• 12
  sergen yalçın'ın büyük emeğinin geçtiği şampiyonlar ligi sezonu. 1. grupta 6 maçta 2 gol 2 asist yaparak gruptan çıkmamızı sağlamıştı. içerideki lazio maçında ümit karan'a yaptığı asist ve nantes deplasmanında sağ ayağıyla attığı gol, iki maçın da tam elimizden kayacağı sırada gelmişti. gruptan çıkmak için son psv maçını kazanmamız gerekiyordu ve kilidi açan isim yine sergen'di.

  maalesef çapraz bağ sakatlığı yaşayıp sezonu kapattığı için 2. grup maçlarında kendisinden faydalanamamıştık. öne geçip skoru tutamadığımız maçlarda kadronun yetersizliği gün yüzüne çıkmıştı. 19 mart 2002 galatasaray barcelona maçında ise bir hareketiyle maçı çevirecek özel bir futbolcu eksikliği vardı. o maçta sergen'i çok aradığımızı düşünüyorum.
 • 13
  sergen yalçın'ın galatasaray'a sağladığı katkılar bir yana, galatasaray'ın da bitmiş sergen yalçın'ı dirilttiği sezondur. beşiktaş'tan ayrılan, ayrılırken de epey küfür yiyen sergen daha sonra gittiği istanbulspor, fenerbahçe, galatasaray (ilk dönem) ve trabzonspor'da tutunamamış; hiçbirinde as oyuncu olamamış, hatta galatasaray'daki ilk dönemi hariç tüm bu maceralarında kadro dışı bırakılmıştı.

  sonra galatasaray'daki ikinci dönemi başladı. bitik vaziyetteki sergen'i lucescu aldı, tekrar eski haline soktu ki o dönem bile doksan dakikayı çıkaramıyordu. bu süreçte sergen'e beşiktaş'tan teklif gelince babasının "sergen bitmiş bir haldeyken galatasaray ona kucak açtı, beşiktaş'a giderse hakkımı helal etmem" şeklinde açıklamaları var.

  https://m.webaslan.com/...vir-koyduSXHBQ572SXQ

  ama malesef sergen, özellikle sinan engin ve tayfasının etkisiyle beşiktaş'ı seçti. sonra orda da bir sezon başarılı oldu. zaten sergen'in kariyerinin parlak kısmı bu iki sezondan ibarettir. geri kalanı sıkıntılarla ve hakkını veremediği yeteneğiyle doludur.

  yine de ben, 2001-2002 sezonu için kendisine teşekkür ederim. hagi'den sonra gösterilebilecek en iyi performansı gösterdi.