• 15968
  selçuk 3 kupa kazandırdı, 5 kupa kazandırdıdan önemlisi galatasaray'a momentum kazandırmasıdır. olumlu ve olumsuz anlamda 2011-2012 sezonu direkt olarak galatasaray'ın sonraki en az 3 senesine 4 senesine etki edecek bir sezondu. sonrasında yaşananlar ise şampiyonluklar, şampiyonlar ligi çeyrek finali, sneijder ve drogba transferleri. ve bu zincirleme reaksiyonu başlatan isimlerin başında da şüphesiz selçuk vardır. zamanla etkinliği azalmış ve hatta bitmiş olabilir fakat fitili o ateşlemiştir. bu sebeptendir ki galatasaray'ın ve türk futbolunun yakın geçmişinin şekillenmesinde önemli bir paya sahiptir.
 • 15969
  birilerinin paşa gönlü istiyor diye sövülecek adam değildir.

  senelerce sneijder üzerinden 'çete' geyiğiyle sövdüler bu çocuğa. sonuç? sneijder jübilesine davet etti. ona bu yaftayı asıp nefret edilmesine vesile olanlar ne yaptı? her zamanki gibi hiçbir şey.

  selçuk bir efsane olmayabilir ama ama galatasaray değeridir. bu siz isteseniz de böyledir istemeseniz de. değiştiremezsiniz.

  son senelerde saha içinde yaptıklarını ve yapamadıklarını eleştirmekten bahsetmediğini yazmama gerek bile yok.

  yattığı yerden kazandığı iddia edilen milyonların sorumlusu da kendisi değil ünal aysal'dır.
 • 15970
  türk futbolunun yönünü değiştiren adamdır. kasedi geriye sarın. trabzonspor’dan, parayı tercih edip fenerbahçe’ye gitseydi eğer şu anda yıldız sayıları yer değiştirmişti. kendisi ile ilgili her türlü eleştiriyede katılıyorum ayrıca. ancak sorunlu bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. kendisi çok kötü performans sergilese bile arda turan gibi şekilden şekile girmeden işini yapmaya çalışmıştır. hiç bir zaman galatasaray’ın karşısındakilerin kucağına düşmemiş, yüzümüzü eğmemiştir. bize maddi zararı en az 30 milyon euro, faydası ise müzede yarattığı farkla duruyor. son 5 sezonda iki damla futbol izleyemedik kendisinden ama kızamıyorum.
 • 15971
  geçen seneye kadar ben de destekledim. ama artık galatasaray kadrosunda yeri yoktur.

  lütfen öncelikle bir şeyin farkına varın. bu arkadaşın oynadığı her maç sahada 10 kişiyiz. son 2 sezondur kendisinin ilk 11 başladığı maçların hemen hepsinde puan kaybetmişiz. adamın sahada varlığı da yokluğu da bir çünkü. hücumda eski katkısından eser olmadığı gibi savunma da yapmıyor.

  bir ara semih kaya böyleydi. yediğimiz hemen her gol onun üzerinden geliyordu. keza fb camiası da volkan demirel ve mehmet topal'a gereğinden fazla tahammül ettiği için yıllarını kaybetti. şampiyonluğa oynayan camialarda 1 tane çürük yumurta takımın tamamını bozar.

  geçmişteki hizmetlerinden ötürü teşekkür ederiz, karşılığını da almıştır diye düşünüyorum.

  umarım tekrar sözleşme uzatmak gibi bir gaflette bulunulmaz.
 • 15972
  galatasaray'ı 2011-2012 sezonunda sadece selçuk inan şampiyon yapmış. vay be!!!

  muslera, ujfalusi, eboue, melo, engin, baros, elmander, necati gibi isimlerin katkılarını; en önemlisi de fatih terim gibi bir efsanenin varlığını görmezden gelerek, koskoca şampiyonluğu ve yıldız sayılarını sadece selçuk inan'a bağlamak gerçekten inanılır gibi değil. katkısı oldu mu? evet katkısı oldu, o gün için bağrımıza basa basa gurur duya duya bunu söyledik zaten.

