• 15676
  futbolu yıllar önce bırakmış, sadece sağlıklı yaşam için düzenli olarak spor yapan bir vatandaş edasında takılarak üzerine milyonlar kazanan vatandaş.

  suyun karşı tarafında yer alan 39 yaşındaki emre belözoğlu'nu görüp zerre kadar utansaydı keşke.

  bir de maç sonrası, ''futbolcular olarak bütün sorumluluğu biz üstleniyoruz'' demiş. mesela nasıl bir sorumluluk bu? maaşının yarısını almayıp kulübe mi bağışlayacaksın ne yapacaksın?

  boş yapma be selçuk. seninle güzel günlerimiz geçti. efendi efendi takıl köşende işte. mümkünse hocaya rica et, seni oyuna sokmamasını iste.
 • 15680
  futbol oynarken nabzının 0 olduğuna neredeyse emin olduğum efsane orta sahamız. şu performansı gösterebilmesi için nabzının 0 olması lazım, bu performansın başka bir mantıklı açıklaması yok.
  eğer bir gün diktatör olursam yöneteceğim ülkenin en işlek caddelerine ve gökdelenlere dev ekranlar koyup her 10 dakikada bir şu videoyu oynatacağım;
  https://youtu.be/KfcFHQzQ4eE?t=8
 • 15682
  hayalimde bir amerika turu var yaş geldi 35'e hala hayalimde ne kadar yaşarım bilmiyorum ama sanırım şu dünya üzerinde görmek istediğim tek yer baştan başa şöyle bir dolaşmak istiyorum. bakmaya bile çekiniyorum bu aralar turlara çünkü ne zaman baksam içimdeki istek her seferinde kat kat artıyor ama gidemiyorum baştan başa bir amerika turu 3,000 dolar civarı hadi ıvırı zıvırı etti 4,000 dolar yanıma birde eşimi alsam ki o olmadan zaten gitmem etti 7,000 dolar civarı bir tutar.

  ne alaka diyeceksiniz ?

  şimdi ben gecenin bir vakti hala çalışıyorken gecemi gündüzüme katıp çalışıyorken yukarıdaki tutarı vermem imkansız ama selçuk inan , hiç bir şey yapmayarak çaba dahi sarf etmeyerek benim hayalim olanı elde edebiliyor üstelik bunun için çeyrek maç bile yetiyor kendisine.

  inanın bana sadece beni değil şurada yazan herhangi bir yazarı koysanız selçuk yerine belki ondan çok daha fazla çaba gösteririz onun kadar teknik miyiz hayır ama ondan daha fazla çaba gösteririz.

  sevgili * ben bu saadete kadar çalışıp üstüne üstüne birde takımı destekliyorsam sende çaba gösterip bizleri memnun edeceksin, mücadele edeceksin 39 yaşındaki emre belözoğlunun hırsını örnek alacaksın bunları yapamayacaksan orada durmayacaksın.
 • 15683
  kendisinin oyuna her girişinde aklıma daniele de rossi geliyor.

  o meşhur 2018 dünya kupası elemelerindeki italya-isveç maçında italya’nın mutlak gol bulması gereken dakikalarda hocası ventura kendisini oyuna almak istediğinde hocasına karşı çıkmıştı. ya hocam manyak mısın gol atmamız gerekiyor sen beni alıyorsun oyuna git insigne’yi al tarzından bir çıkışı vardı. de rossi’nin o bakışları, o mimikleri... ömrüm boyunca unutamayacağım futbol olaylarından birisi.

  aha da videosu: https://youtu.be/zhLRz4LalzA

  yahu selçuk; senden nefret de etsem, sen öyle ya da böyle 8 senedir bu takımın kaptanısın. her oyuna girdiğinde yaklaşık 10 milyon insandan küfür yediğini biliyorsun. oyuna katkının olmayacağından da haberdarsın.

  forma giydiğin 11 maçın hiçbirini kazanamamışız bu sene. yahu, el insaf, hoca seni oyuna alıyor, “hocam emin misin?” diye sor bari bir kez ya. bu kadar galatasaraylıysan eğer “hocam girmesem daha iyi” de bir kez. zor mu bu kadar?
 • 15684
  dünkü* maçta alınan kötü sonucta diğer oyuncuların ne kadar etkisi varsa kendisinin de o kadar etkisi olduğunu düşünüyorum. ayrıca hocayı da selçuk'u oynatması üzerinden eleştirenlere anlam vermekte güçlük çekiyorum, biraz mâkul olalım arkadaşlar.

