• 677
  fenerbahçede gençlik yıllarını geçirmesine rağmen antipatik olmayan, etliye sütlüye karışmayan futbolcu. yakın geçmişte kendi seviyesinde olan benzeri bir örnek hatırlamıyorum.

  italya'ya gittiğinde açık konuşmak gerekirse pek iç açıcı bir performans sergilemiyordu. ama bu alanyanın yerli orta saha ve yerli hocalarda olan anlamsız pozitif etkisi akıllara zarar. erol bulut ve sergen yalçın üç büyükler için yeterli olup olmadıkları tartışmalı olsa da burada iyi teknik direktörlük sergilediler. şimdi de çağdaş atan gayet iyi götüryor.

  ozan tufan da poşet olarak gitti, futbolcu olarak döndü. bu alanyada bir sihir var. salih de aynı şekilde alanyada bir açıldı pir açıldı. yolu açık olsun, yolumuz kesişirse de asla şikayetçi olmam.
 • 678
  yanlış kariyer planlamasının kurbanı olan futbolcu. 2 sene roma'ya kiralanmak yerine 1 sene düzenli oynayacağı bir anadolu kulübüne kiralansaydı daha iyi olurdu. oynamadıktan sonra totti'yle antrenman yapsa kaç yazar. en fazla ileride çocuklarına anlatacağı anısı olur. tabii bir de salih'in üzerinden atamadığı tembel futbolcu imajı var, ki bunu dile getirenler de haksız sayılmaz. şimdi alanyaspor'da o algıyı değiştirmek için çalışıyor. umarım bu çabası tekrar istanbul'a kapağı atıp sonra yatmak için değildir.
 • 679
  gözlemcilik yapan bir arkadaşımın anlattığına göre kendisi fenerbahçe'deyken genç milli takım kamplarında hocalarına "hocam, ben fenerbahçeli salih'im, tek kişilik oda isterim" çıkışını yapan biriymiş. klasik şımarık ergen tavırlarına sahip olduğu için genç yaşında potansiyeline rağmen varlık gösteremedi. ancak şu an olgunlaşmış görünüyor. artık değişmiştir yaşı ilerledi demeyi mi, yoksa 7'sinde ne ise 70'inde de odur demeyi mi tercih edersiniz bilemem.
 • 680
  roma'ya kiralanmadan önce fenerbahçe'de düzenli oynayan ve çok kritik gollere imza atan oyuncuydu bu seviyeye gelmiş bir oyuncunun anadolu takımına kiralanması yanlış olurdu, kariyeriyle ilgili en büyük hatayı roma'ya giderek yapmıştır, cengiz ünder ve mert çetin'de benzer hataları yaptılar, merih demiral gibi önce düzenli forma şansı bulacağı italya'da orta sıra takımında oynayıp kendisini gösterip daha sonra o sıçramayı yapabilirdi. keza roma'dan sonra o moral bozukluğuyla empoli'ye kiralanıp türkiye'ye geri dönmüştü.