  şimdi bide selçuk inan'ın bize değil de, fenerbahçe'ye gittiğini düşünelim:

  savunma şu: selçuk bize değil de fenere gitseydi, yıldız sayılarımız yer değiştirmiş olurdu.

  siz gerçekten buna inanıyor musunuz? yahu o dönem fener'in başkanı şikeden dolayı hapis cezası aldı. fener'in ayarttığı oyuncular hapse girdi. fener'in önemli sayılabilecek oyuncuları şike patlak verdikten sonra takımdan ayrıldı. tapeler, videolar elden ele dolaşıyordu. fener avrupa'dan men cezası aldı. böyle bir ortamda selçuk inan nasıl başarılı olabilirdi ki? hadi fenerbahçe'ye gitti. kolay mı öyle fatih terim'in ve kenetlenmiş bir galatasaray camiasından kupa almak? eğer böyle bir durum gerçekleşmiş olsaydı emin olun selçuk inan seneler önce kestelspor gibi bir takımda jübilesini yapmıştı.

  şimdi gelelim bu para mevzusuna; maaşına zam yapıldığında ben dahil bütün taraftar helali hoş olsun dedik. çünkü o dönem için hak ediyordu. aradan tam 5 yıl geçti ve o parayı hak etmediğini yüzümüze vura vura gösterdi. tepkimiz bunaydı işte. o parayı alıyorsan hak ettiğini de göstereceksin, göstermek zorundasın. bak geçen sene sözleşmesi bittiğinde galatasaray'da kalmak istedi ve yıllık 4 milyon liradan imza attı. ortalama olarak 570 bin euro ediyor. bu süre zarfında performansı nasıl? ben söyleyeyim; 2.9 milyon euro+ bonuslar kazandığı dönemdeki performansıyla aynı; yani sıfır. hah işte biz buna isyan ediyoruz. oyuncu o parayı hak edecek, hak ettiğini gösterecek!

  öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki selçuk inan, yüzyıllık çınar olan galatasaray'ı galatasaray yaptı. hayır arkadaşlar, galatasaray selçuk inan'ı, selçuk inan yaptı.

  edit: yazım hataları düzeltildi.
 • 15973
  2 sene top oynayıp 6 senedir yatan adam.

  babasının hayrına da oynamıyor üstelik, takımın en çok kazanan futbolcularından.

  galatasaray'ın evladı falan da değil, bizim kutsiyet yüklediğimiz o sarı kırmızı formayı üzerinden çıkarıp atacak kadar da düşüncesiz bir adamdan bahsediyoruz.

  hâlâ kendisini övmek için bir takım gerekçeler bulunabiliyor.

  bizim ülkemiz böyle işte, kraldan çok kralcı dolu.
  spordan bahsetmiyorum, her konuda böyle olduğumuz için hiç şaşırmıyorum doğrusu.
 • 15974
  girilen her entryde abartı payı artan kaptanımız. yok 6 senedir top oynamıyor yok 7 senedir top oynamıyor. el insaf ya . hamza'lı sezonda sampiyon oynarken gayet de oynadı bu adam. 13/14'te de. her sezon ilk geldiğindeki gibi duble gol duble asist bekliyorsanız, oynamadı dersiniz tabi. bunu yapan kaç orta saha oyuncusu geldi sanki lige? 15/16 ve 16/17 de performansı gerçekten düşüktür ama o kadrolardan bir tane performansö vasat üstü isim sayabilir misiniz? adamın yanına bir sene jose rodriguez diye futbolculuk ile alakası olmayan bizden sonra hiçbir yerde oynayamamış bir adam, bir sene de futbolu bırakmış de jong'u koydular son gün. bizim taraftar yapısının ayılıp bayılmayı sevdiği poldi, wes gibi adamlar top rakipteyken maçı bırakıyordu. derbiler hariç aklına ön tarafı topu kovalayan bir galatasaray geliyor mu gözünüze o sezonları düşündüğünüzde?