  ortasahada oynayabilecek isimler belli:

  lemina'yı takımın neredeyse en iyisi olmasına rağmen her maç diken üstünde izliyorum tv başında. ya maç önü sakatlanıyor, bandajla oynuyor; ya da kamp kadrosuna girip girmeyeceği son anda belli oluyor. onbir başladığı maçların birçoğunda doksan dakikayı çıkaramadı. lemina saf yetenek, tam istenilen profil bunda hemfikiriz. ama sakatlık konusunda da şunu söylemeliyim ki, tam maç içinde ritmini bulduğu dakikalarda girdiği sıradan bir ikili mücadele sonrasında spikerlerden "lemina sekiyor" cümlesini duymak kabak tadı vermeye başladı.

  atalay sözleşme yenilemiyor, bence farklı bir sorunu var çocuğun. ya kendisini çok kıymetli görüyor ve ücret konusunda tatminsiz, ya da -burası sadece tahmin- galatasaray arması için oynamak istemiyor. hoca da sevmez böyle şeyleri, takmış olabilir.

  n'zonzi'nin selâsı dün okundu.

  donk ortasaha için lemina, selçuk, atalay gibi top kullanabilen bir oyuncu değil. ayrıca selçuk oyuna girdiğinde stoperdeydi. hoca lemina'nın sakatlık hissetmesi halinde ya ahmet çalık'ı alıp donk'u öne kaydıracaktı, ya da selçuk'u lemina'nın yerine alacaktı, üçüncü bir alternatif yok bence. 70 dk yorulmuş yaşlı bir donk yerine dinç bir yaşlı selçuk alma kararı hocayı bağlar, sonuçta ortasaha pozisyonu kritik.

  bu sebeplerle selçuk'un oyuna alınması sebebiyle hocayı eleştirmek bana anlamsız geliyor. selçuk bana göre dünkü maç özelinde onbir oyuncu arasında iyi denilebilecek performanslardan birini sergiledi. nagatomo'ya verdiği pası konuşmuyoruz. nagatomo'nun ve mariano'nun maç içindeki savrukluğunu konuşmuyoruz, feghouli'nin ayağında fazla top tutmasını konuşmuyoruz ama selçuk günah keçisi. yenilen ikinci golde selçuk'tan çok emre taşdemir eleştirilmeli derim.

  selçuk inan'ın pırıltılı bir iki yılı oldu galatasaray'da. bunu kabul ediyor ve burak, emre b. gibi kendine bakamadığı için selçuk'u hep eleştiriyorum. ama bu maç özelinde selçuk inan'a kıyasıya eleştiri yapmayı veya hocayı selçuk üzerinden eleştirmeyi, seviyeli olduğunu düşündüğüm bu mecraya yakıştıramıyorum. bu durumu önyargı ve travmatik puan kaybına günah keçisi tayin etme güdüsü olarak algılıyorum.
 • 15685
  fatih hoca hariç, dünya üzerinde görev yapan hiçbir teknik direktörün şu haliyle maç kadrosuna almayacağı oyuncu.

  gözleri gören bir teknik direktör celil yüksel'i oynatır, gökay güney'i oynatır, hatta marcao'yu bile önliberoda dener ama selçuk'tan medet ummaz. fatih hoca gibi bir adam 2019 senesinde selçuk'un iyi oynayabileceğine inanıyor.

  inanılır gibi değil.
 • 15686
  14 aralık 2019 galatasaray ankaragücü maçınada oyuna alındığında 1-0 öndeydik ama oyuna girmesi galibiyet beklentimin düşmesine sebep oldu.
  (bkz: #2821741)
  85 yaşından da bir adam doğumhanenin kapısında beklemektedir. doğumhaneden çıkan doktor şöyle bir bakındıktan sonra yaşlı adama sorar:
  doktor- "içerde doğum yapan bayan yakınınız mı?"
  adam- "evet,eşim.”
  doktor- "ama bayan 25 yaşlarında..."
  adam- "tamam işte, eşim o. niye şaşırdınız, baba olamaz mıyım yani?"
  doktor- "yoo, aklıma benim dedem geldi de."
  adam- "nesi varmış dedenizin?"
  doktor- "kendisi av meraklısı idi. sürekli ava çıkardı. ancak yaşlanınca zorlanmaya başladı. bir gün ava çıkacakken kendisini uyardık, aman yapma dedecim, sen yaşlandın, ava gidemezsin diye. kendisi israr etti ve hazırlandı. e, tabi yaşlılık, çıkarken tüfek yerine baston aldı eline. ben de kendisiyle gittim. ormanda bayağı yol yürüdükten sonra bir geyik gördük. dedim ya, dedem yaşlı. bastonu omzuna koydu, doğrulttu ve geyiğe bastonla ateş etti. geyik o anda vurulup yere düştü..."
  adam- "olur mu, başkası vurmuştur onu."
  doktor- "ben de onu demeye çalışıyorum işte .. başkası vurmuştur "
  kendisini bu performansla sahaya süren teknik heyet bastonla geyik vurduğunu sanmaktadır. halbuki 10 maçtır oyuna girdiğinde vurulan geyik biz oluyoruz. bunları daha oyuna girer girmez öngörmeye gerek yok. aynı methodlarla farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır. spor bilimi ve analiz uzmanlarını daha aktif kullanmak verileri doğru yorumlamak gerekir. selçuk teknik gerekçelerle yaşadığı fiziksel düşüş ortadayken sahaya sürülmesi çok tuhaf. direk hata yapmış olarak görünmez ama orta saha kontrolü rakibe geçer, oyun yavaşlar , daha bir sürü olumsuzluk.
 • 15688
  (bkz: 14 aralık 2019 galatasaray ankaragücü maçı)

  aslinda kotu oynamadi dun. nagatomo'ya verdigi golluk pasi galatasaray kadrosunda ondan baska kimse vermiyor. o gol olsaydi aslan selcuk'tu simdi.

