• 1
  2001 den sonra daha belirginleşen, siktiriboktan spor gazetelerinden başlayıp spor kanallarına hatta devlet kanallarına ulaşan fenerbahçe egemen medyadır. haftalar önceden çarpıtma, yaftalama, pasifize etme gibi işlemlerle istedikleri insanın, kurumun canına okurlar.

  trt gerek dünya kupasındaki fenerbahçeli oyunculara tavrı olsun, gerek bugünki derbi tanıtım videosu olsun (bkz: 21 temmuz 2010 galatasaray fenerbahce maci ) artık olayın ayyuka çıktığının göstergesidir. bu dönemde belki de gerçek bir taraftar, belki de holigan olmak, medyayı kaçırtmak en iyisi olacaktır.
 • 4
  rakiplerin en büyük ekonomik krizi yaşadığı, aldığı cezalar yüzünden avrupa kupalarına gidemediği ve formalarına sponsor bulamadığı bir durum mevcutken. şampiyonlar ligine direkt katılan, yabancı oyuncu sınırının gün gibi ortada olduğu bir çıkmaz varken transfer konusunda çokta sıkıntı yaşamayan, birçok takımın formasına sponsor bulamadığı bir ortamda elinde birçok seçenek bulunan bir takımın. görsel ve yazılı basında krizdeymiş gibi gösterilmesi ''tarafsız basının''ın en büyük yeteneği galiba.
 • 5
  periyodik satılmışlıklarını devam ettirmekte olan camia...

  bugün, yani 23 temmuz 2015 için idmanda burak yılmaz ve podolski'nin kavga ettiğini, burak'ın pas atmadığını, poldi'nin sinir yaptığını, maç sonu podolski'nin yanına gidip gönül almaya çalışan burak'ın omzuna uzattığı eli poldi'nin ittiği yazılmış...

  podolski twitter'dan anında yalanladı, olayın anlatılanla alakasının olmadığını, burak'la kavgasının söz konusu olmadığını, sinirli olduğunu ve sebebinin antrenman maçını kaybetmek olduğunu, medyanın "bullhsit" olduğunu belirtmiş...

  satılmışsınız...
  fikrimiz değişmedi, hepiniz aynısınız...
 • 9
  ahahahhahahahha.

  allah belanızı versin.

  mustafa denizli'nin 28 şubat 2016 gaziantepspor galatasaray maçı sonrası kendisine sorulan sorular kelimesi kelimesine şunlardır:

  - taraftar geldiğinizden günden beri sizi yalnız bıraktı. özellikle sizi diyorum, bazı insanlara sahip çıktı. transfer yapamadınız. takımı siz kurmadınız. en başından beri planladığınız her şey ters gitti. ne düşünüyorsunuz bu konuda?

  - hocam inanılmaz bir kariyer. türkiye'de kaldırmadık kupa bırakmadınız, müthiş duygular yaşattınız. taraftarlar "mustafa denizli, rezil ettin bizi" diye bağırdılar. neler hissettiniz?

  sizin hepinizin allah belasını versin diyorum. sabaha çıkamayın.
 • 13
  akla ziyan nefret kusuyorlar. bu kadar nefreti neden biriktirdiler, nasıl biriktirdiler, nasıl muhafaza ediyorlar anlamıyorum.

  insan kalbinde bu kadar nefreti biriktirince, bütün olaylara negatif bakar, kötümser bakar, hep pislik atar, hep suçlar hep yanlış arar. yanlış bulamazsa da uydurur.

  dikkat edin galatasaray'ı eleştirenler, takımın hatalarını düzeltmeyi değil, takımın psikolojisini bozup iyiyce çökertmeye çalışıyorlar. galatasaray düşman takımmış gibi eleştiriyorlar. bunu kurdukları cümlelerden, takındıkları tavırdan anlıyorsunuz. halbuki bu tutum ne kadar hastalıklı bir durumdur. ne kadar geri zekalıca bir tutumdur.

  ben de fener'i sevmem ama onları çökertmek için tek cümle kurmam. sadece yönetimin yaptığı haksızlıklar için uyarırım. çünkü hiçbir takımı çökertmek için hareket etmenin akli bir nedeni olamaz. değil türk takımları, rus takımları bile olsa.

  futbol bir şovdur ve gösteri sanatıdır. bu gösterinin daha harika olması için gayret edersin. bu gösteriyi kendi takımın daha iyi yaparsa ondan da ayrı bir zevk alırsın o kadar. bundan ötesi fanatizmdir, akıl hastalığıdır.

  osmanlıspor maçında, galatasaray yenilmediği için, evet sadece yenilmediği için saldırıya uğruyor. evet dört bir yandan kuşatılıyor. muslera olmasaymış galatasaray mahalle takımı olurmuş, (sanki muslera başka bir takımın oyuncusuymuş) osmanlı şöyle oynamış, böyle oynamış falan filan. o sahada futbol oynanmasına izin vermek bile cinayetken, bundan şikayet eden galatasaray nerdeyse linç ediliyor. akıllarını yitirmiş bunlar. gerçi şu anda ülke olarak cinnet halini yaşıyoruz ama bu kadarı da akıllara zarar.

  osmanlıspor iyi oynadı ama bu galatasaray'ı yenebileceği anlamına gelmez. çünkü galatasaray'ı sadece iyi oynamakla yenemezsiniz. galatasaray ruhu olan bir takımdır ve o ruhu pes ettiremezsiniz. o ruh sayesindedir ki avrupada bile büyük başarılar kazanmıştır. bir daha kendisinden başka hiçbir türk takımının yakalayamayacağı bir başarı elde etmiş ve dünya kulüpler sıralamasında bir numara olmuştur. bu nedenle galatasaray'ı sadece sahadaki onbir kişiden ibaret sananlar yanılırlar.

  başlık belki biraz ağır ama başka bir başlık bulamadım.

