• 479
  (bkz: #3059312) yine fatih terim'e sallayalım da mustafa cengiz'i koruyalım entrysini girmiş. bundan önceki transfer dönemlerinde yaptırdıklarını gördükte gerçekten irfan can - visca ve mostafa mohamed transferini konuşuyoruz.

  onyekuru transferi pazartesi günü 4m euro ile geliyor şimdi 6m istedikleri için transfer zor durumda. 6 aydır top oynamayan bizden başka talebi olmayan adamı bu zamana kadar neden bitirememişler yazabilir mi mesela? monacospor dediğimiz içinde olabilir dimi?

  cornelius transferinde yanlış hesaplanan ffp'yi konuşabilir mi mesela yada carvalho ve pato transferinden sonra diagne rezilliğini? hepsini geçtim vedat transferini açıklayabilirler mi acaba? zamanında kendisine sorduğumda kara propaganda demişti. *. daha nice bunun gibi rezillikleri var hepsini geçtikte bu transfer döneminden başladık olaya.

  geçiniz bu ayakları insanları saçma sapan argümanlarla eleştirip gerçek var olan durumları görmeden yazıyorsunuz. mustafa cengiz yönetimi 5 ocak 2021 günü başa geçmedi.
 • 480
  (bkz: #3059312) entry'sinde yazdıklarından "hoca durup durup yönetim taraftar savaşı çıkaracağına işini yapıp takıma duran top çalıştırmış olsa en az 6 puan fazlamız vardı. heralde duran toptan gol atamayan dünya üzerindeki tek takım biziz." kısmı hariç neredeyse tamamı yorumdan ziyade tespit. kendisi başarılı bir okuma yapmış. yazdığı en önemli şey de yönetimin sezon sonu ödeyelim diyerek 20-30 milyon euroluk transfer de yapabiliyor olması. ancak bu da yeni gelen yönetimin eline bomba bırakmak manasına geliyor.
 • 481
  katılmamın asla mümkün olmadığı bir enrty girmiş yazar. mustafa cengiz yönetimi fatih terim'in hakkını koruyabilmiş mi? hayır. elalem doğru düzgün ceza almıyorken fatih terim en az 5 maçtan ceza alıyor. bizim yönetimde beyaz sayfa açacağız falan diyor. transferden ziyade bunlara bakmak lazım. fatih hoca bunlara çıkın kulübün hakkını savunun bana bırakmayın ceza alıyorum diye kaç kere dedi ama yönetim nerede ne diyeceğini, ne yapacağını bilmiyor. ya da işleri gereği birileriyle fazla kötü olmak istemiyorlar. (bkz: mustafa cengiz yönetimi/#3059312)
 • 482
  sözü sadece, düne kadar yönetimi eleştirmeyen ama bugün irfan can-visca-mohamed transferleri için yönetimi elestiren taraftaraysa haklı olan yazar. ben o tanımdaki taraftarın elestirenler arasında ihmal edilebilir düzeyde olduğunu düşünüyorum ama yazıda hep bu transferlerin imkansızlığına vurgu yapılmış ondan belirtmek istedim.

  fakat mesele sadece bu transfer dönemi değil, mesele sadece transfer de değil uzun uzun yazmak istemiyorum defalarca yazıldı ama işin hoca kısmında da sanki şımarık zengin çocuğu gibi en pahalı oyuncağı isteyip de alamayınca ortalığı ateşe vermiş gibi olayın yorumlanmasını da anlamıyorum. yani aklı başında bir adamın şu mali koşullarda ' bana irfanı getirin, irfanı istiyorum ben ' diye çıldıracağını düşünmek, bu yönetimle yaşanan fiyaskoların hiçbirine şahit olmamış birisi için bile absürt iken nasıl olay bu şekilde yorumlanıyor anlayamıyorum.

  belki de ben yanlış yorumluyorum nitekim söz konusu yazar benden yaşça büyük, galatasaray konusunda bilgi-tecrübe olarak fersah fersah önde birisi ama mevcut koşullarda ben bu entrysini anlamlandıramıyorum.

  (bkz: #3059312)
 • 484
  (bkz: #3059312)

  hahahahahahah :)

  şimdiye kadar fatih terim'in her istediğini yapan mustafa cengiz yönetimi, bu sefer imkansız isteklerle karşılaştığı için eleştirilmemeli bence de. çünkü mısırla ilişkileri düzeltemez mustafa cengiz yönetimi çok doğru. ama belki 2-3 ay modeste alan peşinde koşabilir, sonra kulüplere saçma sapan teşekkür edebilir. lig bitmeden elindeki onyekuru'yu elinden kaçırabilir. takıma aylarca forvet almayabilir. fatih terim'in satılmasın dediği ve bizzat ikna ettiği ozan'ı satabilir. çünkü daha önce yaptı.

