• 15035
  https://twitter.com/...011112369672197?s=21

  bir galatasaray futbolcusu top kaptırdıktan sonra pozisyonu izlemek yerine, telafi etmek için çaba harcamalıdır. koşmalıdır. selçuk inan galatasaray’daki misyonunu tamamlamıştır. cüzi bir ücretle rotasyonda bulunmalı mı? emin değilim. şu anki selçuk’un oynadığı kadar top oynayabilecek bir rotasyon oyuncusu bulamaz mıyız?
 • 15037
  (bkz: #1470833)

  bakış açım hiç bir zaman değişmedi, değişmeyecekte.

  o forma altında yaptığı bütün istatistikler başarılar bir kenara, önce o formaya saygı. elbette başarı her şeyin bir parçası ama önce galatasaray değerlerinizi sorgulayın.

  ben galatasaraylıyım futbolcusporlu değil. bu arkadaş benim için o gün bitmişti.

  hiç bir başarısı umurumda değil, ondan gelecek başarıda gelmesin. çok netim. ki zaten 2 yıl top oynayıp 6 yıl yatmış birinden bahsediyoruz. kazandığı paralar ortada.

  hala sembolik ücretlerden bahsediliyor. sen evine hiç bir işe yaramayan bir eşyayı sembolik ücreti var diye al koy o zaman.

  ya söylenecek, konuşulacak daha ağır şeyler varda işte...
 • 15040
  başka futbolcular üzerindeki fikir ayrılıklarını anlayabiliyorum da selçuk için tüm galatasaray taraftarının aynı fikirde olduğunu düşünürdüm. futbol topu selçuk'u bırakmış. hamit arkadan izlerdi, selçuk daha beter izliyor, bu hakkı evlat kontenjanından mı yoksa istiklal marşı okuyabilme kontenjanından mı buluyor bilmiyorum. aldığı 3 milyon avro ve maç başı 25 bin avroyu geçtim, bedava oynasa bile bir gencin önünü tıkadığı gerekçesiyle artık futbolcu olarak faydalanmamamız gereken sözleşmesi biten oyuncumuz. selçuk fizik olarak bitmiş. 21 ve 22. şampiyonluklarla birlikte son yıllarda hakkında oluşan nefrete yakın tepkiler yumuşamış, kötü anılar unutulmaya yüz tutmuşken güzellikle ayrılalım. kendisine ömür boyu yetecek parayı kazandı zaten. kendini sahanın kenarı için geliştirsin öyle çalışmaya devam etsin ama yeter artık. yeşil saha da, futbol topu da selçuk'a yalvarıyor artık olmuyor diye.
 • 15043
  sembolik bir ücreti kabul ediyorsa gelsin, antrenör kadrosunda necati ateş'in yanında yer alsın (isterse pastaları kesmeye davam da edebilir) ama futbol takımında yer almasın. bunu selçuk inan'ı seven, emeklerini hatırlayan bir taraftar olarak söylüyorum. oynadığı maçlarda 10-15 dakikalık dilim hariç hiçbir şey yapamıyor. fizik olarak tamamen bitmiş durumda. ligde oynayamaz, şampiyonlar liginde oynayamaz, kupada da gençler oynasın daha iyi.
 • 15044
  bir sene daha cüzi bir paraya takımda kalmasının istenme sebebi önümüzdeki sezon iki tane yerli orta sahaya ayıracak bütçemizin olmamasıdır. fernando, donk, merkezde oynayacaklar da yabancı olacak desek zaten 4 kontenjan 6 kişilik rotasyona harcanmış oluyor. ya tutup iki tane yerli orta saha alacağız ya da bir tane alıp bir sezon daha sembolik bir ücret karşılığında selçuk'la idare edeceğiz. ha iyi satış yaparız da ilk 11 tamamlandıktan sonra elimizde çok para kalırsa gitsin zaten. ama diğer türlü ilk 11 kalitesinden yiyip kulübe doldurmak zorunda kalacağız. bu noktada onun yerine celil oynar vs diyecek olanlar da 19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçının ikinci yarısına celil'in başladığı bir senaryoyu kafasında simüle etsin zahmet olmayacaksa.

  yoksa kimsenin selçuk iyi dediği yok. sadece ilk 11'de bir dolu eksik varken elde 3 kuruş parayla tutup yedek yerli futbolcu aramak mantıksız.
 • 15047
  selçuk artık kafasındaki futbolu sahaya yansıtacak fiziksel özelliklere sahip değil, bu durum için endişelenip çalıştığını da düşünmüyorum. selçuk artık maddi ve manevi olarak doyuma ulaşmış, yeni bir hedef koyacak ne gücü var ne performansı haliyle selçuk'la yola devam etmenin bir esprisi yok.

  galatasaray'ı çok seviyor ve kopmak istemiyorsa bıraksın sahayı ve teknik kadroya katılsın, orada daha çok etkili olacaktır. bu arkadaşlar 3 m euro civarı para kazanıyor, bakın bu sezonun çoğunluğunu yedek oturan adam 3 m euro civarı para kazandı. sözleşme yenilemek gibi düşünceler varsa bu durum gözden geçirilsin, tadında bir ayrılık olsun...
 • 15048
  buradaki bazı arkadaşlarımızın futbolcuların sadece maç saatinde birbirlerini gördüğünü, onun dışında selamlaşmadıklarını falan düşünüyor sanırım.

  kendisi ile sözleşme uzatılırsa, ki haberler o yönde, bu futbolculuğu sayesinde/yüzünden olmayacak.
  saha dışında yerli/yabancı herkesle kurduğu samimi ilişki, birleştirici karakteri sayesinde olacak.
  sözleşme ücreti de ya alacaklarına karşılık, ya da maç başı vb. olmalı tabi.

  arada bi girip 15-20 dk oynasa yeter. beklenen o değil zaten kendisinden artık.
 • 15049
  kendisi illa kalacaksa futbolcu olarak kalsın, sonra da formasını çıkartıp gitsin zamanında yaptığı gibi. teknik ekipte yer alacak bi karakteri yoktur. zamanında keyfine göre topunu oynamış, sahada hayalet gibi gezmiştir. ilk geldiği zaman yaptığı katkıyı inkar edecek değilim ama artık yeter.

  formayı tugay’a verdiği gün bu adamın kovulmamış olması son yılların en büyük hatasıdır. çıkıp özür bile dilemedi paşam. sneijder ve drogba takımın kaptanını derbide sahada tutmaya çalıştı şaka gibi ya. aldığı yıllık ücretine, indirime gitmemesine filan girmiyorum bile. ayıp ulan ayıp.

  https://m.youtube.com/watch?v=3XDopAIjrRQ

  edit: video eklendi.