• 15011
  biz anlatmaktan bıktık, insanlar bir türlü anlamak istemediler..

  bir kurum için çalışan insanların maaşlarını çalışanları değil, yöneticileri belirler arkadaşlar. çalışanların maaş konusunda pazarlık yapma, maaşı beğenmeyip başka bir yerde çalışma, maaşı beğenmese de işsiz kalmamak için işi kabul edip sonra daha yüksek bir maaş bulunca gerekli şartlar çerçevesinde işten ayrılma vs. gibi hakları vardır.

  selçuk galatasaray ile anlaştığında, ezeli rakibimiz kendisine bizim önerdiğimizin en az 1.5 katını önermişti. selçuk muhtemelen fatih terim etkisi ile, hasan şaş'ın ona bir avm'de anlattıklarıyla ikna oldu ve parçalı formayı üzerine geçirdi. bu camiaya çok önemli şampiyonluklar kazandırdı, hele ki ilk şampiyonluğunda aslan payı kesinlikle onundur. sonra üzerine bir şampiyonluk daha kazandı, hoca ayrıldı, mancini'li senede bir hata yaptı, hamza sezonunda yine şampiyonluğa katkı verdi vs. yaşının da ilerlediği son 2 sezondaki son 2 şampiyonlukta da takıma abilik etti, kaptan gibi kaptanlık yaptı, oynamıyor diye arıza çıkartmadı vs.

  eğer gerçekten selcuk'un bugüne kadar kazandığından rahatsızsanız, buna tepki olarak selcuk'a sallayamazsınız. selcuk'un hali hazırda geçerli sözleşmesi dururken kendisiyle astranomik bir sözleşme yapan yöneticiler halen hayatta ancak - çok şükür ki - artık karar verici değiller..

  adını galatasaray tarihine yazdırmış aslan parçasıdır..
 • 15013
  önümüzdeki sezon makul bir paraya sözleşmesinin yenilenmesine ses etmeyeceğim futbolcu. üçlü orta saha kurgusuyla devam edeceksek ki öyle olacağına eminim ben, bu bölgede değerlendirebileceğimiz en az altı tane futbolcu lazım. defansif orta sahada fernando-donk devam etse, merkez orta sahaya dört tane adam kalıyor ki bunun en az iki tanesi yerli olmak zorunda. emre de sakatken ya iki tane yerli orta saha alacağız, ya da selçuk'la ucuza uzatıp bir tane transferle geçiştireceğiz. şuanda bildiğim kadarıyla ne altyapıdan oraya koyabileceğimiz adam var, ne de bu yoklukta tutup iki tane yerli orta saha alacak bütçemiz var.

  ilk 11 oynadığı zaman ne kadar çekilmez oluyorsa, sessiz sedasız yedek oturduğunda da tecrübesiyle o kadar faydalı oluyor.
 • 15015
  kulüpte kalmaması gereken futbolcu. tek bir senaryoda kulüpte kalmasından midem bulanmaz, o da garanti ücretle değil sadece maç başı ücretle sözleşme imzalaması. onun da imkansıza yakın olduğunun farkındayızdır.

  kendisinin yerinde mutlu aksu doğan, bartuğ elmaz, mustafa kapı, çekdar orhan, atalay babacan, mikail okyar oynayabilir. fazlaları belki tecrübe eksikliğinden olmaz ama eksiklerinin olacağını hiç sanmıyorum.
 • 15017
  sezon sonu duygusal davranılmadan yollar ayrılmalı. yalnız bu sezon özelinde 15.05.2019 akhisar maçında diagne ile girdiği penaltı tartışması, 19.05.2019 başakşehir maçında da belhanda ile girdiği serbest vuruş tartışması sırası ve sonrasındaki olgun, uzlaşmacı ve soğukkanlı tavrı için teşekkür ediyorum. rize maçı sonrası zaten tahtada diagne'nin adı vardı diyerek takımın tartışmasız birinci penaltıcısı kendisi olmasına rağmen olası polemiklerin önünü kesmiştir. başakşehir maçında da belhanda'nın çocukluğuna uymayarak yine sakin kalmış ve güzel de bir vuruş yapmıştır.

  emekleri, kattıkları için teşekkürler. artık uzatmanın alemi yok. güzel güzel ayrılalım bence.

  edit: 10 mayıs rize maçı demiştim penaltı tartışması için, conte uyardı sağ olsun.
 • 15018
  cihan haspolatlı'dan sabri'ye geçen günah keçisi kontenjanı 2 yıldır selçuk'ta. bize ne ki maaşından. adam 8-9 senedir bizde. galatasaray'ın ne demek olduğunu iyi biliyor. belki diğer maçlarda oynamasa bile şampiyonluk maçında çıkıp 2011-2012 sezonundaki performansından izler gösterdi. belki sıradan bir maç olsa olmayacak o performans. yine de saygıyı hak ediyor. 2 sezon öncesine kadar 5 sezon boyunca 40 maç barajının üstünde maç oynadı.
  ballı kaymaklı kontrat yabancı kısıtlamasının en kıt olduğu dönemde yapılmıştır. ayrıca euro şimdikinin neredeyse yarısıydı. takımın maaş bütçesi de 60 milyon euronun üzerindeydi. takımda belki de en çok sevilen oyuncu değil ama takımın kaptanıdır. gs sözleşmesini yaşına göre, performansına göre ayar çekerek verecektir. zamanında bülent korkmaz, hakan şükür, ergün penbe, hakan ünsal, hasan şaş emeklerine yakışır şekilde yollanamadı. selçuk bence 1-2 yıl daha kadroda tutulup sonra fatih terim'in ekibine katılmalı. selçuk bence duruş olarak gs ahlakını iyi temsil ediyor.