resim
Selçuk İnan
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:38
Uyruk:Türkiye
 • 16436
  kasımpaşa tecrübesini değerli bulduğum teknik direktör.
  öncelikle kasımpaşa ligde kalmaya oynayan bir takım. dolayısıyla alt liglerde şampiyonluk hedefi yerine üst liglerde ligde kalma tecrübesi tadmış oldu.
  üst lige çıkmaya çalışırken taraftar, şehir, ve bütün sponsorlar destektir. ancak iş kümede kalmaya gelince her şey üstünüze üstünüze gelir. buna kendi yönetiminiz de dahil. hatta başta onlar.
  ilk tecrübesinde bize karşı oynattığı oyunu da beğenmiştim.
  eğer lisans meselesini hallettiyse tavsiyem alt liglerde üst lige çıkma hedefi olan taraftarlı bir kulüpte şansını denemesi olacaktır.
  hangi kulüpte olursa olsun lig ile birlikte türkiye kupasını da olabildiğince önemsemeli ve takımları ile olabildiğince üst turlara çıkmayı hedeflemeli.
  zira bu kendisine hem süper lig'de ortanın üstünü planlayan takımların kapısını açacak, hem de avrupa kupalarının matematiğine daha yakın tecrübelenecektir.
  galatasaray'a hoca olur demek için de olmaz demek için de çok ama çok erken.
 • 16437
  kasımpaşa ile yolları ayırmış teknik adam. kasımpaşa ile başarılı işler yaptı selçuk hoca. ilk deneyiminde 11 puan topladı ve kasımpaşa'nın kümede kalmasını sağladı. ki bunlardan üçü görkemli galibiyetlerdi.

  (bkz: 4 ocak 2023 kasımpaşa alanyaspor maçı)

  (bkz: 1 şubat 2023 kasımpaşa giresunspor maçı)

  (bkz: 6 mart 2023 kasımpaşa antalyaspor maçı)

  inşallah kendisi gelecekte sadece galatasaray'da değil, avrupanın önemli kulüplerinde de göreceğiz. başarılar selçuk hocam.
 • 16440
  her şeyi anlarım da 9 sezonluk galatasaray kariyerinde 1 sezon çok iyi, 1 sezon iyi, 2 sezon vasat ve 5 sezon berbat oynayan selçuk'a duyulan sevgiyi ve saygıyı bir türlü anlamam.

  adam 2014'te iç transferde galatasaray'ın sevr anlaşması olarak görülebilecek şartlarda 5 yıllık bir sözleşmeye imza attı. 2014-2019 arası galatasaray birçok ekonomik kriz yaşadı; selçuk abdurrahim albayrak kendisinden rica etmesine rağmen indirime gitmeye yanaşmadı. selçuk'un sözleşmesini kapsayan 5 yıllık süreçte galatasaray'dan burak gitti, umut gitti, olcan gitti, sabri gitti, sneijder bile gitti ama selçuk inatla o yıllık 4 milyon euro'ya yakın ücret kazandığı sözleşmesinin son gününe kadar kaldı. sözleşme süresini kapsayan 5 yılın 1 yılında vasat, 4 sezonunda berbat bir performans göstermesine rağmen üstelik.

  galatasaray 2017 yazı'nda uykudan uyanıp orta sahaya belhanda, ndiaye ve fernando transferlerini yapmasa idi, selçuk'un ilk 11 oynadığı bir 2018 ve 2019 sezonlarında şampiyonluğu ancak rüyamızda görürdük. 2014-2019 arası selçuk'un kazandığı rakamı ve gösterdiği performansı yaşayan/gören; o dönemde galatasaray'ın 2016 ve 2018 yıllarında uefa'dan aldığı idari ve mali cezaları bilen bir galatasaraylı selçuk inan'ın nesine saygı duyar, selçuk'a nasıl efsane der ben anlamıyorum. futbolu galatasaray'dak bıraktı selçuk 2020'de evet ama galatasaray'ı çok sevdigi için değil; 30-34 yaşları arasında hiçbir şekilde hak etmediği ve başka hiçbir takımdan alamayacağı sözleşmesinden kaynaklı bütün hakedişleri alabilmek için galatasaray'da kaldı. bir de gittik 2019 yılında 1 yıllık daha sözleşme verdik kendisine, ödüllendirdik. sanki muhteşem bir 2014-2019 arası dönem geçirmiş gibi...kusura bakmayın ama benim bildiğim galatasaray'da böyle bir tablo ortaya çıkartan adama "kaptan" falan denmez. efsane hiç denmez. diyenleri anlamaya ve saygı duymaya çalışıyorum ama çok zorlanıyorum açıkçası.
 • 16441
  galatasaray'a gelerek türk futbolunun seyrini değiştirmiş eski futbolcudur. melo ile birlikte mükemmel bir dominasyon kurmuşlardı ligde. gol ve asist sayılarında forvetler kadar efektiflerdi. türk futbolunda izlediğim en iyi orta saha ikililerinden diyebilirim kendilerine. kazandığımız son iki şampiyonlukta da kenardan gelerek çok iyi performanslar vermişti. şampiyonluk maçında başakşehir karşısında verdiği performans hala aklımda.

  gelgelelim kasımpaşa gibi çalkantılı ve teknik direktörler tarafından kara delik gibi bir kulübe gitmesi kariyer planlaması açısından yanlıştı. yine de bir şekilde tecrübe kazanmış oldu. ilerleyen zamanlarda daha iyi performans verebileceği takımlarda görmek dileğiyle. yolu açık olsun.
 • 16442
  teknik adamlığı da futbolculuğu gibi vasat altı olan şahıs.

  asla bir galatasaray efsanesi değildir, galatasaray tarihinde verdiği kötü performansa rağmen en fazla parayı kazanmış futbolcuların başında gelir, sözleşmesinde yapılan indirim teklifini de kabul etmemiştir.

  belki teknik adamlık konusunda kendisini geliştirebilir, bilemem ama seviye olarak süper lig ona 3-5 beden büyük geliyor, önce gidip bir alt ligde takım çalıştırarak üst lige çıkmaya çalışmalı.

  mümkünse bir daha galatasaray'ın yakınından dahi geçmesin.
App Store'dan indirin Google Play'den alın