  selçuk inan ilk 2 senesi lig tarihine geçecek şekilde 4 sene iyi performans göstermiş, sonraki iki sene vasat altı oynamış, son 3 sene ise oynamamıştır. bu süreçte, başta bu sözlükte genelde tüm sosyal medyada hakkında üretilen yalan(ustteki entrylerde oyunbozan çok güzel açıklamış) algılarla,nahoş esprilerle uğraşmıştır. selçuk inan galatasaray efsanesidir. insanın olduğu yerde kusur vardır. kusurlarıyla galatasarayın kaptanıdır, 2008-2011 arasını hatırlayanlar, sezon gittikten sonra futbol da neymiş moduna geçmeyip o acıyı çekenler o imzanın ne demek olduğunu anlar.

  her şeyi geçiyorum, yıllarca bu adama yeniçeri dediler. takımda grupçuluk yapıyor, yabancıları dışlıyor dediler. hakkinda tek kişi kötü konuşmadı, bu iddiaların ilk öznesi olan sneijder adamı jübilesine çağirdi, herkes hep güzel andı. ama asıl vurgulamak istediğim bu da degil, bu iddaları yapan aynı tayfa şimdi selçuk hoca olsun diyenlere bu kadar pasif adam, kendini dinletemeyen ezik insandan hoca mı olur diyor. takımı ikiye bölecek kadar söz dinleten, hizipçi; hoca olamayacak kadar pasif, edilgen... bu tezatlığa kararı siz verin. ama vefalıyız demeyin. biz oyunculara değil galatasaraya vefalıyız lafı da duygusal dolayısıyla tartişma kazandıracsk ama içi boş bir argümandır. kurumlara değeri katan içindeki insanlardır.
 • 15975
  oynamadıkça, gözden düştükçe badem gözlü olmaya başlayan eski maestro. yahu 2 sene top oynadı bizde. onda da zaten canavar gibi oynayan bir takım vardı, bu adamın partneri, mevkisinde bu ligde gözlerin gördüğü en iyi oyuncu olan felipe melo idi. amma anlam yüklediniz selçuk'a. yok bizde olmasa ligin kaderi değişirmiş, yok yıldız sayılarında fener önümüzde geçermiş. yahu emre çolak'la engin baytar'la şampiyon olduk biz. tamam selçuk o 2 sezon, özellikle ilkinde, aşırı iyiydi ama koskoca şampiyonluğu selçuk tek başına almadı. bu algı yıkılsın artık nolur.

  selçuk da sezon sonunda ilk iş futbolu bırakmalı. uzattıkça kabak tadı veriyor. sessiz sakin ayrılsın, biz de güzel hatırlayalım. ama adamı efsane mertebesine çıkarmaya çalışmayın artık. selçuk bize gelmese kariyerinde muhtemelen hiçbir şampiyonluğu olmazdı. bakınız mehmet ekici... selçuk galatasaray'a bir şeyler vermiştir, ama galatasaray ona çok daha fazlasını vermiştir. taraftar da kendisine hak ettiği gibi davranmıştır. vefasızlık yapılıyor diyen gitsin kumda oynasın. yıllık 3 milyon euro para verdik biz bu adama tüm sezonda tek olumlu hareketi yokken.
 • 15976
  sahip olduğu galatasaray kariyeriyle zaten efsanelik mertebesinde olan kaptanımız. ilk yıllarında (2011-2012 ve 2012-2013 sezonları) top class seviye performans vermiş, arkasından gelen yıllarda da iyi sayılabilecek yıllar geçirmiş, 2016-2017 sezonundan itibaren fiziksel kapasitesinden ötürü serbest düşüşe geçmiştir.

  yanlış zamanda, gereksiz yüklü ve uzun bir kontrat verdiğimiz için kazandığı para göze batmış olsa bile davranışlarıyla, duruşuyla, hatta diksiyonuyla galatasaray kaptanlığına yakışmıştır.

  sezon sonu muhtemelen futbolu bırakacaktır. umarım güzel bir şekilde veda ederiz ve yıllar sonra onu kulübemizin önündeyken de görebiliriz.