• 2668
  14 yabancı kuralının özgürlük tanıdığı bir ortamda ille de "burak yılmaz" diye tutturan bir teknik direktörün milli takıma burak'ı çağırmaması temennisinin gerçekleşmesi biraz zor. kaldı ki, şenol güneş'in gözünde burak yılmaz, luis suarez sonrası en iyi santrfor.*

  açıkçası, şu anki form durumuna bakarsak zaten sağlıklı bir burak yılmaz'ın milli takıma çağrılmasına şaşırmamak lazım. gelecek vaadeden enes ünal ve umut bozok bu sezonu çok iyi geçirmiyor. cenk tosun da epey formsuz, zor forma giyiyor. tek alternatif şu an burak görünüyor, bence beşiktaş'taki güven'i de rotasyona alacaktır.

  ayrıca, şenol güneş, bursaspor'daki ozan tufan sonrası bir çift yönlü orta saha performansı daha çıkarttı ortaya (bkz: dorukhan toköz) ve milli takımda vazgeçilmezi yapacağını düşünüyorum.

  şenol güneş, tarihimizin en başarılı jenerasyonunu iyi yönetmişti. şimdi de son zamanlardaki en iyi jenerasyon ona nasip olacak gibi duruyor. fatih hoca dönemleri dışında milli takım maçlarını kulüp maçlarından önemli gördüğümüz bir dönem de şenol hocanın dönemiydi. bu sebeple, kendisinin gelmesini hem doğru buluyorum hem de başarılı olacağına inanıyorum.
 • 2670
  milli takimlarin basina gecmesini istedigim hoca.

  almanya ile mac yaparken kroos'a tac atisi attirmamaya calismasini hayal ediyorum da baya komik olur. yerlere dusen itibarini da batirir iyice ama bazi insanlar sanslidir iste, tff yonetimi vs degisir eder basarili olur.

  olsun sen yine de kal hoca. fatih hoca hezimetlerini yasatsin sana.
 • 2672
  milli takımın başına geçerse en çok merak ettiğim durum, yabancı sınırlaması hakkındaki görüş ve tutumu olacaktır. bir yanda patronu tff, siyasiler bir yanda paranın kaynağı beinsports, kimin sözünü dinleyecek kimin görüşü ağır basacak onun konuşması belli edecektir.

  milli takımın başına geçtiğinde radikal ve riskli hamlelerden kaçınacaktır, olabildiğince uzun vadeli çalışmak adına uyumlu görüntü sergileyecektir.

  tff ise hem tazminattan hem kendisine gelen tepkilerden kaçınmak adına, başarılı olması için gerekli ortamı sağlayacaktır.