• 22
  “sayın teknik direktör” değil; 7446 sicil numarasıyla 32 yıllık kulüp üyesi, formasını 13 yıl taşıdığı, kaptanlık yaptığı galatasaray’ın başındayken 1 uefa, 8 lig, 3 tsyd kupası, 3 türkiye kupası, 2 cumhurbaşkanlığı kupası ve 3 kez de tff süper kupa şampiyonluğu sahibi fatih terim.

  bugün sırf arda yüzünden mustafa cengiz’i savunanlar, yarın olayın sadece arda olmadığını anladıklarında dut yemiş bülbül kesilirler.
 • 23
  isterse 1 milyar kere söylensin, dağlara yazılsın, uçağın arkasına pankart yaptırıp uçurulsun buradan fatih terim'e zerre kadar mağduriyet çıkmaz. çıkmaz abicim çıkmıyor ben de zorluyorum ama çıkmıyor işte. her gün her gün ısıtıp ısıtıp getirmeyin. biz de hayattayız 2 gündür. bu hitabın başında "sayın" olmadan sadece başkan hitabına karşılık verildiğini hepimiz biliyoruz.

  ortam iyice bundan 10 sene önceki fetullah gülen'e feto diyemezsin, ona muhterem fetullah hoca efendi hazretleri diyeceksin moduna girdi. yazık.
 • 26
  ikinci "eleman" vakasıdır.

  gerçek anlamda yaşayan efsane olmuş koskoca galatasaray teknik direktörünün hizaya gelmek için böyle laf yiyip durması üzücüdür.

  faruk süren!in dediği gibi insanın hırsının kabiliyetlerinin üzerine çıkması facia oluyor. bir de bizimkinin yaşlılığı hiç çekilmez olacak anlaşılan.
 • 27
  mustafa cengiz abdullah avcıyı yardımcı teknik direktör olarak almak istemiş, teknik ekibe bunu iletmiştir. sonuçta camiamıza hizmet etmiş ve bize zamanında oyuncular kazandırmıştır. bir yemekte başkanım siz benim büyüğümsünüz demiş ve elini öpmüştür. bunu basın aracılığıyla paylaşmış fatih terime mesajı iletmiştir. fatih terimin avcıyı istememesini doğru bulmamış ben olsam öyle söylemezdim "teknik direktör" yanlış konuşmuş demiştir. taraftarlar ayaklanıp avcıyı istemiyoruz diyince de bunun arkasında terimin olduğunu anlamış terim, şaş veya davaladan biri köstebektir laf taşımaktadır, konuştuklarımızı basına anında yetiştirmektedir demiştir.

  olayı bu kadar masumane yürüten mustafa cengize, fatih terim ise terbiyesizce sayın başkan diyerek ortada hiç bir sorun yokken kriz başlatmış ve camiayı ikiye bölmüştür.
 • 28
  saygılı bir hitap şekli.
  ben bu terimsporlu kardeşlerime artık gülüyorum, yahu yine mi başkan suçlu?!..
  istisnasız çalıştığı her başkanla ego savaşına giren, nihayetinde bir tane aşırı beyefendi memur tipi bir adama denk geldi de rahat ettik derken, maç sonları çıkıp herkesin önünde sürekli o başkana bile laf sokan profesyonel çalışanımızda hiç kusur olamaz mı?
  neymiş "terim çok büyük efsanemiz, ona profesyonel çalışan, eleman, teknik direktör vs. denemez"miş..
  o kadar büyük efsane ise neden her ay kulüpten yüzbinlerce euro maaş alıyor lan?!
  yani bu dediğim sadece terim için değil, bütün profesyonel efsaneler için geçerli. sapla saman birbirine karışıyor böyle, birileri genel kurul tarafından gönüllü olarak bu işi yapmaya aday oluyor, onların pozisyonu ile profesyonel hayatlarında para kazandıkları işi yapanların yeri tabi ki ayrı olmalı.
 • 29
  toplantının tamamı şurada: https://www.youtube.com/watch?v=cBamR-yATxI

  3x sayın teknik direktörümüz
  1x sayın teknik direktör

  3x hocamız
  1x hocamın
  1x hocamızın

  telaffuzu var. bilgi size göre iş değil biliyorum. siz laglalugaladan hoşlanırsınız. neyse illa az buçuk akıldan yana hayatını şekillendiren vardır aranızda. şimdi ne kavganız/algınız varsa kasmaya devam edebilirsiniz.
 • 30
  24 ocak 2020 mustafa cengiz basın toplantısında taraftarlarımızın bir bölümünü rahatsız etmiş galatasaray başkanının hocasından bahsediş şekli. fatih terim galatasaray ve galatasaray'lılar için efsanedir. kişiliğini sevenler de vardır ama sevmeyenler bile aradaki bağ galatasaray olduğu için kendisini sever. galatasaray'lılar ile hoca arasında kırılmalar yaşanmış, hayal kırıklıkları yaşanmış ama galatasaray sevdası sayesinde barışılmıştır. bu kırılganlığı aşanlar olmuştur ama aşamayanları da anlayabilirim, gayet doğaldır.
  hoca-yönetim arasında bir sorun var ve bu sorun sadece arda turn sorunu değil ancak aynı hedef için çalışıp, fikir ayrılığına hatta çatışmaya giren bir tek bu ikili değil. melo ile riera takım arkadaşı idi ve dışa karşı çok gergin bir sezondu. bu iki adam kilitli odada kavga ettiler yumruk yumruğa.
  evet hoca ve yönetim arasında sıkıntı vardı ama arda mevzu ile zirve yaptı çünkü galatasaray başkanının koyduğu irade karşısında hocam neden bilmiyorum basın karşısında olumsuz görüş bildirdi. evet fatih terim sadece bir teknik direktör değildir ama basın yoluyla olumsuzladığı kişi de galatasaray başkanı. daha önce hocaya karşı hatalarında* çok eleştirdiğim başkan arda turan meselesinde çok sükûnetle davrandı. dün de* aralarında fikir ayrılığı, gerginlik olan hocasıyla ilgili şu ifadelerde bulunuyor:
  --- alıntı ---
  3x sayın teknik direktörümüz
  1x sayın teknik direktör

  3x hocamız
  1x hocamın
  1x hocamızın
  --- alıntı ---

  hepimiz gerek evde ailemizle, gerek arkadaşlarımızla gerek de iş yerinde arkadaş ve-veya amirimizle çatışabiliyoruz. çatışma anında bu dili kullanabilmek bence takdir gerektirir. kaldı ki mustafa cengiz bugüne kadar fatih hocaya saygıda kusur etmedi. yanlışları olmuş olabilir ama direk olarak hocaya karşı tavr hep olumlu, hep onore eden şekilde idi. asla va asla "eleman" mevzusu gibi değildi.
  gerilmiişiniz ve başkan sizsiniz; bundan daha yumuşak, daha saygılı ve derdini anlatacak kadar da sert nasıl ifade ederdiniz?
  çatışmadan beraber çalışmak mümkün değil, iş ki bu çatışmayı doğru yönetip aynı hedefe yöneltebilmek.
  hocanın yardımcılarının gerektiğinde hoca ile çatışmasını istiyoruz mesela. hocaya "ama"lı cümleler kurup gerektiğinde itiraz etmelerini istiyoruz. böyle bir şey yaşansa galatasaray efsanesine saygısızlık mı olacak.
  aslında hoca da attığı tweet* ile bu mesajı gayet güzel göğüsledi ama bizler neden hala gerilim peşindeyiz.