• 2847
  teknik direktörlüğünü çok beğenirdim eskiden beri. taa 2002'de herkes koşuşuna kadar eleştirirken sevinç sırasında hep çok iyi bir teknik direktör olduğunu düşünürdüm. o konuda lafım yok kendisine ki zaten beşiktaş'la yaptıklarıyla bu işi iyi bildiğini gösterdi...

  ama bu beğenimin altında büyük bir şaşkınlığım var kendisi ile ilgili. ne zaman bir yerde konuşsa ve karşıma çıksa ne dediğini hiçbir zaman anlayamıyorum. o kadar karışık konuşuyor ki ben kendisinin konuşmasını ne zaman izlesem suratımda ekşi bir ifade ile ne demek istediğini anlamaya çalışırken buluyorum kendimi ve şu ana kadar 1 tane röportajının sonunu getiremedim. kahretsin diyip kapatıyorum karşıma çıktığı zaman tak diye zap yaparım.* çünkü hem inanılmaz sıkıcı konuşuyor, cümleleri yutuyor ve ne anlatmak istediğini tam olarak aktaramıyor. veya onu biz anlayamıyoruz. belki de zamanın ötesinde bir konuşma tekniği var biz henüz hazır değiliz.*

  şimdi soru şu;

  bu kadar kendisini anlatmakta güçlük çeken bir teknik direktör nasıl bu kadar iyi işler yapabilir? bu büyük bir paradox benim için. düşünüyorum bazen diyorum adam heralde kerameti matematikte buluyor. matematik dili ile anlatıyordur kendini taktik için. yoksa bu dille başarması çok hayret verici. çünkü 2 dakika konuşsan kimseye derdini anlatamaz bu adam dersin ama milyonluk oyunculara taktik veriyor. *
 • 2849
  an itibariyle yine saçmalamaktadır efendim! arkadaşın kafası gerçekten bazı şeylere basmıyor, ya da işine gelmiyor. bu yabancı kuralının ülke futboluna katkısı ne derece ortadayken hala bunun tersini savunanları gördükçe, türk futboluna asıl kötülüğü bu insanların yaptığını düşünüyorum. az önce mesela, 18 ağustos 2019 chelsea leicester city maçı izledim. çağlar kardeşimiz chelsea'nin ataklarını harika bir şekilde savundu. adam kendini 1 yılda muazzam bir şekilde geliştirmiş. bunlar kimin sayesinde olduğunu sanıyorsun şenol efendi? sen 6 yabancıyı koy bakalım, o çağlar büyüklerden gelen 3 milyon euro'luk maaşı bırakıp avrupa'ya gider miydi! valla 6222 olmasa, sana ve senin gibi türevlere çok değişik şeyler yazardım ama cidden susuyorum. ben sizin gibilerin türk futbolunu, futbolcusunu zerre düşündüğünü hiç zannetmiyorum. siz ancak ve ancak kendinizi veya çıkarınızı desteklersiniz. yine şişko, göbekli türk futbolcu kankilerine yaranma çabalarındasın şenol efendi. yarın bugün emekli olacaksın arkandan sövülecek haberin yok. türk futbolunda iyi bir şekilde anılmak istiyorsan biraz fatih terim'i örnek al. onun yaptığı bu kural olmasa böyle dünya çapındaki türk milli takım oyuncularına hoca olabilir miydin sen?

  türkiye'de yabancı sınırı inmeli diyorsun ama avrupa'da 14 yabancı kullanabilirler diyede ekliyorsun. türkiye'de hangi kulübün sadece avrupa için yabancı bulundurma lüksü var? bu daha önce denenip başarısız olunmadı mı? o kadar süre maç yapmayan adam avrupa maçlarında madara olur be madara!

  ayrıca ne çabuk unuttunuz, avcı döneminde milli takımda almancı ikinci lig'de oynamış oyuncuları milli yapıp, sonunda rezil rüsva olduğumuzu!

  son olarak sen yine anlamayacaksın ama ben alıntıyı paylaşıyorum,

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  "bu kural 14 yabancı kuralı değil, 14 türk kuralı. siz 14 türk oyuncu almak zorundasınız ama 14 yabancı almak zorunda değilsiniz. şu anda bizim 12 yabancımız var. isterseniz hiç yabancı almazsınız, 28 türk alırsınız." (07.09.2018)

  (bkz: fatih terim)

  https://twitter.com/...140234655272962?s=20
 • 2850
  https://twitter.com/.../1163140234655272962

  bir gün bir ingiliz, bir fransız ve bir alman trene binmiş, oturuyorlarmış. sonra temel binmiş trene. 3'ünü görünce, "yine mi siz?" demiş.

  şenol güneş ve şenol güneş'in yabancı oyuncu sayısı hakkındaki görüşlerine denk gelince temel gibi tepki vermeye başladım artık, "yine mi sen?". böyle bi' bıkkınlık, gözleri devirmeli iç çekme falan.

  https://gss.gs/hHU.gif
 • 2851
  yabancı kuralnın ekmeğini en çok yiyen ve ekmeği başkasına kaptıracağını anlayınca yabancı karşıtı oluveren milli takım hocası. o da kendince haklı tabi istanbul'da 2 maçı canlı izleyip takımın 3 de 2 si hakkında fikir sahibi olmak varken birini izlemeye roma'ya birini izlemeye londra'ya öbürünü izlemeye torino'ya avrupa turu mu yapacak?
 • 2852
  bomboş bir adam kendisi, hani şu derya içinde olup
  deryayı bilmeyen balıktan tuhaf biri.

  "şansın hepsini yabancıya veriyoruz. 5 milyon vermişiz bir yabancıya, oynatalım mı diyoruz, iyiyse oynat diyorlar. zorundayız, 5 milyon euro vermişiz." demiş. kelimelerin bittiği yerdeyiz şuan, cevap vermek laf anlatmak dahi anlamsız.
 • 2853
  yabancı sınırı hakkında: ''türk oyuncuların rakamları yükselir diyorlar. deniz türüç kaça gitti? 2-3'e... dışarıdan bir yabancıyı 5-6'ya alırsınız"

  diye zırvalayan cahil spor adamı.

  deniz türüç'ün sınır varken de bu fiyatlara satılacağını düşünüyorsa allah akıl fikir versin. türk futbolu kimlerin elinde oyuncak oldu ya.
 • 2855
  beşiktaş’ta iken yabancı sınırına karşı olduğu intibaı uyandıran, milli takımın başına geçince tornistan yapan yabancı düşmanı ikiyüzlü sinsi adam.

  şenol güneş gibi karnından konuşanlar yüzünden türk futbolu bir adım ilerleyemiyor ve de ilerleyemez. fatih terim kompleksi yüzünden değilse ben bir şey bilmiyorum.