  (bkz: 18 aralık 2016 galatasaray osmanlıspor maçı)
 • 14
  tolga zaten idmana çıkmayarak başkasının almamasına gerek bırakmayarak kendi kendini kadroya almamış oldu. i... basın da ne yapsın, sonuçta onların da bir vazifesi var bu hayatta. sizlere naçizane tavsiyem arkadaşlar; ne zaman şampiyonluk sevincinizin biraz azaldığını, sıradanlaştığını hissederseniz, o zaman aklınıza başta satılmış türk spor medyası olmak üzere sırasıyla abdullah avcı, volkan demirel, olcay şahan, emre bol, turgay demir, uğur demirok, bay filozof, the "adam", bay "suni puan farkı"........vb. gibi nicelerini getirip, arkasindan kendilerine hitaben şu videoyu izleyin;

  https://youtu.be/E0OU-s8L_T0

  inanın çok keyifli oluyor, o sönmeye yüz tutan, közlenmiş şampiyonluk sevinci yeniden alev alıyor...
 • 16
  sanki ligi gecen sene 5. bitirmişiz de yüksek maaş alan oyuncuları yollayamıyormuşuz havasını bıkmadan usanmadan günlerdir pompalayan adi oluşum.

  ha haberleri kısmen doğru, şöyle ki, evet öyle adamlarımız var kimini göndermek (eren, tarık, carole, tolga gibi) istediğimiz, kimininse maaşında indirim istediğimiz (selçuk gibi), ama bu isimler sizin iddia ettiğiniz aşağıdaki oyuncularımız değil.

  öyle bir hava oluşturuluyor ki yok feghouliye teklif gelmemiş, belhanda gitmek istemiyormuş, rodriguez gelen teklifleri geri çevirmiş, gomis zam istemiş....... ve daha niceleri...

  hadi terim tarzı ile verelim cevabı;
  arkadaş, galatadaray geçen yıl şampiyon oldu mu, oldu.
  bu saydığınız adamlar bu takımın şampiyonluğunda ciddi rol oynadı mı, evet oynadı.
  peki öyle veya böyle yönetim şampiyon kadroyu korudu mu, korudu.
  ufak tefek takviyeler de geliyor mu, evet geliyor.
  seneye de allah nasib ederse bu takım ligi yine domine edecek mi, öyle görünüyor ki şampiyon olacağız (bu kocaman tarzı oldu biraz)
  işte onlar da bunu biliyor ve tüm karın ağrıları bu yüzden...
  kendilerine şimdiden bir soda eşliğinde aşağıdaki videoyu hediye ediyorum;
  https://youtu.be/E0OU-s8L_T0
 • 18
  https://twitter.com/...745646857838592?s=20

  sadece birkaç dakika farkla birbirinin kopyası haberler girmiş spor medyasıdır.

  günümüz medyası patronların elinde olduğu için haliyle eleştiri kültürü kalmadı. çünkü hepsinin el altından birbirleriyle ilişkisi var. şunun benzerini iktidar yanlısı medya yaptığı zaman eleştirenlerin şimdi sessiz kalması ise bildiğiniz iki yüzlülüktür.

  tabi fenerbahçe taraftarı(sadece) ulusalcı, ali koç ve ailesi gezi zamanı destek vermiş ve atatürkçüler. yersen...
 • 19
  (bkz: yeni şafak)

  --- alıntı ---
  başakşehir ile sözleşmesini sona erdiren arda turan, galatasaray’a imza atmak için gün sayıyor. teknik heyet ve taraftarın dönüşüne onay verdiği yıldız oyuncu, kulüp başkanı mustafa cengiz’in de ‘tamam’ demesiyle 9 yıl aradan sonra tekrar sarı-kırmızılı formayı giyecek.
  --- alıntı ---

  kimmiş bu onay veren taraftar acaba?
  sucuk ekmek için duruşunu satan ultraslan grubundan bahsediyorsa onlar taraftarın oran olarak %10'u bile değil.

  kimsenin arda'yı istediği yok, böyle satılmış kalemler yüzünden ülke spor medyasına güven kalmadı.
 • 20
  geçen sezon ''birileri şampiyon mu yapılmaya çalışılıyor'' diye abdurrahim albayrak'a demediğini bırakmayan, şampiyonluk sonrası '' galatasaray camiasının şampiyonluğunu kutluyorum. abdurrahim albayrak hariç. kim şampiyon yapılmaya çalışıldı söyleyecek.'' diyen sözde galatasaray'lı özünde başakşehir'li mehmet ayan'ı da içinde bulunduran topluluk.

  şimdi aynı adamlar her gün ''şampiyonluğumuz engelleniyor'' diyen ali koç'a aynı soruyu soramıyor. omurga önemli.