• 6741
  gerçekten dünyanın en boş transferi nedir, nasıl yapılır hikayesine konu olan oyuncu. galatasaray'ın elindeki stoper sayısında bir sorun yok, bunların niteliğinde sorun var.

  yeni gelen marcao, kapalı kutu olsa da yatırım yaptığımız ve ideal onbire yazılacak ilk oyuncu. ama yanında kim oynayacak? elimizde maicon, donk, ahmet, gökay ve hatta durumu belirsiz serdar var. bu saydıklarımdan birini takıma yazabilmek zor. biz de gidip hiçbirinden iyi olmayan semih'i alıyoruz. onbire alıyorsak saçma, yedeğe alıyorsak daha saçma. altyapı kontenjanı desek o da yalan, bu sene 1 tane oyuncu yazmamız yetiyor o da ismail çipe zaten. çok lazımsa gökay'ı, yunus'u, atalay'ı da yazarsın.

  kendisine yarım sezon için vereceğimiz para 5 milyon tl'ye yakın. hiçbir şekilde ihtiyaç duymadığımız bir oyuncu için hem de. yazık.
 • 6745
  yabancı sınırını 14'e çıkartan ve yeni kuralı her fırsatta savunup "bana kalsa tamamen serbest olmalı" diyen teknik direktörün takımına; muslera'nın ve sneijder'in formda olduğu dönemde "bana kalsa 3 bile çok, yabancı sayısı 1 olmalı" diyen oyuncu transfer ediliyor. hoca istiyordur semih'i, hiç tereddütüm yok ama bu transferle birlikte "çalışma prensibi" açıklaması o kadar havada kalıyor ki. aykırı çünkü. prensipleri geçtim, kafa yapıları o kadar farklı ki fatih terim ve semih kaya'nın. semih gibi hoca ile tamamen zıt bir futbol bakışına sahip bir adam, nasıl terim'in tuttuğu oyunculardan biri olur anlayamıyorum. hayırlısı olsun.
 • 6746
  2018-2019 sezonu ikici yarısı için yapılacak tüm forvet transferlerini hiç edecek transfer yapılmıştır, iki forvetin attığından fazlasını yedirecek, bunu yaparken de bizim paramızı yiyecek evlat kulübümüze geri döndü.

  bu transfer doğru ise isterse forvete suarez, cavani gelsin, benden kendisi gidinceye kadar kulübe bir kuruş bile yok, safımız belli olsun en azından.

  sinirimi nizami kelimeler ile ifade etmem oldukça zor.

  emeği geçen her kimse, kimin ne bildiği varsa....

  edit: lan hırsımı alamıyorum, kimse mi hatırlamıyor bu herifin ne mal olduğunu, böyle bir olayın dedikodusunda bile taraftarın alarm zillerini bangır bangır çalması gerek, gelmemesi için ne gerekiyorsa yapılmalı iş işten geçmeden.

  edit2: bu transfer gerçekleşti ise, galatasaray yönetimi menajerleri devre dışı bırakıyor haberleri de benim için geçerliliğini yitirmiştir, bilhassa ozan kabak-semih olayı düşünülürse, menajerlerin kucağında oturmuş bir sağa bir sola oynamaktadır teknik ve idari heyet. kazma tetteh'e de verin bir 10 milyon da rahatlayın, hadi göreyim sizi..
 • 6751
  kendisinin galatasaray'a dönüşünü yalnızca tetteh transferinde sağlanacak olan indirim ve kolaylık için kabul edebilirdim.

  s.prag hem 8 m euroluk transfer teklifimizi reddetmiş hem de semih'i bize itelemiş. tebrikler.

  edit: 6 ay için de 700 bin euro maaş verecekmişiz. 4,30 milyon tl yapıyor.

  o parayı olduğu gibi alt yapıda parlayan oyuncuların yurt içindeki transferine harcasaydık en azından bir iki tane daha ozan, atalay bulurduk.
 • 6753
  bu kötü defans oyuncusu(!) tekrar geldiğine göre iddaacılar bizim maçlara kg var yazmaya devam eder.

  genelde devre arası hamleleri mevcut kadroyu 1-2 takviye ile güçlendirmek için yapılır ama biz batmak için yapıyoruz resmen, serdar aziz de ozan da bu gözüne mangal kömürü kaçmış sparta prag'da bile kadroya giremeyen evlattan çok daha iyi stoper hatta çok değil, çok çok daha iyi stoperler. hatta ahmet çalık bile bundan iyi stoper. kötü savunma hattımız vardı resmen daha da kötü yaptık akıl alır gibi değil...