  :). aynen terim imkansızı istiyor aaaaaaaayyyyyyyyynen. yahu bu adama sezon başında istediği 2-3 tane gencecik çocuğu da alamadı bu yönetim.

  şimdi marcao ve luyindama dururken emre akbaba ile belhanda ile sözleşme pazarlığı yapan da bu yönetim çünkü brezilya ve kongo ile ilişkiler kötü düzeltemezler hahahaha :).

  aynen. entrysine sonuna kadar katıldığım yazar.
 • 485
  sözlükte yeni trend olan hoşuna gitmeyen entry yüzünden yazarına sataşmak eyleminin mağduru olan yazar. beğenmiyor musun, baktın hiç mi hoşuna gitmedi bas ofsaytı geç. tek entry yüzünden başlık altı girilir oldu. yazara yönelik ithamlara da bayılıyorum. sözlükte de ülke genelinde olduğu gibi faşizan bir akım başladı. farklı görüşlere kimsenin tahammüllü yok. kendi düşüncesini söylemeye çekinir oldu herkes.
 • 486
  (bkz: #3059312)

  açıkçası başlığı altına yazılanları okuyunca, bakınız verdiğim girdisini okumaya gerek duymadım.
  hakaret, küfür, aşağılama, ırkçı söylemler gibi kelimeler kullanmadığı sürece, yazdıklarına katılsam da/katılmasam da saygı duyduğum, tüm sözlük ailesinin birbirine saygı duyması gerektiği gibi saygıyı hak eden bir yazar.
  fikirlerine katılırsınız, karşı çıkarsınız, o sizin bileceğiniz iş.
  fakat nedir arkadaş bu hezeyan? sevmedin mi yazdıklarını, ofsaytla gitsin. ne diye başlık altı yapıp olayı büyütme gereği duyuluyor? neden bu prim yapma çabası?
  ayıptır.
 • 488
  (bkz: #875773)
  (bkz: #1002981)

  daha sözlüğe üye olduğu ilk dönemler populerliğinin zirvesindeki ultraslan hakkında şu entryleri girmiş yazar. önceki senelere ait daha ağırları da vardı ama silindi. format gereği kendimden de 3. tekil şahıs olarak bahsettim ya neyse...

  dolayısıyla ultraslan'la aramda çalışılmaya çalışılan korelasyon zavallı bir mahalle baskısı çabasından öteye gidemez.

  hedef tahtasına konulmak gerçekten umrumda değil. 2012'de de doğru bildiğimi yazıyordum şimdi de onu yapıyorum.
 • 490
  kendi düşündükleri ve inandıkları olan kişi.
  açıkçası ben de uzun dönem mustafa cengiz yönetimini destekledim. en popüler olduğu dönemlerde de desteklemeyenler vardı. o dönemlerde de o kişilerin nick altlarına yorumlar yapılırdı.
  her iki tarafın da salınması lazım. galatasaray'ı ileri götüren farklı görüşler, fikirler, eleştiriler. eğer tek tip düşünecek olsaydık burayı antu yapardık, 15 yıl da aynı başkana "büyüksün başkan" derdik.
  mayıstan sonra kim gelirse gene aynısı olacak; gelecek yönetimi bir grup destekleyecek, bir grup desteklemeyecek. herkesin nick altına yardiracaksak işimiz var.
  fatih hoca hakkında da biraz bakarsanız sene başındaki oyunda hocaya laf denirken kendisinin övgülerini görebilirsiniz. o dönem de oyunu beğenen laf deniliyordu.
 • 492
  http://gss.gs/3059312

  dünyadaki tek forvet, orta saha falan bu futbolcular olduğu için fatih terim'in istekleri sözüm ona saçma sapan istekler oluyor.

  bu adamların görevi ne arkadaşım? bu yönetimin görev tanımını bi yapar mısınız bana? fatih terim futbolcu göndermeyeceğim mi diyor? adam diyor ki birilerini almadan takımdan kimseden vazgeçmek istemiyorum, değişim lazım diyor. ki satılmasını istediği adamlar son 3 sezonun 2'sinin şampiyon takımının adamları.

