• 1023
  insanlar değişiyor, biz kulüp olarak ya biraz alınganız ya da fazla romantik davranıyoruz. evet ben de kulübümüz için can atılmasını isterim ama galatasaray’dan 1 milyon euro istiyor diye kestirip atmamalıyız. maaş bütçemizi sarsmayacak şekilde bir teklif verip kenara çekilmeliyiz fakat kulüplerin teklifleri arasında uçurum varsa biz de ufak bir adım atmalıyız.

  farazi bir örnek vereceğim; galatasaray olarak diyorum ki 500 bin euro veriyorum sana, sonra fenerbahçe 1.5 milyon euro teklif ediyor. siz olsanız fazladan alacağınız 1 milyon euro’yu elinizin tersiyle iter misiniz? tüm türk futbolcularda yaşadığımız sıkıntı bence bu. tercih ediliyoruz fakat akıllarını çelecek kadar fazla maaş teklif farkı oluşuyor.
 • 1024
  euro kurunun 10 lira olduğu ülkede 1 milyon avro edecek futbolcu. yani yıllık 10 milyon lirayı gözün kapalı verebilmelisin. bir ton artılarını yazmaya gerek yok ama yinede yazalım. yerli, milli, ilk 11, etkili duran top, iyi pasör, sert şut, oyun görüşü iyi, kilit pas atabilen ve bonservissiz bir isim. beşiktaş'a giderse ki yüksek ihtimalle gitti. çok önemli bir transfer olduğunu seneye göreceğiz.
 • 1032
  beşiktaş veya galatasaray'a transfer olursa lig boyunca fenerbahçe camiasına karşı ekstra bir motivasyonla maçlarını oynar mı diye düşünüyorum. böyle bir şey olursa ve kafasını ciddi anlamda futbola verirse sergen yalçın veya fatih terim'in elinde ligin yıldızı olur.

  ama fenerbahçe yıllarındaki gibi takılmaya devam ederse tolgay arslan vol.2 olur.
 • 1033
  beşiktaş ile anlaştığı söylenen orta saha oyuncusu. aynı hatayı geçen sene mert hakan içinde yaptık. oyuncular fazla para isteyebilir. sende oynamak istiyorsa pazarlıkla oyuncunun da gönlü hoş edilecek şekilde orta yol bulunur. mesele bizi istiyorsa daha az paraya bize gelsin demek değil. bu iş para için yapılıyor, ufak farklar sevdiğin takıma gelirken önemli olmaz, ama fark büyükse sevgi de bir yere kadar. ve aradaki o farklar yüzünden, ihtiyacını karşılamak için daha fazla para çıkabilirken, ihtiyacını karsilayamama durumu da orta çıkıyor. bu işin kulüp tarafı. birde bu futbolcuyu alarak, karşı kulübün ihtiyacını engelliyorsun ve senin yaşayacağın sorunu ona yukluyorsun.
 • 1035
  beşiktaş ile galatasaray arasında ne kadar ücret farkı var bilmiyorum. ama tahmini 200 bin - 300 bin euro'dur. çok para mı ? tartışılır. bir lig galibiyet ile eş değer. eğer bu parayı salih'e vermeyip etebo gibi birine 1.2 milyon euro gömeceksek çok anlamsız olur. diğer aklıma gelen durum restleşme gibi oldu, 200 bin euro için bizi seçmiyorsan seni istemiyoruz denmiş olabilir. bence bu da saçma, her transferde duygusallığı katmamızın bir anlamı yok. bugün 200 bin fazla verirsin yarın sana 2 milyon geri kazandırır. bu arada konuşulan gibi beşiktaş'a giderse beklenen çıkışı yapacağını sanmıyorum, galatasaray salih için biçilmiş kaftan ama belli ki olmayacak.
 • 1037
  döviz kurunun başını alıp gitmesi salih’in suçu değildir.

  üç kulvarda yarışacağınız, yani geniş rotasyona sahip olmanız gereken bir senede eğer 11’e yazabileceğiniz, yedekten girip oyunu değiştirebilecek, oyun kurma özelliği olan bir oyuncuyu 1 milyon euro bonservis yıllık 670 bin euro maaş verip alabiliyorsanız, hele hele geniş kadronuzda orijinal mevki orta saha olan sadece 1 adet oyuncunuz varsa düşünmeden almalısınız.

