• 1
  galatasaray'ın 2021 yılında yaşayacağı genel kurul. bu olağan da, olağanüstü de olabilir. zaten mustafa cengiz yönetimi de hazırlıklarına başladı.

  şimdilik görünen adaylar metin öztürkve ozan korkut. her iki aday da birbirinden beter. bana göre bunlardan birinin seçilmesi galatasaray'ı batıracak ve sermaye guruplarından birine satmaya mecbur bırakacak hadise olur. mustafa cengiz ise malesef ağır hastalığından dolayı tekrar başkan adayı olamayacak gibi duruyor. konuşmalarından gördüğüm sağlığı çok yıpranmış. yaptığı çoğu işi belli ki yönetim kurulundaki üyelere paylaştırmış, fiilen başkanlığı yürütmüyor. zaten izlenimim ne camia, ne de taraftar, ne de fatih terim kendisini haketmiyor. bundan sonra kendisi için temennim bir an önce sağlığına kavuşması olur. insan sağlığından önemli şey yok. üstelik artık arkasına yaslanıp alkışların tadını çıkarmayı hakediyor. ben mustafa cengiz'i şimdiden gördüğüm en iyi başkanlar arasına yazdım.

  mustafa cengiz hatasız mı? tabi ki de değil. kimi transfer süreçleri iyi yönetilemedi, belki abdürrahim albayrak'a olması gerekenden fazla yetki verildi, kimi konularda analitik davranılamadı.

  ama çok çok zor bir galatasaray devraldı. bu sürece 2 şampiyonluk sığdırıp neredeyse 0 bütçe ile futbol takımı idare etti. idari anlamda inanılmaz başarılı işler yaptı. sadece florya'nın geri alınması bile çok değerli. şimdilerde nefret ettiğim faruk süren, iyileri ve kötüleri ile ünal aysal ve mustafa cengiz... benim gördüğüm en iyi galatasaray başkanlarıydı.

  liseciler uzun zamandır çalışıp yönetimi ele geçirmeye uğraşıyorlardı. başaracaklar da... makyajlı bir dursun aydın özbek'e tüm taraftar kendini hazırlasın.
 • 2
  tahminimce aralık-ocak ayı gibi erken şekilde yapılacak kurul.

  tabii öncesinde mali kongre falan olacak.

  https://www.ajans1905.org/...f-kokular-h4528.html

  şu haberin de yankıları olacaktır.

  artık ben mustafa cengiz yönetimi hakkında çok konuşmayacağım; çünkü hukuk elimi kolumu bağlıyor. çok ağır şeyler dememek için kendimi zor tutuyorum.

  bu arada kimse kusura bakmasın ben dahil çoğumuz yanıldık bu yönetimle alakalı. resmen dursun özbek'i geçtiler. demek ki galatasaray genel kurul üyelerinin vizyonu, ortalama bir taraftarın vizyonundan 1,5 sene öndeymiş.

  yazık...
 • 4
  kim gelirse gelsin istediğim tek şey emek vereceklerin seçilmesi olan toplantı.

  alp yalman'dan başlayıp mustafa cengiz'e kadar yanlış hatırlamıyorsam 9 adet yönetim gördüm. dursun özbek ve duygun yarsuvat haricinde hepsi de galatasaray için elini taşın altına koymuştur. kötü veya beceriksiz olanlar elbette vardı ama saydığım 2 isim dışında hepsinin belirli bir emeği oldu. bu kulüp artık 2 ileri 3 geri gitmesin lütfen. ne oluyor nasıl oluyorsa bir şekilde kendi çapımızda zirveden dibe iniyoruz.

  mevcut yönetimin mali alanda yaptıkları yadsınamaz. dursun sonrası sevr imzalamış kulübün topraklarını geri almaları, uefa cezasını almamaları gibi milyonlarca avro katkıları oldu. gelgelelim idari açıdan eksikleri oldu ve oluyor. özellikle transfer hususunda yapılan yanlışlar her dönem tekrarlıyor. bunda elbette uefa ve tff'nin sınırlamaları etken ama en azından eldekileri göndermeyebilirlerdi.

  bu ülkede hiç bir yerde kurumsallaşma denen olgu mevcut değil. bu bakımdan kurulan kadrodan bağımsız olarak saha içi olumsuz bir durumda yönetim, idari ve mali açıdan kötü durumdan ise antrenörler sorumlu tutuluyor. ülkedeki kültürel ve sosyo-ekonomik bakış açısı değişmeden sürdürebilir başarı da imkansız maalesef. ne kadar avrupai olursa olsun başa gelen futbol yöneticileri genel yapıya uyum sağlayıp bir anda tarzını değiştiyor. ortada başarı varsa herkes pay sahibi olmak isterken başarısızlığı kimse kabul etmiyor.

  çok umutlu değilim ama kim bilir belki yeni gelecek yönetim her anlamda sağlam bir altyapı kurar da yeni zaferleri görürüz. neden yeni bir 1986 ya da 1996'mız olmasın!!