• 690
  sistem takımı olma yönünde büyük aşama kaydettiğimiz 2020 sezonunda yerel ligden alınabilecek en makul isimlerden biri.
  1- taylan, emre kılınç, emre taşdemir, oğulcan gibi isimler ile jenerasyon uyumu sağlaması.
  2- roma ve empoli gibi kulüplerde bulunarak taktiksel yatkınlığı geliştirmesi.
  3- zihinsel gelişmesini geç tamamlayan türk wonderkidler arasında en doğru zamanında ve kafa yapısında olması.
  4- muhtemel yabancı sınırı sonrası yerli rotasyonunun önemi
 • 691
  taylan antalyalı'nın bucaspor'dan takım arkadaşı olan futbolcu. kendisi de arkadaşının fatih hocanın elinde geçirdiği değişimi görüyordur diye düşünüyorum. yabancı sınırı kesin olarak gelecekse salih gibi isimlere kadroda mutlaka ihtiyacımız var. bu transfer nezdinde fenerbahçe'nin devreye giremeyeceği kesin gibi, o yüzden daha rahat şekilde kadromuza katabiliriz. :)
 • 693
  galatasaray taraftarıdır. buca'da iken kendi söylemişti. ilk çıktığında büyük potansiyeldi. bir türlü patlayamadı. alanya'da doğru ellerde doğru sistemde kendini buldu. taylan/emre kılınç maddi koşullarında alınmasını isterim. şimdilik iyi bir yedek olur. gerisi hocamızın işi. isterse fellaini bile çıkarır.
  taylan'ın, emre kılınç'ın gelişimini görüpte bize gelmezse zaten gelmesin.
  ekonomik olarak düze çıkmak için her sezon bonservissiz oyuncuları ihtiyaç dahilinde toplamalıyız. yabancı sınırının da ne olacağı belli değil. daralması muhtemel. olmasada en az 14 yerli oyuncumuz olması gerekiyor. salih, kenan karaman, serdar dursun.... toplayalım yerlileri, arkamıza yaslanalım. n'aaparsa yapsınlar.
  oyuncu bedelsiz/düşük maaşla gelince baskıda az oluyor. belhanda, feghouli, diagne, babel, falcao... bu arkadaşlara gelen tepkilerin ana sebebi maliyetleri.
  tam tersi de marcao, omar, taylan... bunlarda düşük maliyet yüksek performansla daha çabuk seviliyor.
 • 695
  hafızalarımızda fener şakşakçısı başkan çavuşoğlu'nun koyu galatasaraylı emre akbaba transferinde bile yaptığı alavereler hala tazeliğini koruyor.hele bir de bu sene şampiyonluğa oynadıklarını da düşününce bu transferi sene ortasında zor görüyorum. kaldı ki bizim de sözleşmesinin bitimine 6 ay kalan oyunculara bonservis vermeyeceğimiz gerçeği var.
 • 696
  alanyaspor takımının 2020/2021 sezonunda en önemli topçularından birisi. günümüz futbolunda aranan 8 numaralardan. böyle yetenekli bir topçunun galatasarayda yeri her zaman vardır. tek sıkıntısı az gol atan bir topçu. yetenekli ve türk topçuların ağırlıkta olduğu bir galatasaray sahada daha uyumlu görüntü çiziyor. ilk 11'mizde ağırlıklı olarak türk topçuların yer alması bence daha iyi olur. 6 türk + 5 yabancı topçu ile daha uyumlu bir takım olabiliriz.
 • 697
  sozlukte biraz geriye gittiğimizde, bonservissiz durumdayken ne gereği var denen futbolcu. alanya takımında kendini geliştirdiği için artık bizim seviyemizde görülmektedir. oysa salih uçan ilk çıktığında da sonrasında da hep iyi oyuncuydu. tek sorunu menejeri ile kariyer planlamasını yanlış yapmasıydi. en başta fener yerine, feda diyen beşiktaş'ı secseydi bugün olduğu yere çok daha önce gelirdi.
 • 699
  bugüne kadar nerede tüm kariyer tercihleri ofsaytlarla dolu olan yetenekli oyuncu.

