• 333
  (bkz: #2790867)

  takım bir şampiyonlar ligi maçında dünya devi real madrid karşısında 1-0 gerideyken oyundan çıkan oyuncuyu ıslıklamak net olarak aptallıktır. ne oyunucuya ne de takıma faydası vardır. hem rakibi motive eder hem de hem oyundaki oyuncuları ve oyuna giren oyuncuyu stres altında bırakır. taraftar dediğin desteğini de tepkisini de yerine göre göstermelidir. yersiz tepki zarara neden oluyorsa bunun tek açıklaması aptallıktır. bu yüzden kendisine sonuna kadar katılıyorum.
 • 335
  (bkz: #2790867)

  --- alıntı ---

  22 ekim 2019 galatasaray real madrid maçı için konuşuyorum, kötü oynadı oynamadı meselesini geçtim, galatasaray taraftarının 5 para etmediğini göstermiştir. sen tüm dünyanın izlediği maçta oyuncunu ıslıklarsan piyasasını da sıfırlarsın. bana göre bu tam anlamıyla bir aptallık.

  adamın kapasitesi bu kadar işte. islıklama aptallığı niye?

  ne demişti diagne? galatasaray taraftarı kendini dünyanın en iyi taraftarı sanıyor. ama desteğe ihtiyacınız olduğunda o desteği vermiyor.

  --- alıntı ---

  younes belhanda için yaptığı yorumda "galatasaray taraftarının 5 para etmediğini göstermiştir" şeklinde bir ifadesi var. genelleme yaparak tuttuğu takımın taraftarını, tribünde yan yana maç izlediği insanları, sözlüğü oluşturan yazarları 5 para etmez olarak nitelemek ayıptır. aptallık mevzusu da ayrı bir hikaye. birbirimize karşı üslubumuz bu mu olmalı abi? bir de moderatör bu arkadaş. bu saatten sonra sözlük yönetimi kimseye üslup üzerinden ceza meza vermesin, kimseyi birilerine hakaret ediyor diye uçurmasın mümkünse. imam osurursa cemaat sıçar çünkü.
 • 338
  (bkz: #2790867)

  seni sürekli yolda bırakan, bozulan, arıza yapan, kazalı da olan bir araban var. kurtulmak istiyorsun...

  ikinci el otomobil pazarına arabayı götürdün, arabanın camlar patlak, şasi yamuk, önden-arkadan-sağdan-soldan her yerden yemiş, güneş yanıkları mı dersin, çizikler mi dersin gırla...

  her şey mal gibi ortada.

  alıcı bulamadın (e haliyle) ya da istediğin parayı vermediler (e haliyle), akşama evine döneceksin, bindin arabaya çevirdin kontağı... o da ne? marş motoru da bozuk, ateşlemiyor, araba gitmiyor (ha bi de).

  illallah dedin, isyan ettin haklı olarak “bir el atın da vurduralım şu ... arabası çalışmıyor” dedin.

  birisi çıktı dedi ki “öyle deme, sessiz ol, arabanı niye kötülüyorsun bak alıcı bulamazsın...”
 • 339
  kendini amerika birleşik devletleri başkanı donald trump, belhandayı ıslıklayanları recep tayyip erdoğan zanneden yazar/moderatör.

  (bkz: #2790867) entrysinde trumpvari bir biçimde "don't be a tough guy don't be a fool" demiştir.

  demek ki güç ve yetki böyle bir şey. kendinden aşağıda gördüğün zaman diğerlerine aptal deme hakkını kendinde görmene vesile oluyor.
 • 340
  (bkz: #2790867)

  "galatasaray taraftarının 5 para etmediğini göstermiştir" biz bu cümleyi kursak, linç'e uğrarız, açık ve net. bununla birlikte ceza kesin gelir.

  sözlük tek moderatör'den oluşmuyor herhalde, kendisine ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum. hani hep diyoruz ya ülke şöyle düzelir, böyle düzelir. kim olursan ol kurallar herkes için geçerlidir diye. bakalım merak ediyorum sözlük'de kurallar kimin için ne kadar geçerli.
 • 341
  (bkz: #2790867)

  söylediklerine göre benim yaptığım şey aptallıkmış.

  bana göre ise durum şöyle, tüm dünya sanki kör, adamın nasıl leş oynadığını görmüyor da biz ıslıklayınca değeri düşüyor öyle mi? kusura bakmasın ama bu düşünceyle ıslıklayanlara laf atmak aptallıktır. benim gibi ıslıklayanlar sayesinde belki de bu adamdan sonunda kurtulduk. belki de taylan’ı kazanacağız ve daha iyi oynayacağız. bize teşekkür etmesi gerekirken aptal oluyoruz.

  hele diagne konusu ayrı bir komedi. bozacının şahidi şıracı desek yeter de artar.
 • 342
  kimse aptal dediği yok, neden insanlar bu kadar alınganlık gösterdi anlamıyorum. dün taraftarın genel olarak yaptığı hareketi aptallık olarak nitelendirmiş ki sonuna kadar da haklı. insanların gözü nasıl kin ve nefretle dolmuşsa her şeye saldırma ihtiyacı duyuyorlar. dün ben de maçtadım ve taraftar resmen aptallık yaptı.