• 3026
  galatasaray'ın şampiyonluk yolunda iddialı konuma gelmesiyle birlikte yine yabancı sınırını gündeme getirmiş kişi.

  (bkz: ne dediler/#2875426)

  söylediklerini anlamak konusunda her zaman büyük problem yaşıyoruz, ancak bu sefer tek bir kelimesi bile anlaşılmıyor. yani yerlilere 20 milyon vereceğimize bedavaya yabancı getiriyoruz ve bu kötü bir şey mi demek istiyor? ne demek istediğini kendi biliyor mu acaba? bu denli ciddi kendini ifade etme problemleri olan bir insanın nasıl başarılı olduğunu anlayamıyorum.
 • 3027
  zeka seviyesi hakkında şüphelere düşmeye başladığım, zamanında çok saygı duyduğum teknik direktör.

  --- alıntı ---

  şenol güneş: ''niye puanlar siliniyor, yabancı futbolcudan dolayı. yabancıya da türk lirası ver. gelmez diyor, o zaman alma.''

  --- alıntı ---

  ulan elin brezilyalısı, almanı ne yapsın türk lirasını? ne yapacak türkiye'de mi yaşayacak ömrünün sonuna kadar. gerizekalı mısınız lan siz?
 • 3028
  teknik direktorluk felsefesi insani dumura ugratan hoca. adam oyuncusunun kalitesine, katkisina, form durumuna, taktik anlayisina gore degil, kac milyon euro maliyeti olduguna gore oynatiyor, bu saka gibi bir itiraf. bu adam turk futbolunun en basarili teknik adamlarindan biri ha, en kariyer sahibi 4-5 isimden biri guya.

  guc zehirlenmesinin sozluk karsiligi bu herif, karakteri besiktas'tan once ve sonrasi olmak uzere ikiye ayrildi. hayir trabzonda bursada besiktastaki ilk 2 yilinda bu dediklerini de yapmadi, cokca yerli yabanci isimsiz oyuncuyu cikarmis, guzel kullanmis bir adamdi. sirf kotu niyet yuzunden inanmadiklarini savunuyor su an, bu hepsinden daha soysuz bir davranis.
 • 3030
  açılın ben bilirkişiyim, yani hasbehas karadenizliyim. ne demek istediğini derhal açıklıyorum.

  https://twitter.com/.../1232696226514116608

  ilgili söyleşinin kesitinde diyor ki "arkadaş ben 20 milyon avroya aldığım yabancı varken bedava olan yerli oyuncuyu kullanamam. yerli oyuncu ne kadar iyi olursa olsun yatırım yaptığım yabancıyı oynatmam lazım ki yatırımın karşılığını alayım. en azından satmak için bile oynaması lazım yabancı futbolcunun. üstelik en fazla para alan futbolcu da yabancı olacak. yerli oyuncum takımda en iyi oynayan olsa bile. bu yüzden hiç gerek yok yabancı falan. kafamız rahat etsin. bunları ne düşünmeyelim. yabancıyı sınırlayalım, önümüze bakalım."

  şimdi ben bunları yazdım ama genele baktım. eğer ağızdan çıkış sırasına göre anlam bütünlüğünü ararsanız boğulursunuz. çünkü hoca, nişangahsız bir makineli tüfek gibi saydırmış. mermiler de rast gele. bir oradan bir buradan aklına geleni saydırmış. aklında çok şey olup konuşanlar genelde böyle olur. ağız yetişemez çünkü. tabiatı gereği mümkün değil.

  bizim memlekette bir lahmacuncu vardı. öyle alelade bir-iki kelime söyler, susardı. görseniz "ulan ne net ve öz adam be!" derdiniz. meğerse diğer kelimeleri söylediğini zannediyormuş. mesela "ben" ile başlayıp "oldum" diye bitiriyor. o aradaki kelimeler tamamen söyleyişte kayboluyor.

  bu kıssayı niye anlattım bilmiyorum gerçi.

  neyse.

  şenol hoca'nın düşüncelerine gelirsek... "alma güzel kardaşım!" denilemiyor mu? bu maliyetlerle alma dediğinde şey diyorlar. olmaz, diyorlar. neden? neden olarak da yarışamadıklarını öne sürüyorlar. diğer kulüplerin yaptıkları transferlerle öne geçtiğini savunuyorlar. evet. yani yabancı olmadan rekabet edemiyorsun diğer takımlarla. yani takımındaki yerlinin yabancı ile rekabete giremeyeceğini savunuyorsun. o zaman yabancıyı sınırlandırdığında ne oluyor? daha takımındayken o yabancılarla rekabete giremeyen yerli futbolcularla uluslararası turnuvalarda rekabet etmeye çalışıyorsun.

  şenol hoca diyor ki "benim ülkemin takımı 20 milyon avro bir yabancıya vermesin. üretsin." güzel, hoş. ama kulüplere bunu yabancıyı sınırlayarak dayatmak istiyor. bu ne demek? yüzeydeki tozu halının altına süpürmek demek. oysa yapmamız gereken derindeki soruna inip yapısal olarak reforme etmek değil mi?

  işin kolayına kaçın. oh, mis.
 • 3032
  --- alıntı ---

  şenol güneş: ''niye puanlar siliniyor, yabancı futbolcudan dolayı. yabancıya da türk lirası ver. gelmez diyor, o zaman alma.'

  --- alıntı ---

  kendisi milli takımdan yılda bonuslar hariç 3.2 milyon euro alıyor. sözleşmeye imza attığında 19 milyon tl olan bu para, şimdilerde 21 küsür milyon tl yapıyor. çıktığı her televizyonda bilmişlik taslayan, milliyetçiliğin dibine vuran çakma filozofumuz önce kendine bakacak. lafa gelince kral, icraate gelince de fıs.
 • 3033
  eğer kendisinde gram beyin varsa ve o beyinle bu paraları kazanıp, bu yerlere gelmişse, biz beyinsiz tek hücrelileriz o zaman. başka açıklaması yok.

  yurt dışında oynayan türk oyuncu sayısının fazla olmasını "milli takım ve kulüp takım başarılarına" bağlıyormuş. yabancı serbestliğinin etkisi yokmuş.

  lan bi kişi de sormuyor ki; hangi başarılar? 11 yabancıyla gruptan lider çıkan beşiktaş'ı mı kastediyor acaba? ya milli takım? lan adamlar zaten yurt dışında oynuyordu, milli takımla avrupa şampiyoasına katıldık diye transfer yaptılar sanıyor heralde.

  vallahi hayret ediyorum. bizlere de kızıyorum. bu adamlar bu zekayla şu mevkilerde, biz de burda sinirden kendimizi sikecek haldeyiz bunları dinleyip. hem tek hücreliyiz hem de tek hücreli zekasına maruz kalıyoruz.