• 630
  gollerin bölgesinden gelmesi sonucu eleştiriye maruz kalan futbolcumuz.

  eğer aynı maçı izlediysek ikinci yarıda emre mor'un sağ kanadı bırakıp neredeyse bir 10 numara gibi oynadığını, belhanda'nın da sağ iç oyuncusu olarak geriye çekilip ama ne kanada ne de arkaya yardıma gelmediğini görmüşsünüzdür. zaten oyunun 60. dakikasından sonra hem şener hem de taşdemir neredeyse tek kanat oyuncusu olarak ön tarafa kadar geldiler. böyle bir oyun anlayışı içinde hızlı çıkışlarda veya basit bir verkaç ile beklerin arkasına sızmak çok kolaydır. burada görev kademeye girecek oyunculara düşer. ama şener maç boyunca neredeyse hiç ne emre ne de balhanda'dan yardım alabildi. hatta bir pozisyonda andone'nin metrelerce depar atıp o bölgeden top çıkarması şener'in ne kadar yalnız kaldığının bir göstergesi.

  tüm bunlar ışığında hızlı hücum sonucu kanadından gol yenmiş olması hiçbir şekilde sadece onun hatası olarak değerlendirilemez. maç boyunca kattığı enerjiye, tempoya, hücuma katkısına, defansif kademelerine ve müdahalelerine övgülerde bulunmamız gerekirken yine bardağın sadece boş tarafına bakmayı tercih ediyoruz anlaşılan.

  hele bir de mariano sevdalıları yok mu.. arkadaşlar şu maçta mariano olsaydı orta saha çizgisinden geriye gelemezdi, anlayın artık. inşallah şener oynadıkça eksikliklerini giderir ve bölgenin daimi oyuncusu olur.

  (bkz: 18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçı)
 • 634
  mariano'dan çok daha iyi durumda olan oyuncudur. 18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçında kanadını tek başına savunmakla kalmadı bir dr hücuma destek oldu. birçok boş koşusu özellikle belhanda denen süper yetenekli adam tarafından hiç edilmiştir. bu kadar uzun süre futbol oynayamamış adamın bu mücadeleyi vermis olması takdir edilir ancak.
  yediğimiz ilk golde hatası yoktur. kendisi dogru şekilde adamını kovalamıştır. gücü ve hızı yakalamasına müsaade etmemiştir. orada hata pası rahat rahat verdiren luyindama ve sol bekte adamını kovalamayan emre taşdemir'dedir.
  ikinci golü nasıl yedik hatırlamıyorum. daha doğrusu sener ne yapıyordu onu hatırlamıyorum.
  kısacası devre arasına kadar her türlü mariano yerine tercih edilmelidir.
 • 635
  öncelikle şunu belirteyim. real madrid maçında yedek olursa şaşırmam, yadırgamam da. çünkü bu adam yarım sezon top oynamayıp üzerine bir de hazırlık kampında sakatlandı.maç kondisyonunu bulmadan arka arkaya maçlar oynamak sakatlanmasına sebep olabilir. yani real madrid maçında yedek başlarsa kimse adalet vs muhabbeti yapmasın. 18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçının ilk yarısında mükemmel bir futbol oynadı. 5. dakikada çizgiye inip babel'e yaptığı isabetli ortayı takımda yapabilen bir bek daha malesef yok. ayrıca attığımız ilk golün gizli mimarlarından. kalemizdeki tehlikeyi ters kademe ile kesti ve onun kestiği topla başlayan atan sonucunda gol bulduk. ikinci yarıda ilk yarıya nazaran daha etkisizdi. kolay değil neredeyse 1 senedir doğru düzgün maç oynamadı. onun kanadından 2 gol yedik ancak ben şener'e suç bulamam bu gollerde. çünkü kanatta tek başına kaldı. destek almadı. tek başına kalmış bir beki de kanatlarda nagatomo-babel, mariano-feghouli tarzında ikililer oynatmayan her takım rahatlıkla patates edebilir.
 • 638
  yenen gollerde o taraftan neden orta yapildi demek yerine, o top orada nasil 5 6 saniyede bitiverdi diye sormak daha dogru olacak. emre mor kanat yerine forvet arkasi oynamaya basladiginda, sag ic oyuncumuz yani rakibin sol tarafini orta alanda koruması gereken oyuncumuz kimdi? belhanda. paşamiz pek yeltenmedi defansif oyuna katki vermeye, rakip de ikinci golü el kol sallayarak ativerdi. ayni sekilde ikinci golde ömer'in absurd defansif duruşu ve adam kacirmasi da 3. lig seviyesiydi. ömer resmen sol bek oynayamiyor.