  kendisini çok beğenmem, uçar kaçar paramparça eder demem ancak 3 sene için istediği 30 milyon senelik 10 milyon yapar. aynı şekilde 10 milyonu salihe mi vereceğiz diye düşünmeyin, dediğim gibi bonservisi 1 m euro, maaşı 670 bin euro olan bir orta saha gibi düşünün. bonservis ödemiyoruz, dolayısıyla elbette maaşı 1 tık yukarıda olacaka ama bunu bonservisli gibi düşünürseniz fiyat makul.
 • 1038
  gerekli fedakarlıkların yapılarak takımımıza katmamız gereken isim. bonservisi elinde, imza parası istemesi gayet normal, bu işin raconu bu. futbolcular 10 sene para kazanıyor yada kazanmıyor, 200 bin euro denilen para 2 milyon türk lirası, korkunç bir para. dolayısıyla galatasaray'da forma giymek isteyen oyuncu gibi duygusallıklara girilmesi 2021 yılında komik. oyuncu kendisi için en yüksek parayı veren takımı tercih edebilir, bunda bir ayıp yok. elimizde ortasaha oyuncusu bulunmuyor, bunun yanında da kalite eksiğimiz var. içimi buram buram sıkan yan pasların yanında dikine de top atabilecek oyuncuya ihtiyaç duyuyoruz.

  oyuncu şampiyonlar liginde oynamak istiyorum diyorsa yapabilecek bir şey yok ancak salih transferi konusunda parasal her türlü adım atılmalı.
 • 1040
  bu sene bazı maçlarını bizzat alıcı gözüyle izledim, pas kalitesi bizim orta sahamız için biçilmiş kaftan. oyunu karşıya yıkan takımlarda bu pas kalitesi daha da değerlenecek çünkü salih asistin asisti ve inceci işleri yapabilecek bir oyuncu. son iki yılıyla kafayı sahaya daha da konsantre eden fiziği de toparlanmış bir oyuncu haline evrilmiş. iç saha maçlarında taylan-salih-10 yaparak oyunu yıkma konusunda taktiksel olarak elimizi rahatlatabilecek, bonservissiz, maaş skalası takımı yormayacak bir oyuncu.

  eğer salihi cl faktörü hariç sadece 'para' için kaçırıp emre akbabayla kontrat yenilenirse bu iş içinde iyi niyet aramam açıkçası.
 • 1042
  mert hakan yandaş'a ödemek istemediğimiz 500.000 euro civarındaki imza parası bize etebo'nun 675.000 euroluk kiralama ücreti ve mert hakan yandaş'a vereceğimizden daha yüksek bir miktarda maaş olarak geri döndü. günün sonunda etebo'dan çamur deryası içinde bam güm oynanan bir maç dışında neredeyse hiç bir maçtan verim alamadık, yarardan çok zarar verdi ve averajla 2. olduk. biz o gün mert hakan yandaş'a o parayı verseydik hem 300-400 bin euro gibi miktar paramız kasamızda kalacaktı, ffp ve limittedaha az eksiye gidecektik, hem sezonu şampiyon bitirecektik hem de bu yaz 1 orta saha az arayacaktık. yerli bir oyuncuya totalde 500.000 euro falan az para ödemek için nasıl bir zararın altına girmişiz, düşünebiliyor musunuz?

  ben bunu neden yazdım? salih uçan'a yıllık 10 milyon tl çok para dediğimiz durumda daha önce yaşanmış ve bu yaz da yaşanması muhtemel bir senaryoyu aklımızda bulunduralım ve bonservisi elinde kalburüstü bir yerli oyuncuyu kaçırmayalım diye. çünkü ona çok gördüğümüz maaşı anlık bir panikle onun çeyreği kadar futbolcu olmayan adama misli ile verme ihtimalimiz var.

  salih uçan 17 yaşındayken galatasaralı olduğunu belirtmişti bir ropörtajında. ben adem büyük'te yaptığımız ölücülüğü(1 yıl galatasaray'da oynayıp şlde gol atarak gururumuzu falan kurtarda ve karşılığında sadece 2 milyon tl kazandı) kendisine yapmazsak bizi tercih edeceğini düşünüyorum. o ölücülüğe devam edeceksek de 2-3 yıla kalmaz yerli rotasyonumuz kalite olarak iyice dibe vurur.
 • 1044
  beşiktaş'ın daha agresif davranarak transferini bitirdiği oyuncu.

  oyuncu kaptırmaya bünye alıştığı için normal karşılıyorum. sırada kenan karaman ve kaan ayhan da var, özellikle kaan ayhan kaptırıldığında çok da büyük bir isyan çıkaracağım.

  salih hakkında söylenecek her şeyi daha önceden söyledik zaten, duran toplar ile şampiyonluğu kaçırdığımız bir sezon sonrası iyi duran top kullanan oyuncuları da bırakıyoruz.

  biz berat ayberk için trabzonspor ile transfer yarışına girdik onu bile kaybettik. mısır takımı diretmese mostafa mohamed'i de asse'ye kaptırmıştık.
  bu kulübü bu seviye getirenlere yazıklar olsun.

  salih uçan'dan iyi olan yüzlerce oyuncu var dünyada ama kim nasıl hangi parayla getirecek? yabancı sınırı geldiği an da bayrak düşer bizde.

  prensip gereği elden kaçan oyuncular sonrası onlar hakkında entry girmeyi bırakıyorum. liste de baya kabardı bu arada yakında girecek entry bulamayabilirim.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!