• 20
    joleli ya da ıslak saçlarıyla hafızalara kazınmış, "ayı" ve "bidon" lakaplarıyla bilinen, göbekli, kirli sakallı kaleci. bu tanımlamanın size volkan demirel'i hatırlattığından eminim ama şanver'den bahsediyoruz. :)

    aslında iyi bir kaleci olmasına rağmen galatasaray'dan çok çekmiş bir kaleciydi. yanlış hatırlamıyorsam euro 96 kadrosunda da bulunmuştu. friedel sonrası, taffarel öncesi dönemde bizimle adı anılmış, ama bu anılma sadece söylentide kalmıştı. hala altay deyince aklıma şanver gelir.
  • 22
    kendimi şanslı sayıyorum aklım ererken hagi'yi canlı izledim diye. bakın, hagi'nin en sevdiğim özelliklerinden biri de artık ben diyeyim tecrübesiyle siz deyin zekasıyla ama ''kek'' kaleciyi hemen anlamasıydı. bazen bir-iki denemeyle bazen de hemencecik kek kalecileri avlar 30-40 metreden goller atardı. hafızam beni yanıltmıyorsa bu kalecilerden biri de şanver idi. diğer aklımda kalanlar gançev ve karabükspor'da oynayan hagi'den jeneriklik goller yiyen saçlı sakallı bi kaleciydi. hagi bunları gördüm mü affetmez hemen yapıştırıverirdi.