• 3017
    türkiye'nin en iyi ikinci teknik adamı. kendisini her daim beğendim 2013 yılında fatih terim'in üçüncü ayrılışında takımın başında görmek istediğim hocaydı olmadı. saha dışı görüşleri tartışılır ama saha içinde ondan iyisi takımımızın başında kendisi de milli takımımızda ne güzel.
  • 3018
    fatih terim'den sonra türkiye'nin en iyi ikinci teknik direktörü olmayan isim. belki faal olarak kariyerine devam eden olarak denilirse biraz daha kabul edilebilir. zira mustafa denizli türkiye'de 3 büyüklerde şampiyonluk yaşamış, galatasarayımız ile dönemin şampiyonlar ligi olan şampiyon kulüpler kupasında yarı final, çok bilinmeyen galatasaray ile ikinci döneminde ise 92-93 sezonunda dönemin uefa kupası olan kupa galipleri kupasında çeyrek final oynatmış, günümüzde şenol güneşin beğenilen milli takım grup eleme performansı ile hemen hemen aynı başarıyı (euro 2000 elemelerinde almanyalı gruptan 8 maçta 5 galibiyet, 2 beraberlik 1 mağlubiyet almış, grup 1.s olan almanya'dan bir galibiyet bir beraberlik ile 4 puan almış) çok önceden göstermiş, euro 2000 de ise çeyrek finale kadar yükselip dönemin süperstarı olan figo'lu portekize elenmişti. ayrıca sportif başarı olarak istenilen performası göstermemiş de olsa almanya'da aachen'i çalıştırarak avrupa'da teknik direktörlük yapmış ender isimlerden biridir. şenol güneş'in asla cesaret edemeyeceği bir şekilde ikinci ligden bir takımı çalıştırıp birinci lige çıkarmıştır.

    şenol güneş'in denizli'den tek artısı dünya üçüncülüğü sayılabilir ancak genel başarılarda mustafa denizli şenol güneşin çok önünde. denizli'yi çoğu kişi 3. dönem galatasaray performansı ve kasımpaşalı dönemi ile hatırmalakta ancak denizli isminin arkasında başarılarla dolu bir tarih yatmakta...