• 37
    urfalıyım, urfa'da yaşıyorum. ve düzenli olarak 6 yıldır takımın maçlarına gider izlerim. öncelikle konunun nihat özdemir ile hiçbir alakası yok. çünkü şanlıurfaspor ve karabükspor dışında matematiksel olarak küme düşmeyi garantileyen hiçbir takım yok. bahsi geçen niğde takımı da puan tablosuna bakıldığında gayet de kümede kalma şansı devam eden bir kulüp. yani yıllarca şehrin tek profesyonel takımı şanlıurfaspor'u malum partinin arka bahçesi yapan, ne kadar futboldan anlamayan müteahhit, iş adamı varsa kulüp başkanlığına getiren yine malum partinin belediye başkanları, valileri ve dönemin urfa bakanının yaratmış oldukları büyük infialleri ört pas edip futbol kamuoyuna sevimli, sempatik izlenimi vermek istenmiştir. kaldı ki onu da beceremediler ve çok geçmeden balonları patladı. yani diyeceğim o ki mevzu nihat özdemir'e gelene kadar önce kulübün 130 trilyon borcunun hesabı sorulsun demek isterdim ama onu soracak kimse de yok maalesef. görünen ve bilinen tek şey sahipsiz takım şanlıurfaspor artık türk futbol sahnesinde olmayacağıdır. ama bu ayıp türkiye'nin değil bütün urfa halkının ayıbıdır.
  • 39
    tıpkı gaziantepspor, mersin idmanyurdu, orduspor gibi son yıllarda sevdalılarını ve temsil ettiği şehri hüzne boğan takımlar kervanına eklenmiştir.

    futbolcu dövmeyi meşru bulan emin yetim isimli bir şahsın başkanlığında yıllarca yanlış politikalarla yönlendirilerek en sonunda bataklığa doğru sürüklenmiştir. potansiyeli ve şehir gücü açısından süper lig'de temsil edilmesi gereken şanlıurfaspor'a yazık oldu.