• 24
  az önce burak yilmaz instagram hesabindan arda turan ile birlikte bu sarkiyi soyledikleri bir story atmis.

  hicbir anlam cikaramiyorum. zaten hemen oncesinde de karam sarkisini soyluyorlar. sanki bu sarkiyi selcuk inan'a soyluyorlar ama sari cizmeli mehmet aga nicin bilmiyorum. arda'nin yuvaya donusu mu yoksa bizim sampiyonlugun kutlamasi mi... sonra burak'in futbol diye sacma paylasimi aklima geliyor. bilemedim. belki de sadece sevdikleri sarkiyi soyluyorlardir. fazla kafa yormamak lazim en iyisi.
 • 25
  rahmetli barış manço'nun sarı çizmeli mehmet ağa şarkısını ne zaman duysam aklıma tom bombadil gelir. icabında üst düzey bir teknik olan "visualisation no jutsu"yu yani göz tekniklerinden "görselleştirmeyi" açtığım için gözümün önünde canlanır. derhal. evet.

  ve bana sorarsanız r. r. tolkien, tom bombadil'i bu şarkıdan ve pek tabii ki barış manço'dan esinlenerek yazmıştır. ya da tam tersi yani, sarı çizmeli mehmet ağa, sonsuz odalardaki müzik sırasında barış manço ve tom bombadil'den esinlenerek r. r. tolkien'i yazmıştır.

  sarı çizmeli mehmet ağa, "arda"nın yaratıldığı müzik sırasında genellikle "kara"ları ve "kardeşim"leri ve "adamoğul"larını düşünmüştü. bu nedenle adamlık hakkında çok büyük fikirleri vardı.

  https://twitter.com/.../1143696896239820801

  zannediyorum, her şey melkor'un ulu müziği bozmasından sonra oldu ve "adam"lık da bozuldu.

  gerçi orta dünya tarihi hakkında yeterli bilgiye sahip değilim. evelallah bilgim yok, fikrim var. evet! sayın orta dünya rehberi murat sönmez daha iyi bilir tabii.