• 2977
  takıma dokunması, bir şeyler katması gerek. ben son zamanlarda takımı iyi yönetemediğini düşünüyorum.
  teknik direktör olmadan da takım andorra ve arnavutluk'u yenerdi.
  belli isimlere çok fazla bağlı kalıyor. fatih terim gibi aynı hataları yapıyor. bu kadar üst düzey hocaların hala bunları yapması inanılır gibi değil.
  (bkz: 14 ekim 2019 fransa türkiye maçı)
 • 2978
  30 yaşındayım, bir eleme grubunda türk milli takımının böyle bir performans gösterdiğini hiç görmedim. (bkz: euro 2020 elemeleri)

  8 maç 6 galibiyet 1 beraberlik, 16 gol atıp 3 gol yemişiz.

  son dünya şampiyonuna karşı 4 puan..

  hocayı seversin sevmezsin, ancak başarısını takdir etmek gerek. daha önceki milli takım hocaları gibi; yok zaman lazım yok şöyle yok böyle demedi , takımı çıkardı oynattı ve o zamandan beri de ne oynamaya çalıştığı belli olan ve takım olan bir milli takım izliyoruz. mesela her maç aynı 11 çıkaramıyoruz, sakatlıklar formsuzluklar nedeniyle ancak sahaya çıkan herkes belirli bir performans gösteriyor.

  jenerasyon yakaladık, daha önce hiç sahip olmadığımız yurtdışında oynayan futbolcu havuzumuz var. şu an itibariyle de bu havuz doğru hoca ile de buluşmuş gibi görünüyorlar.

  şahsım adına tüm bunlar için hocaya teşekkür ederim. euro2016 sonrası nefret unsuru haline gelen, kendi milletinin desteğini yitiren bir takımı tekrar ayağa kaldırdı ve herkese bir şeyler hayal ettirdi. bu taa 2003lerden sonra pek sık yaşayamadığımız bir şeydi.

  umarım son iki maçımızda kaza yaşamayız ve lider olarak şampiyonaya gideriz.
 • 2984
  merih demiral, çağlar söyüncü, kaan ayhan gibi oyuncuların yaptığı müthiş çıkışların kaymağını yiyen teknik direktör. milli takımımız aman aman top oynamıyor. 2 zayıf rakibine karşı da skoru 90+ da buldu. ancak milli takımımızın özellikle o ömer toprak'lı, semih kaya'lı zaman zaman mehmet topal'ın zorunluluktan stoper oynadığı dönemde hatalı goller yeme, ucuz goller yeme gibi lanet bir hastalığı vardı. doğru tandemi bulmakla bu hastalık geçmiş, gol yemeyen bir milli takım ortaya çıkmış gözüküyor. yoksa oyun olarak çok üst düzey değiliz. ama o eski artıkların burak yılmaz hariç hepsinden kurtulduk. genç ve arzulu bir kadromuz var. bence bütün mesele burada.
 • 2987
  hayatta başarıyı şansla açıklayanlar ya başarısız insanlardır ya da aptal insanlardır. son dünya kupası şampiyonu, bir önceki avrupa şampiyonası finalisti ve gelecek dönemlere muhtemelen ambargo koyacak bir fransa milli takımından 2 maçta 4 puan aldı bu adam. son 6 maçımızın 5 ini kaybettiğimiz 1'ini de çıkmayı garantilemiş takıma karşı kazandığımız izlanda'nın %99 ihtimalle önünde bitirecek. halen andorra'yı zor yenmiş, arnavutluk'tan son dakikada galibiyet almış diye de eleştiriliyor. iyi jenerasyona denk gelmiş diye ballı sıfatı alıyor. e hiç başarı elde etmeseydi madem toplamasaydı 8 maçta 19 puanı. kalan 2 maçı da kazanıp milli takımlar grup tarihinin en yüksek puanına ulaşınca da kendinizi kesersiniz artık.

  bu kadar aymazlık bu kadar hodbinlik de anca bizim taraftarımızda var. iyi stoper mi çıkardık hemen boklayacak sebep bul, başarı mı yakaladık şansla açıkla, potansiyel mi görüyoruz hemen öncekilerle emsal tut. atın şu eziklik psikolojisini artık üstünüzden, bundan kurtulmanız lazım. evlatçı, yerli sevici, yabancı düşmanı diyenlere zaten hiç girmiyorum bile akşama kadar yazsam yine anlamazlar.