• 65
  döviz kurları, şampiyonlar ligine elemeyle gitmek derken pek de bir önemi kalmadı bence. açıkçası yeni piyasada bir tane futbolcusu patlayan takım şampiyon olmuş kadar gelir elde ediyor.
  bu sebepten bizim de şampiyonluk amacıyla değil, borçları kapatma ve maliyet düşürme amacıyla ilerlememiz gerektiğini düşünüyorum. belki de bu kadar başarıya alışkın olmak bize negatif etki yaptı, sürekli başarı istiyoruz ama kulübün ihtiyacı olan başarı değil borçları kapatmak. malesef bu döviz kurları ile gidersek yakında şampiyonluk gelirleri futbolcu maaşlarına yetmeyecek. bu konuda kim karar alır bilemem ama yola bu düşünceye sahip kişilerle devam edilmeli. biz o eski takım değiliz, olmadığımızı ne zaman anlayacağız merak ediyorum.
 • 66
  önemsiz değildir. önemsiz diyorsak mücadele etmenin mantığı ne, neye uğraşıyoruz diye sorular çıkar ortaya. şampiyonlar ligi dediğimiz turnuva zaten şampiyonların değil 5 büyük ülkenin önderliğinde ilerliyor. liginde şampiyon olup da şampiyonlar liginde mücadele eden takım sayısı şu an 15. 32 takımdan 15'i şampiyon, 2018 öncesi 18 ya da 19'du bu sayı.

  hedefimizi küçültmemiz lazım, şampiyon olmayalım demiyorum, avrupa ligi ya da konferans ligine odaklanmalıyız, giderleri fazlasıyla düşürmeliyiz. bu kadar borç zaten kapanmaz, tıpkı fatih hocanın geçen günlerde dediği gibi.

  ayrıca galatasaray'ın şampiyon olamadığı senelerde ikinci olamaması diye bir problem var. ya şampiyonuz ya da salıyoruz. 2019-20 sezonunda şampiyonluk gidince adeta 7-8'de düşelim diye elinden geleni yaptı takım. lig bitmemesine rağmen.

  off.. of..