  bakin veremez demiyorum, vermiyor diyorum. belhanda, feghouli, lemina, babel bunlarin hepsi en az selcuk kadar iyi pas atabilecek adamlar ama sagdan sola, soldan saga... belhanda ve feghouli'nin dikine paslarinda siddet ayar eksikligi var zaten, dun 7-8 top oyle harcandi.

  dun herkes kadar vasat oynadi, daha fazla degil. fakat artik daha dinamik bir oyuncu lazim oraya. taylan gibi.
 • 15689
  takımımızın kaptanı olan orta saha oyuncumuz.

  futbolu bırakmış olduğu bir gerçek, fakat bu kadar eleştiriyi hakettiğini düşünmüyorum. zira;

  - oyuna gir oyna deniyor, girmiyorum mu diyecek ?
  - al sana kontrat. yatsan da kalksan da sana güzel para ödeyeceğiz deniyor, istemiyorum mu diyecek ?

  demez, kimse hayır demez. selçuk suçlu da, bu haliyle hala oynatan ve kontrat yapan suçsuz mu ?
 • 15691
  3 sene önce fiziki olarak futbolu bırakmış oyuncudur. tuzla maçında top sürerken yere kapaklanıp oyundan çıkışı durumu çok net özetlemişti. daha genç ve diri alternatifleri varken onu oyuna alan teknik ekibe ne desem bilemiyorum.

  teknik ekip seni oynatmaya belli ki devam edecek, selçuk kardeşim, paran var, pulun var, şöhretin var, itibarın var, daha fazla kendini rezil etmeden şu oyunu bırak. oyun seni bıraktı çünkü.
 • 15693
  bir zamanların fark yaratan merkez orta sahası. ligde kendisinden sonra double double (11 gol, 12 asist) yapan bir merkez orta saha var mı bilmiyorum, aklıma gelmiyor çünkü. günümüzde ise ne yazık ki futbol kendisini bırakmış, şubat'ta 35 olacak zaten. forma çıkarma muhabbeti dışında da karakter olarak bir yamuğunu görmedim. benim için selçuk inan efendi bir adam, öyle de kalacak.
 • 15694
  kötü gidişatın yüklenicilerindendir. her maç saçma sapan, durağan, futbola benzemeyen o şeyi oynuyoruz. bunun sonucunda da herkes her hafta bir fikir öne sürüyor. söyle oynasak daha iyi olurdu, onun yerine diğeri 11 başlamalıdı gibi. yani herkes sahadaki rezilliği görüyor kendince bir çözüm üretiyor ama hoca bunları görmüyor öyle mi? böyle bir şey olabilir mi? tabiki olamaz. çünkü o da biliyor taylanı da koysa emini de koysa falcaoyu da peleyi de koysa değişen bir şey olmayacak. ama selçuk öyle mi? her maç 11 de çıksa sonradan da oyuna girse homurdanmalar, yuhalamalar derken gelecek olan tepkilerin yarısını üzerine çekiyor. sakatım demiyor, hastayım demiyor ne zaman oyna deseler oynuyor adam. o yüzden kendisini oynadığı futboldan değil ama cesaretinden dolayı kutluyorum. bak iddia ediyorum bütün galatasaraylılar arasında bir anket yapılsın takımda ki kötü gidilatın sebebi kimdir diye selçuk inan ya 1 ya 2 olur. herkes tepkisini aslında bir tek yere yöneltmek,isyan etmek istiyor ama sonra nedense birden direksiyonu selçuk inan'a kırıyor. son olarak taraftar ne kadar tepki gösterse de teknik heyet de yönetim de daima arkasında olacaktır.çünkü selçuk inan hepsi için bir kalkan, bir paratonerdir
 • 15696
  takımdaki olumsuz enerjinin kaynağı, hammaddesi, çıkış yeri. kendisini oynattığımız her maçta takımın basireti bağlanıyor. bunu bir tek fatih hoca göremiyor, gözlerini kapatıyor, görmek istemiyor. emekli olmuş bir futbolcuyla sözleşme imzalamak takımımızın attığı en büyük yanlış adımlardan biriydi onun cezasını hep birlikte acı çekerek yaşıyoruz maalesef.