• 710
  26 ocak konyaspor galatasaray maçında sakatlanan saracchi yerine, yedek kulübesinde linnes varken oyuna sol bek olarak girmiş oyuncu.

  linnes'i takımdan göndermek gibi bir niyetimiz yoksa ben bu oyuncu değişikliğini asla anlayamayacağım.

  ay lav yu fatih terim hocamın sol bek oyuncu değişikliklerini hiç anlayamadım zaten.
  nagatomo yerine ömer bayram'ı alarak malatya'da puan kaybetmiştik. yine nagatomo yerine emre taşdemir'i alarak ankaragücü maçında puan kaybetmiştik.

  eğer yabancı kontenjan doluluğu nedeniyle yedek sol bekimiz şener özbayraklı olacaksa geçmiş olsun diyorum. zira daha sağ beki bile yedekleyememiş bir oyuncudan bahsediyoruz.
 • 711
  sağ bek mevkisinde mevcut formu linnes'in mevcut formunun önünde olan futbolcumuz. şuna adım gibi eminim ki bir çoğunuz ama linnes listeye yazılmadı, linnes oynamadı, linnes hazır değil diyecek.

  şener yaz kampında sakatlandı. döndü bi maçta son 10 dk süre aldıktan sonra ilk 11 çıktığı ilk maçta yeniden sakatlandı. ciddi bi süre sahadan uzak kaldıktan sonra döndü ve aynı şekilde ilk 11 çıktığı ilk maçta yeniden sakatlandı. adını listeye yazdırdık yazdırmasına da yazdan bu güne tüm antremanlara katılan adam mı fiziksel olarak daha kötü durumda olur? yoksa yazdan bu yana 3-4 resmi maç oynayıp 2.5 ay gibi bir süreyi antreman yapmadan geçiren mi? 2.5 ay antreman yapamayan bir topçunun fiziken daha dezavantajlı bir durumda olduğuna herkes hemfikirdir bence. ancak konu linnes olduğunda herkes oynadığı oyunu bu şekilde savunurken konu şener olduğunda bu adamın 2.5 ay antreman yapamadığı, linnes'ten çok daha dezavantajlı bir durumda olduğu kimsenin aklının ucundan dahi geçmiyor. haftasonu şener şuan daha iyi görüntü vermesine rağmen ilk 11 oynasa linnes yok diye mevzu çıkacak. şener kötü oynasa linç edilecek. linnes kötü oynasa ama ligin ilk yarısı hiç maça çıkmadı diye savunulacak. işte pasaporta bakılarak yapılan pozitif ayrımcılık tam olarak böyle bir şey.