• 267
  https://twitter.com/...747263781834754?s=20

  güzel bir milli birlik ve beraberlik çağrısı yaparken son cümlede tribün lideri olduğunu hatırlayarak tribünlere oynayan ultraslan lideri. burası galatasaray'ımızı ve sporu ilgilendiren olayların konuşulduğu bir sözlük olduğu için şimdiye kadar hiç siyasi görüş bildirmedim ama madem konu son aylarda yaşanan konulardan açıldı ben de bir iki kelam edeyim. son bir aydır maalesef zıt cenahlardan milli bilince aykırı açıklamalar gelmekte ve yine maalesef kimse hatasını kabul edip af dilemek yerine ama sizde bunu dediniz diye yanlışı yanlış ile örtme derdinde. 1970'lerde yaşanan sağ-sol olaylarında da insanlar itidalli davranmak yerine kutuplaşmayı tercih etmiştir. günümüzde de türk-kürt, alevi-sunni, laik-islamcı ekseninde ayrışma yapılmak isteniyor son günlerde de camiilerde alakasız şarkılar çalmakta adana'da bir grup din simsarı provakasyon yapmaktadır. bu oyunlara kimse gelmemeli rengimizi sandıkta belirlemeliyiz. tartışma kültürünü zedelemeden fikirlerimizi beyan edelim. sebahattin şirin de ilgili tweetinde bunu yaparken son cümlesinde popülizm yapmıştır. şimdi ayasofya eğer bir gün ibadete açılırsa tabii ki camii olarak açılmalı lakin yapının durumu ne durumda iyi tahlil edilmeli. isminden de anlaşılacağı üzere yapı aziz sofia adına yapılmış bir kilise olarak doğu roma'da açılmıştır. istanbul'un fethi'nden sonra fethin sembolü olarak camiiye çevrilmiş, cumhuriyet zamanında ise müze haline getirilmiştir. yapı yılların getirdiği yıpranma payına sahip depreme dayanıklılığı ne durumda? belki artık müze olarak bile kullanılmaması gerekiyor. işi siyasete dökmeden ehil kişilerden oluşan bir komisyon gerekli kararı alır. sözün özü siyasetin her türlüsü kirlidir; burası da galatasaray sözlük olduğundan yaşasın galatasaray, yaşasın türkiye cumhuriyeti diyerek yazımı bitiriyorum.
 • 268
  ülkenin genel sorunu haddini bilememekten kaynaklı. bu yüzdendir ki, iki kelimeyi biraraya getiremeyen adamlar fikir beyan ediyor, ülke sorunlarını tartışıyor televizyon programlarında, gazetelerde yazı yazıyor.

  doğal olarak kendisi de, toplumun önderi gibi hissediyor olmalı, yanındaki üç-beş yalaka "reis reis" diye seslenince. sedat peker'le, cemaatçilerle bu kadar takılırsan, sonucu bu olur.

  kimse ayağınızdan, elinizden çekiştirmiyor sizi, gidin ayasofya'da kılın namazınızı. ayasofya'da kılınca sevap puanları artacak sanırım.

  çok sevdiğiniz iktidarınız oradan gelen gelirden vazgeçerse kılarsınız namazınızı. şu ıslak rüyadan vazgeçemediler 60 yıldır. söyleyip söyleyip duruyorlar, gerçekleştirene rastlamadım. hayal aleminde yaşamaya devam edin siz.

  tribünlerden yok olması gereken bir grubun lideri.
 • 269
  ulan şu büyük oyunu gördüğünü düşünüp saçmalayan insanlar gerçekten çok komik oluyor. adam hayatında 2 tane kitap okumamış ben diyor büyük resmi gördüm. çoğunlukla abd, ingiltere, masonluk, yahudi ve kapitalizm gibi cümleler kurup nereye vardığı belli olmayan cümleler kurur böyle tipler.

  fakat hayatta en çok kendi kutsal kitabını okumayıp mahallenin delisinden, sapığından, dincisinden dini öğrenen yobazlardan korkuyorum. çünkü bu tipler daha radikal, daha anlayışsız ve daha cahil oluyor.

  sosyal mesajımızı verdikten sonra sitenin tüm yazar ve okurlarına tek önerim okuyun abiler. okuyun ki kandırılmayın, okuyun ki bilinçlenin, okuyun ki bilinçlendirin, okuyun ki başkalarının elinde kukla olmayın.
 • 270
  rahmetli alpaslan ağabey' in kurduğu güzel oluşumu arka bahçesine çeviren, sözde tribün lideri.

  son zamanlarda herşeyi darbe çığırtkanlığına bağlayan paralı kalemlerin açıklamalarına katkıda bulunmuş bir yerlere şirin gözükmek için. sözleri arasında kutuplaşmaya izin vermeyeceğiz diyor ama stad açılışını protesto edenleri ultraslan' dan uzaklaştıran yine kendisiydi. yazık diyorum, şu oluşum 10 senede nereden nereye geldi.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!