• 55
  yolunun iç sahada kaybetmemekten geçtiğini bir kere daha gördüğümüz olay. 51 puanın minimum 41'ini aldığınız zaman is büyük takımın standart deplasman performansına bakıyor. bu 41'in üstüne dışarıdan da 35-36 puan koyduğunuzda ipi göğüslüyorsunuz.

  ki artık deplasmanlar her takım için 2-3 kat zorlaştı. son 2 sezonda gelen şampiyonluklarda dışarıdan aldığımız puanlar 26. bu sene son bir sivas maçı kaldı. onu da kazanirsak 29 yapacağız bu sene ki hakikaten az. gelecek sezon deplasmana yönelik de bir oyun bulabilirsek rahat bir şampiyonluk daha kazanabiliriz.
 • 57
  alıştığımız olgu. canım takımım bizi alıştırdı. hepimiz şmpiyonluk maçı haftası kuduz gibi titriyoruz, uyuz gibi isilik çıkarıyoruz, stresten çatlıyoruz. ama son düdük çalınca “şampiyonuz, yine şaşırtmadı takımımız bizi” diyoruz. çılgın gibi seviniyoruz ve yavaş yavaş kafamıda gelecek sezonu planlamaya başlıyoruz.

  aynı senaryo rakiplerimizde hiç de böyle işlemez. çok ciddi yıl aralıklarıyla şampiyon olduklarından günlerce kutlama yaparlar. en büyük olduklarını iddia ederler. şımarırlar. biz ise önümüzdeki 5 seneden 3-4 tanesinde şampiyon olacağımızı bilmenin rahatlığını taşırız. çünkü gerçekten büyük takım olmak budur.

  şampiyon galatasaray.