  eğer defans hattımız marcao semih olacaksa birde ondan sonra yangın yeri olur buralar, marcao'ya lafım yok izleyip göreceğiz hata yapsın destekleyeceğiz fakat semih şuan akhisar'da bile ilk 11 oynayamaz. dolayısıyla sözlükte baya bir gazi, şehit veririz pilot ve cezalı olarak. semih'i destekleyen bir avuç topluluk sözlükte de sosyal medyada da olacaktır elbet (mesela twitter'da yuvana hoşgeldin kaptan/aslan parçası yazanlar) onlar da semih herkesi gol kralı yapmaya başladığı zaman konuşacaktır.
 • 6755
  kiralanmış kendisi, bizim için hayırlı olsun. malum ara transfer dönemindeyiz. satılık listesinde olmayan bir oyuncuyu almak çok zor ve pahalı oluyor. bu sezon zaten pamuk ipliğinde. bence koptu bile. semih kaya ile bi şekilde idare edelim sezon sonu belirlediğimiz bir oyuncuyu daha ucuza alırız düşüncesi hakim olmuş olabilir. ben fatih terim olsam sezon sonuna kadar serdar aziz ile idare eder o zaman yeni bir stoper alırdım semih kaya'yı kiralamak yerine. ama hocamızın tercihi bu yönde olmuş belli ki serdar sanılanın çok daha ötesinde kızdırmış hocayı.

  benim anlamadığım nokta şu yabancı sınırı bence 1 olmalı olayı. taraftar neden bu kadar takılıyorlar bu cevaba gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. herkes bizimle aynı mı düşünecek? farklı seslere hiç mi tahammülüz olmayacak. hani serdar gürler gibi 1 kazanma 7 kazanma muhabbeti de yapmadı. soru üzerine verilmiş basit bir cevaptı.

  semih florya'da yetişmiş bir oyuncu. 7.5 milyon euro serbest kalma maddesi varken 12 milyon euroya sattığımız ozan kabak da öyle. semih o sıralar bu çocuklara abilik yapıyordu. galatasaray'da hiç bir alt yapı oyuncusu bir plan dahilinde a takıma monte edilmez. maddi durum kötüdür, topçu alamıyoruzdur, aldığımız da leş çıkmıştır falan bişeyler olmuştur. tesadüfen kendisini bir maç 11 de bulup hiç hesapta yokken formayı almıştır. arda, semih, ozan hemen hemen hepsinin hikayesi aynı. ve hepsinin ortak özelliği formayı tesadüfen giymeleri. tudor ve özbek yönetimi olsa ozan 300-400.000 euroya anadolu'ya gitmişti. semih benzer şekilde direkten dönmüştü. arda da öyle. semih alt yapıda hemen hemen herkesi tanıyor. kim ne kadar yetenekli kim değil biliyor. ve florya'da geçirdiği süre boyunca nice büyük yeteneklerin 1 kere bile forma giyemeden sağa sola gönderildiğine tanık oldu.

  dediğim gibi galatasaray'da alt yapı oyuncusu bir plan dahilinde takıma monte edilmez. anadolu takımlarından topçu alırken paranın üzerine 3 er 3 er eklenmek için yetiştirilir. arada çok şanslı olanlar bi buhran döneminde şans bulur formayı kapar. semih ozan'lar yunus'lar daha fazla şans bulsun, hiç şans bulamadan takasla anadolu'ya gönderilmesin diye bu açıklamayı yapmış olamaz mı? biz hep beğenmediğimiz fikirleri en olumsuz yönünden ele alıp linç mi edeceğiz?
 • 6759
  gelme kardeşim gelme, ırkçılarla işimiz yok. ne güzel nötr olarak bakıyordum sana para kazandırıp gittiğin için. ama gelme işte, açma eski defterleri. kanser etme yine bizi. yabancı sınırı 1 olmalı diyen birisi benim gözümde ırkçıdır kimse kusura bakmasın. o adam da ekmek parası kazanmak için futbol oynuyor, ne demek o oynamasın ben oynayayım. birazcık vicdanlı olan insan “iyi olan oynasın” derdi.

  sözün özü bu transfer nedeniyle fatih terim dahil şu an teknik kadroda olan herkese karşı çok sinirliyim. yönetimin burada söz hakkı olduğunu düşünmüyorum, fakat otobüsçünün de bu transferi desteklediğini zannediyorum. fatih hocadaki bu evlatçılık sevgisi ne yazık ki daha çok başımızı ağrıtır. iyisin güzelsin de yapma işte evlatçılık, başımıza musallat etme şöyle futbolcu demeye bin şahit isteyen adamları. prag’da bile zor oynayan cam adam bize ne katabilir! çıldırmama ramak kaldı.
 • 6760
  yere devrilmeleriyle meşhur stoperdir. rakibinin karşısında yıkılmaları gözümün önüne geliyor adını gördükçe. kendisi eğer takıma katılırsa serdar'ın yerine alınmış olacaktır. çünkü marcao zaten bir ihtiyaçtı serdar kadro dışı bırakılmasa bile. bu durumda serdar'dan vazgeçip semih'e razı olmak akıllıca bir hamle değil.