• 83
  formula 1 2020 sezonu'nda mercedes'ten hatta redbull'dan kötü olmak için bin bir sebebi olabilir ama sahip oldukları bütçeye bakıldığında hiçbir şey maclaren ve racing point'ten bile daha kötü olmalarını açıklayamaz.

  iş bilmeyen bir idare yapısı ve ağlak bir pilot'un* peşinde yılları heba etmiş bir takım olarak 2020 sezonunda neden spor dünyasının en rezil takımlarından birisi olduğunu bize tekrar göstermiştir.
 • 87
  öncelikle kendisini fenerbahçe ile kıyaslamak, fenerbahçe'nin gelmiş geçmiş en başarılı takım olduğunu kabul etmektir, ayıca da saçmadır. çünkü mclaren taraftarı olmama rağmen gelmiş geçmiş en başarılı f1 takımının ferrari olduğu çok açık

  şuanda takımı basiretsizlik konusunda kendini ispatlamış binotto yönettiği için takım giderek geriye gidiyor. pist üzerindeki her takım 0,5 saniye civarında gelişirken, ferrari 1 saniyeye yakın zaman kaybetmiş durumda geçen seneye kıyasla. o yüzden 2020 yılının kendileri için daha şimdiden kayıp olduğunu söyleyelim.

  maurizio arrivabene büyük hatalar yapmış olabilir ama en azından onun zamanında takım giderek yükseliyor ve mercedes'e rakip olabiliyordu, çok da saygı duyarım hatta kişilik olarak da inanılmaz biri. keza vettel de pilot olarak geriye gitmiş olsa da formula 1'in en saygı duyulan kişiliğidir.

  muhtemelen sene sonunda mattia binotto'nun istifasını görebiliriz. aksi takdirde ferrari taraftarları (tifosiler) daha çok döver dizini.
 • 88
  teknik patronunun şu şekilde bir açıklama yapabildiği takım.

  "kış testlerinde aracımız beklendiği gibi performans göstermiyordu."

  “pistteki araç, fabrikada tasarlarken gördüğümüz performansı göstermiyordu ve bu nedenle tasarımdan piste geçerken yanlış bir korelasyon vardı."

  “bunu daha önce anlamalıydık. fabrikaya döndüğümüzde bunu gerçekten anlamaya çalıştık ve fabrika kapatma döneminde bunu yapmak mümkün değildi. sanırım aero korelasyonu açısından bazı yanlışlıklar olduğunu gördük."

  bu açıklama koca bir yalandan ibarettir. formula 1 2020 sezonu pandemi sürecine girildiği dönemde avustralya gp'nin yapılacağı yarıştan 1 gün önce askıya alınmıştı. yani ortada bir pandemi dönemi falan olmasa ve sezon başlasaydı karşımızdaki araç bu olacaktı. ve ne olursa olsun aradan geçen aylar boyunca küçük bütçeli takımlar bile gelişmişken senin araçta 1 gram ilerleme olmamış ve teknik patron çıkıp bu açıklamayı utanmadan yapabiliyorsa artık takip bile etmeye gerek yok demektir.
 • 89
  marchionne'nin ölümü sonrası ufak bir yönetimsel toparlanma umudu varsa, o da yok oldu sanki. şirketiniz on liralık da olsa on milyarlık da olsa yöneticiler ne kadar kaliteli ise o kadar işler iyi. dördüncü günün şafağında çıkıp gelecek bir yönetici bu firmaya, takıma çeki düzen vermedikçe bir 12 sene daha wdc ve wcc kazanamazlar. mclaren de aynı şekilde toparladı. bugün williams kötü ise yine aynı sebepten kötü.