• 430
  adam dogru yerde, dogru noktaya parmak basmis. herkesin noktalama isareti olarak kullandigi seyi, ortamlarda kimsenin takdir etmemesini de yadirgayacak degiliz.*

  gecen sene konustuk da ne fenerliligimiz ne baska birseyimiz kaldi, sanki babamizin hayrina elestirdik sezon boyu. simdi millet neden elestirmiyorsunuz triplerine girmis, daha elestirinin dogasi geregi olumlu bir öge oldugunun farkinda olmayan insanlarla, cok da tartismaya girmenin, dil dokmenin, kendini yormanin alemi yok. sekil a, bu sene yuzde doksan okuyorum sozlugu, bu tepkilerle yazsam ne yazmasam ne ? herkes ayni sekilde davnacak degil tabi ki.

  son olarak, üslup diyor herkes de, birisi o noktaya geldikten sonra cok da onemi kalmiyor.

  https://youtu.be/_jaW4nO2C4s
 • 431
  ahımız var fetret döneminin samimi yazarıdır.

  milli maçlarda hoca rezil olsun diye her maç başka ülkesporlu olan gs sözlük yazarlarını bu sözlükte okuduk.o dönem günde 5 vakit fener, bjk tayfasının paylaştıklarını fatih terim nefretini köpürterek paylaşan yazarlar bu sözlüğü domine ettiler. ünal aysal efsane başkan olurken sözlük hocanın değil kurumsal yapının (masa ve sandalye) yanında çoğunlukla yer aldı.

  (bkz: #2982326) yazdıkları doğru olabilir ama eksiktir. ali koç ve tff ile yeterince mücadele edemeyen ve kanımca zayıf bir yönetim döneminde kalecisini, en iyi stoperini, orta sahasını ve golcüsünü kaybeden ve en önemlisi taraftarı ile bütünleşerek başarı sağlayan bir takımın son çeyrekte seyircisiz kalması sonucunda şampiyonluk seyircisiz takımın oldu. hoca eleştirileri dinlese idi başka türlü olabilir miydi? bunu kimse bilemez. kaçan şampiyonluğu hocaya yazan ahımız var tayfa tabi ki çöp, rakibi karşılayamayan takımın mucize şampiyonluklarını hocaya da yazamadı.

  kendisini adaletli ve samimi bulurum. ancak kendisinden talebim ise hoca ile sözlüğü online buluşturmasıdır veya sözlük üzerinden galatasaray ile ilgili yeni projeler geliştirmesidir. bedavadan yazılıp çizilenlenler üzerinden yazar sıfatı ile yargı vermek kendisinin ancak değerini düşürür. asıl hedef avrupa ise hocanın emekli olmadan o kupayı yeniden alması ana hedefimiz olmalıdır. ana hedefe yönelik yapmamız gereken çok şey vardır.
 • 432
  kendisini tanımıyorum, eminim ki iyi bir insandır. benim için kendisi gs sözlük moderatörlerinden biri sadece. belki nickinin arkasındaki fatih terimin kendisidir, belki de yoldan geçen herhangi bir kimsedir.

  kendi adıma konuşmam gerekirse ne fatih terim'ciyim, ne de belhanda'ci. konu birilerinin eleştirilmesi degil benim icin. konu benim icin üslup konusu.

  --- alıntı ---
  geçen sene rezalet bir performans gösterdi. bunu görebilenler de eleştirdi.
  --- alıntı ---

  hayir. bunu görebilenler içinde eleştirmemeyi seçenler de oldu. ya da eleştirirken daha saygılı bir üslup takinanlar. kimse kalkip ktei'ye, sultani124'e niye eleştiriyorsunuz diye bir tepki vermiyor. zira bu kişiler birilerini eleştirirken hem ortaya degerli fikirler, tezler sunuyorlar, hem de saygili bir üslup kullanıyorlar.

  tepki çeken eleştirileriniz degil, lümpenliginiz.

  "orta sahayi defansa gomdu", "dikine oynatmadi" gibi bence çok basit argümanlarla fatih terimi eleştirmeyi, fatih terimin kariyerine, yaptiklarina, basarilarina saygisizlik olarak goruyorum.

  bu demek değil ki fatih terim eleştirilemez. gayet de elestirilebilir.

  ancak fatih terim gibi bir futbol adamini futbol konusunda eleştireceksek en azından futbol acisindan derinligi olan, mantikli analizlerle, fikirlerle elestirelim diyenlerdenim. hayatini futbola vermis bu adamin, futbol konusunda yaptiklarinin sana/bana/bize mantıksız geldigi anlarda, ya belki benim bilmedigim/atladigim bir sey vardir demek yerine doğrudan adami eleştirmek bana gulunc geliyor.

  ha eleştirmek isteyen yine eleştirir. ama ben avrupa kupasi almis teknik direktoru "ne dedik? kanatları kullan dedik. kullanmadı." basitligi ile elestirene kadar, sırf bir taraftar sozlugunde ortalamaya gore daha uzun sure yazi yazdi diye asagidaki paragrafi yazmakta bir beis görmeyen, 12 yıllık bir sozlugun bir moderatörü olmakla guc zehirlenmesi yasayan adami, hayatinin 40 yılını futbola ve hatta galatasaray camiasına adayan birine gore daha eleştirilebilir buluyorum.

  --- alıntı ---
  eski bir yazar olarak sert bir entry yazdım. çünkü rahatsızım. iyi ki de gündem oldu. moderatör olarak da konuşayım, sözlük adabı kuralı uygulanmaya devam edecek. adaba uymayan yazılar silinecek. bundan sonra bahsettiğim tarz, insanları ötekileştiren entryleri de bu kapsama sokmayı da önericem.
  --- alıntı ---

  bu arada onericem degil, önereceğim.

  ne dedik? moderatorsen turkceyi duzgun kullan dedik. kullanmadi.