• 7070
  ozana kabak'ın 7,5 m euro serbest kalma bedeline değil de 11 m euro bedele satılmasının kıyağı olarak gelmiştir. serdar aziz de gidince kadroda kalan tek türk stoper ahmet çalık'tı ve hali ortadaydı. semih 3. stoper için gelip 4. veya 5. stoper oldu. donk ise 5. stoper iken 3. stoper oldu.

  dip not: ozan kabak'ın menajeri ile semih kaya'nın menajeri aynı kişidir.

  (bkz: güde fazıl özdemir)
 • 7071
  semih kaya'yı beğenmiyorum ama 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında yediğimiz golü suçlusu demek bence biraz insafsızlık. semih orada soldado'u kovalamayıp yerinde kalsa bu sefer soldado boşta kalacak olurdu. savunmanın tam yerleşmediği bir an olduğundan tam bir hatalıyı bulmak zor genel bir hazırlıksızlık yakalanma var ama bana göre o golde en çok hatası olan kişi n'diaye. ama tabii ki mükemmel asist(!) yapan ali palabıyık'ı da unutmayalım çok büyük yetenek.......
 • 7072
  luyindama'nın yokluğunda hoca semih'i oynatmak yerine orta alanda görev verdiği donk'u geri çekmişti. bu da demek oluyor ki hoca semih'e hiç güvenmiyor. yabancı oyuncu sayısı azaltılmadığı sürece semih'in bonservisinin alınmayacağını umut ediyorum. kendisi 20 yaşındayken de bu kadar oynuyordu ancak hep kendini geliştireceğinden ve çok daha iyi bir stoper olacağından bahsedip durduk. fakat gelişmek ne kelime, gerisin geriye gitti yıllar içinde. sırf altyapıdan çıkma diye takıma geri dönmesi çok sinir bozucu. galatasaray forması giymek bu kadar kolay olmamalı. 28 yaşındaki adamı altyapı kontenjanı için geri almak yerine kaan'a, ogün'e şans verirsek belki ikinci bir ozan kabak çıkarmış oluruz.
 • 7073
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı'nda yanlış saymadıysam sadece 1 adet kafa topu alabilmiş futbolcudur. bunun dışında soldado başta olmak üzere kendisine yakın oynayan hemen her oyuncu ekseriyetle gelen topları (hatta soldado ayağı ile almıştır bir tane) rahatça kontrol etmişlerdir.

  bu sezon başından beri (maicon-ozan veya maicon-serdar ikilisi de bu konuda iyiydi) belki de ilk defa rakip savunma ve kalecisinin uzun attığı topları indirmelerine izin veren bir stoper ile oynadık. stoper hattı demiyorum zira donk son derece oynaması gereken topu oynadı, kafa topu da indirtmedi.

  semih özeline dönecek olursak, gerçekten kendisi yerine altyapımızda bulunan ve kupa maçında şans verilen genç kardeşlerimizin oynamaması, bu kardeşlerimize yapılan ayıptır. sezon sonu kendisinin opsiyonunun uzatılmaması, ahmet çalık'ın ise satılması ile donk'un 3. stoper, genç bir türk kardeşimizin ise 4. stoper olacağı bir düzen kurulması şarttır.