazla buluşan isim hem rakip ataklar hem geri paslar sebebiyle kalecimiz uğurcan çakır oldu. bu kadar aman tadımız kaçmasın modunda bir teknik direktör ile sürpriz sayılabilecek başarıların yakalanması imkansız.
 • 3555
  isimden bağımsız bizi avrupa'ya rezil etmiş ve tek sorumlunun kendisi olduğunu düşünüyorum. tamam italya aşırı dominant bir oyun ortaya koydu ancak bu kadar ezik bir türkiye'yi ne zaman gördüm en son hatırlamıyorum bile. o kadar yenildiğimiz ve kötü oynadığımız maç hatırlıyorum ancak hiçbirinde amacımızın bu kadar ''yatmak'' olduğu bir maç hatırlamıyorum. keşke açılış maçı olmasaydı arada kaynardı.
  (bkz: 11 haziran 2021 türkiye italya maçı
  )
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!