  ee? suyun öte tarafı vedat muriqi için, eljif elmas için milyonlarca euro kazanırken, sen burda transfer yapamamanın sebebini "ağbi ama ffp var, elimiz kolumuz bağlı" diye mi açıklıyosun? her transfer haberini saçma sapan tipler üzerinden basına sızdırıp sonra gelip burda "ama fiyatı yükseldi yeeaaa" diye ağlayan bu yönetim değil mi? temmuz ayında gomis'i satıp, aradan geçen 6 ayda hiçbir çalışma yapmayıp gidip transfer döneminin son günü diagne'ye 13 milyon gömen bu yönetim değil mi?

  fatih terim'e bi yerden çakalım diye bokunu çıkardınız. göz var izan var, ayıptır. hoca sanki illa ki bu adamları istiyorum diyor. 3 senedir takıma eli yüzü düzgün bir transfer yok. hala dursun özbek'in kurduğu omurgayla iş yapmaya çalışıyoruz. tek kelimeyle ayıptır.

  not: dün (bkz: 12 ocak 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçı) vardı, duran toptan gol attık.
 • 494
  burada tanıdığım ettiğim kimse yok. öncelikle onu söyleyeyim. bu da biraz daha objektif olabileceğimi destekler diye düşünüyorum.

  fatih terim ile ilgili girdiği entrilerden sonra hedef haline getirilmiş yazardır kendileri.

  herkes yazsın bu sözlükte. birbirine veya birine hakaret etmedikçe düşünce özgürlüğü var diye geldim mesela ben buraya. ki en az 6-7 yıllık bir okur geçmişim de vardır. linç kültürünü buraya empoze etmek isteyen birileri varsa twiter'a veyahut facebook postlarının altına gitsin. çokça var oralarda niye uğraşıyorlar, anlaşılmaz bile değil bağzıları.

  kendi düşünceme gelecek olursam yazdıklarını desteklemediğim yazardır kendileri. şu zaman fatih terimle uğraşma zamanı değil bence. sorun daha yapısal.

  galatasaray ciddi bir yapısal reforma gitmelidir, ekonomiden bolca duyduğumuzdan. taraftarından yöneticisine kulüp üyesine herkeste bir kuyu kazma durumu var. ben anlamıyorum ki mevcut durumu daha iyi yapacağız derdi yerine, ben başarısızsam benden daha kötü olsunlar fikrini.

  bir kere geliyoruz şu dünyaya, boş yere kırmayın kimseyi benden söylemesi.
 • 495
  altina imzami atacagim bir entry girmis. simdi tek tek su su konularda hakli diye detaylica yazamayacagim ancak sadece "organize kotuluk" denen kavramin icerisinde ve en basinda olanlardan birisinden nasil gidip en iyi ve satilma ihtimali en yuksek iki oyuncuyu bu ffp sartlarinda satin almamizi bekliyorsunuz burasi soru isareti! yok hoca onlari transfer yapilsin diye soyledi illa bu oyuncularin alinmasi degil amac ama illaki transfer yapilsin diye bir mesajdi diye dusunuluyorsa koca koca adanlar medya onunde birbirlerine mesaj yollamayi birakip islerine odaklansinlar. goksel denen zatin bu oyunculari bize ucuza verecegini mi dusunuyorsunuz? verecekse de katmerli bir kazik sokmadan bu oyunculari verneyecegi ayan beyan ortada. neyse yaz yaz bitmez. keske duran toplara calissak da ligdeki rakiplerimiz gibi kotu oynasak bile gol atabilsek*
 • 496
  "doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" atasözünün öznesi olan yazar. yazdığı hangi şey yanlış ki! mustafa cengiz yönetimi 3/10 luk bir yönetimdir. hataları çoktur, yeteneksizdirler. amma velakin futbol şubeyi fatih terime teslim etmişlerdir. bütçe dahilinde tüm transferleri fatih hocanın isteği doğrultusunda yapmışlardır. fatih hoca ayrıldığı 3 dönemde de başkanlarla restleşip istifa etmiş yada görevden alınmıştır.
  mustafa cengiz bu kulübe ücretsiz hizmet ederken, fatih terim senelik 18 milyon tl ücret almaktadır
  mustafa cengiz kötünün iyisidir. kulübü batıracak dursun özbekin elinden , galatasarayı kurtarmıştır.
  evet kötü bir başkandır. ama dürüsttür, bizim gibi galatasaraylıdır.
  fatih hoca eğer bunca başkanla sorun yaşıyorsa artık hodri meydan demeli ve kulüp başkanlığına adaylığını koymalıdır.
  salyangozun fikirleri değerlidir, saygı ve sevgilerimle.
 • 499
  eleştirilmesinin neden bu kadar tepki çektiğini anlayamadığım yazar. kendisi fatih terim'i belli kurallar çerçevesinde eleştiriyorsa bir başkası da kendisini belli kurallar çerçevesinde eleştirebilir.

