resim
Salih Uçan
Takım:Beşiktaş
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:27
Boy:1.82
Uyruk:Türkiye
  • 1138
    2021-2022 sezonunda beşiktaş futbol takımının rotasyonunda can bozdoğan, necip uysal ve oğuzhan özyakup'un gerisine düşmüş isim. bu saydığım isimler de beşiktaş'ın ilk 11 oyuncusu değil. üstelik 4 büyük takım içerisinde yerli kalitesi en düşük olan ve ligde en az 3 yerli oyuncunun zaruri olduğu bir sezonda yaşanmıştır bu.

    garip olan, ben sergen yalçın ile alakalı bu konuda hiç bir eleştiri görmedim. bütün eleştiriler salih uçan'a yapılıyor. yani sakatlıktan dönen mostafa mohamed ahmed için tweet atanlar, hoca çalıştırmıyor, takım sadece ayak tenisi oynuyor diyenler, sergen yalçın'ı ağzına almıyor.

    sergen'in oynattığı anti modern sisteminden dolayı başarısız olacağını öngörmüştüm fakat bu sezonki hali benim için bile sürpriz oldu. umarım oyuncular veya onları yönlendirenler paradan veya kankalık müessesinden daha çok bu durumlara önem verirler. yoksa kariyerleri uzun sürmez.
  • 1139
    ortalama bir futbolcudur ve bize gelseydi muhtemelen katkı verecekti. 20-21 sezonunda taylan'ın erzurumspor'daki sezonundan çok öndeydi. en fazla 1 sene yedek oturur gene katkı verirdi. bu verim alamama konusunda ise dün whatsapp'da arkadaşlarla konuşurken biri ''bizim istemeyerek gönderdiğimiz veya direkt giden hangi oyuncu gittiği takımda başarılı oldu?'' diye sordu. ndiaye, onyekuru, rodrigues, nzonzi, seri... haklıydı.