• 582
    zamanında daha adı bizle ilk yazıldığında gayet faydalı olacağını, linnes'e göre artı ve eksi yönlerinin olduğu ama ortalamalarını aldığımızda aralarında öyle bir seviye farkı falan bulunmadığını, hatta çabukluğu, topla pırpır gidebilmesi ve temposu hariç hemen hemen her özelliğinin linnes'den iyi olduğunu, türkiye'de yetişmiş yerli olması sebebiyle de elimizi rahatlatacağını yazmıştım. ofsaytladılar. başıma bir şey gelmesinden kasıt ofsaytlanmaksa bundan korkmasın kimse. pasaport severler ofsaytladı diye ne şener kötü futbolcu oldu ne de binim fikrim değişti.
  • 583
    şener'in 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçında defansif olarak fena görünmemesinin nedeni malatyaspor'un tüm hücum organizasyonlarını kendi sağ kanadından yapmasıydı. kendisine maç içinde fazlaca iş düşmedi ancak maç boyunca şener'in hücuma destek verdiğini kenara inip orta kestiğini görmedim. hücuma katkısı sıfıra yakındı. bu görüntüsüyle devri artık çoktan kapanmış bek görüntüsü çizdi. sadece yaptıklarıyla değil yapamadıklarıyla da değerlendirmek gerekir bi' oyuncuyu. mariano'yu oynatmamak demek 2 yıldan beri alışılagelen belhanda-fegouli-mariano eksenli hücum organizasyonlarından da vazgeçmek anlamına geliyor. çünkü bu varyasyonlardaki en kilit isim oyun görüşü ve tekniğiyle mariano. son oynanan karşılaşmada farklı sebeplerden ötürü sahada olmayan fegouli , mariano ve belhanda'nın yokluğunda gördük ki bu oyuncular olmadığı zaman takım hücum anlamında başı kesik horoz gibi bilinçsizce sağa sola saldırıyor.o bakımdan şener'i filan geçiniz, son derece vasat bi' oyuncu. mariano varken kendisi ancak mariano'nun ayakkabılarını bağlar
  • 584
    fatih terim iyi futbolcu olduğunda yaşına ve uyruğuna bakmaz. servet çetin varken semih kaya (ilk forma giyişinde çok mutlu ve umutluyduk), emre belözoğlu'na 16 yaşında a takıma aldı, fatih akyel'e 17 yaşında forma verdi, maicon varken ozan kabak'ı oynattı. yusuf, tümer gibi adamlara hayatının topunu oynatıp geri getirdi. donk'a fatih terim sonrası poor men's pogba yakıştırmaları yapıldı. kısacası az buçuk bir şeyler varsa, fatih terim oyuncuda ışığı görüyorsa; formayı verir. adaletine güveniyorum.
    şener özbayraklı tempolu bir oyuncu. gs-fb derbilerinde carole acayip zorlanmıştı. şener ve mariano'nun sağ beki götüreceğine şüphem yok. bu sezon şener'den 20-25 maç katkısı bekliyorum.