  ayrıca adamın kendisi bile "hedef tahtasına konulmak gerçekten umrumda değil." diyor. hal böyleyken kendisinin eleştirilmesini sorgulamak bana "kraldan çok kralcı"lıkmış gibi geliyor.

  kendisinin eleştirildiği konu hakkında benim tespitlerim ve görüşüm şu,

  https://rerererarara.net/...alyangoz&sayfa=1

  üçüncü fatih terim dönemi'nde kendisi sağlam bir terimistmiş*. fatih terim başlığına bu dönemde en son 26 temmuz 2013 tarihinde yazmış.

  üçüncü fatih terim dönemi'nin bitişinde kendisi de hocayı kafasında bitirmiş ve bu sefer "ah" dolu entry'ler yazmaya başlamış. 3'üncü ve 4'üncü fatih terim dönemleri arasında adeta ateş püskürmüş terim'e.

  dördüncü fatih terim dönemi'nde ise aynı şekilde ateş püskürmemiş ama ahı olduğunu dönemin başında söylemiş ve hocaya karşı birçok konuda eleştirel yaklaşmış, bazı konularda da kuralların el verdiği ölçüde en ağır şekilde eleştirmiş hocayı.

  benim naçizane düşüncem şu, kendisinin fatih hoca hakkındaki görüşlerinde ağustos-ekim 2013 arasında yaşananlar hala çok etkili. o dönem hocanın yaptıklarını hala affedemediğini zaten kendisi de söylüyor. ben bu affedememenin şu anki entry'lerine yansıdığını ve kendisinin hocaya birçok konuda büyük haksızlıklar ettiğini düşünüyorum. hatta mustafa cengiz yönetimi'ne gösterdiği teveccühün de fatih terim'e karşı olan tutumundan dolayı olduğunu, teknik direktörümüz fatih terim olmasa mustafa cengiz yönetimi'ni de çok daha ağır eleştireceğini düşünüyorum.

  (bkz: #3059312)

  mesela bu entry'sine halen inanamıyorum. bana çok tuhaf geliyor argümanları. özellikle zamalek sc hakkındaki argümanları. kendi sebeplerimi de o gün yazmıştım zaten (bkz: #3059368).

  ama ne olursa olsun kendisi de bu sözlüğün bir rengi. fatih terim'i hiç sevmemesi galatasaraylı'lığına kesinlikle halel getirmez. bunu da 2013-2017 arası dahil kesintisiz bir şekilde hocanın arkasında durmuş, hocaya en ağır eleştiriler getirildiğinde bile hocayı savunmuş, ünal aysal ile olan kavgalarında %100 hocanın haklı olduğunu düşünen biri olarak söylüyorum.

  umarım ne son paragraftaki sözlerim kendisine yalakalık olarak algılanır, ne de diğer paragraflardaki sözlerim kendisine düşmanlık olarak algılanır.
 • 501
  (bkz: #3059312)

  yazdıklarını okudum ve kesinlikle katılmıyorum.

  bu yönetimin artık savunulacak bir yanı kalmadı. sürekli sağa sola sevgi pıtırcığı dağıtmaktan ve salağa yatmaktan başka bir bildikleri yok. koca camia bu şekilde yönetilemez. paran yoksa sezon başı çıkar delikanlı gibi açıklarsın kimse de senden transfer istemez. artık hocada bıktı bunlardan.

  fatih terimin göndermeyin dediği ozanı satmayı ve o parayı da istemediği diagneye kullanmayı iyi biliyorlar. falcaoya o paralar verilmez denmesine rağmen alınması iyi oluyor. çünkü resim çekildi birileri mutlaka alınması lazımdı. hoca bir iki isim atınca kötü oldu.

  hoca sonuna kadar haklı. adamın oynattığı kadroya bakın birde rakiplerine bakın. sezon sonu kimse transferi konuşmaz ama fatih terim kaybetti, şampiyon olamadı denir. sen hocanın elini güçlendirme, hoca biz taraftarlara söz verdiği için çekip gitmiyorsa bi zahmet bu isimleri ortaya atar ve yönetim denen beceriksizleri ortada bırakır.

  hocaya kızmayın. arkasında durun.