  belki de fatih terim ve galatasaray onun için tek doğru tercih olacaktır. salih uçan; hakan çalhanoğlu jenerasyonundan. doğru bir kariyer planlaması ile önünde değerlendirebileceği yıllar var. taylan, oğulcan, emre kılınç, emre taşdemir gibi kendi yaş grubundan birçok oyuncu var bizde, uyum sorunu da yaşamayacaktır.

  mevcut galatasaray transfer politikasına son derece uyan bir oyuncu. beşiktaş'ın da bu transfer için devrede olacağını düşünüyorum.

  galatasaray'ın geniş kadroda bu tip oyunculara çok ihtiyacı var. salih uçan galatasaray'a gelirse ve başarılı olursa milli takıma seçilmesi için sosyal platformlarda en yüksek dozajda baskı yapacağımızı da bilmeli.

  ayrıca buradan football manager yetkililerine de sesleniyorum. türk oyuncuların gelişim yaşını 25 yapın, normal wonderkidler gibi 18 yaşında gelişmiyorlar.
 • 700
  süper ligde, yerli statüsünde olup da oyun görüşü daha yüksek olan, çabuk düşünüp çabuk oynayan, tek pas oyununu onun seviyesinde oynayan, hatta yanına yaklaşan başka bir oyuncu yok. fenerbahçe'de ilk parladığı dönemlerde, topu iki saniyede ayağından çıkaran, sakin ve özgüvenle oynayan salih'i izlemek ayrı bir keyifti benim için. fiziksel durumunu bilemem amcak ülke sınırları içinde günümüz futbolunun doğrularını, en basit ve sade şekliyle, gösterişten uzak haliyle sunabilen başka bir isim göremiyorum. umarım bir gün yollarımız kesişir.
 • 703
  bu kadar çok sevilmesine anlam veremediğim futbolcu. 27 yaşına girecek 1 ay sonra ve yıllardır patlama yapmadı diye konuşuluyor. yabancı liglerde adam 16-17 yaşında sahaya çıkıp kıyasıya oynuyor biz burada 27 yaşında adamı gelsin patlama yapsın katkısını versin diye gereksiz konuşmalara giriyoruz. bu adamın verebileceği katkı sadece bedavadan gelicek olmasıdır. ayrıca kendisi roma'da oynarken sürekli olarak forma bulamamaktan şikayetçi oluyordu. 2 yılını neredeyse hiç oynamadan geçiren bu genç (!) adamdan katkı beklemek, 40 yaşındaki falcao'dan sakatlanmamasını istemek gibi bir şeydir.
 • 704
  başıma bir şey gelmeyecekse, genel kanının aksine, aman ha bizden uzak olsun dediğim oyuncudur.

  27 yaşına gelmiş. yıllardır piyasada, herhangi bir takımdaki performansını hatırlıyor muyuz?

  8 numara pozisyonunda. bir sezonda aldığı 5 maçı hatırlıyor muyuz?

  arkadaşlar adamın üst üste 3 maç iyi top oynadığını söyleyebilecek olanınız var mı?

  bu sezon alanyada gösterdiği performans yanıltmasın. alanya, komple bir takım. ona rağmen bir pelkas, bir adam, bir marafona diyebiliyor muyuz?

  aman haa. son derece yetersiz, inşallah uzak dururuz.
 • 705
  bir operation birdheart* ajanı olarak takımımıza katılması için gündem oluşturulmaktadır.*

  latife öte yana dursun, pas yeteneği türkiye standartlarının üzerindedir. 2020 yılı içerisinde* hocamızın uyguladığı oyun planına katkı sağlaması gayet mümkün görünüyor. önümüzdeki yıllarda yabancı oyuncu sayısı azaltılırsa - ki bu sezon* şampiyon olmamız durumunda gündeme gelecektir - orta saha yerli rotasyonu için önemli bir hamle olabilir.