resim
Sacha Boey
Takım:Galatasaray
Mevki:Sağ Bek
Yaş:22
Boy:1.78
Uyruk:Kamerun
 • 1075
  benim için galatasaray neden genç oyuncu transfer etmemeli? sorusunun cevabı olan oyuncudur.
  henüz 21 yaşında yetenekli, fiziği kuvvetli, belli bir seviyesi olan bu futbolcumuzu gerekli eğitim öğretim süzgecinden geçirip üst düzey bir futbolcu haline getiremiyorsak daha kimi getireceğiz.
  ben demiyorum ki boey çok iyi oynuyor. hayır performansı yeterli değil şuan ama yetiştirmek demek zaten böyle birşey değil mi? demekki genç futbolcu alıp geliştirip satalım işi bizlik bir durum değil. boşuna porto gibi olalım hayalleri kurmaya gerek yok. biz hazır eleman alıp oynatacağız.
 • 1081
  oyun görüşünde ciddi problemler var boey'in. 13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçında bir pozisyon oldu. belki hatırlayanlar olacaktır. midjtso rakip cezasahasının hemen önünde sağa yakın bir tarafta topu aldı, cezasahasının sağ köşesine yakın yerde bir oyuncumuz vardı. yunus'du sanırım ya da hamza da olabilir. yanında rakip sol bek ve bir stoper var. boey ise rakip cezasahası ile sağ taç çizgisi arasında bi yerde. hamza ya da yunus oldugunu düşündüğüm oyuncu içeri doğru bir koşuya başladı ama rakip sol bek ve stoper de o oyuncu ile koşuya başlayınca midjtso pas açısı bulamadı. bu arada boey ne yaptı? aynı koşuyu yaptı, yani 2 rakip oyuncunun arkasına doğru, midjtso'nun tamamen pas açısından çıkacak şekilde bir koşu. halbu ki en basit şeyi yapacaktı, ya yerinde duracaktı ve bomboş topu alacaktı, ya da daha etkili olmak için koşuyu cezahasına doğru çapraz şekilde değil de, pas açısından çıkmamak için kale çizgisine doğru dik şekilde yapıp çizgiye inecekti. pozisyonu gerçekten izlemeniz lazım. midjtso resmen delirdi, el kol işaretleri zaten bi oyuncu oraya koşuyu yapmış, sen niye aynı yere koşmaya çalışıyorsun der gibiydi. şimdi diyeceksiniz ki "ya bir pozisyondan yangın mı çıkartıyorsun?". mesele bu değil. mesele oyuncunun konsantrasyonu, oyun görüşü, oyun bilgisi. bir pozisyon bile bazen bütün bunları anlamak için yeterlidir. boey'in ciddi eksiklikleri var. gelişir mi? çok emin değilim. hatta hiç sanmıyorum.
 • 1082
  hücum anlamında etkinliği olmayan bi' bek. defansif açıdan da ortalama denilebilir. bizim gibi kendi liginde şampiyonluğa oynayan ekiplerde forma bulması çok zor. özellikle sıkışan maçlarda beklerin hücuma katkısı çok önemli hale geliyor. boey'de çizgiye inip ceza sahasına isabetli orta kesme ya da en azından basit çalım atıp bunu asiste dönüştürme gibi beceriler yok. nereden baksan bence yanlış transfer.
 • 1083
  afrikalı sağ bek. her maç çok iyi oynamasını bekleyerek kendi kendimizi hayal kırıklığına uğratıyoruz. bu çocuk belli meziyetleri olan ( hız, atletizm ve çabukluk) standart bir sağ bek ve çok genç. bir maç iyi oynar, bir maç idare eder, bir maç hata yapar, bir maç asist yapar, bir maç gol atar, bir maç cezalıdır... yani ne bekliyoruz anlamıyorum? sol bek rıdvan her maç müthiş mi oynadı da transfer oldu? hata da yapsa ısrar ile düzenli oynatıldı. zamanla kendini buldu,ivme ve güven kazandı.
  biraz sabredin allah aşkına. bu tutumla bütün futbolcularımızı baskı altında bıraktık. herkes sneijder, melo değilki. baskıyı genç oyuncular kaldıramıyor. bir 15-20 maç sadece destek verelim, hata yapsa da destek verelim.başka türlü boey gitse, robert gelir, robert gider andre gelir....
 • 1085
  yazılanlara bakınca tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum. kendisi sadece 1 milyon euro bonservis bedeli ile transfer edilmiştir. atletizm, hırs, atağa katilma açısından iyi düzeydedir. oyun içi katkısı da zamanla daha da oturacaktır. kaldı ki önüne de dubois alınmıştır. büyük takım beki değil, galatasaray'da işi yok gibi beylik laflari neye dayanarak söylüyorsunuz anlamıyorum. kendisi planlamada yedek sağ bek olacak. yedek sağ bek için de maliyeti gayet uygun. esas problem 1.4 milyon euro maaş ile hala kadromuzda bulunan omar'dır. boey geçen sezona iyi başlayıp anlamsız bir şekilde ortadan kayboldu aylarca. bu konudaki iddaalar doğruysa o da aklını başına toplayıp isine bakacak. önünde lyon kaptanı, fransa milli takımında sağ bek oynamış bir isim var. ona baka baka eksik yönlerini kapatmalı.
 • 1089
  taraftarımızın genç oyunculara bakış açısını ve galatasaray'ın neden bir daha özkaynakları ile başarıdan başarıya koşamayacağını bize hatırlatan futbolcu.

  geçen sene yaz ayında oynadığımız psv maçından sonra yunus akgün'e neler söylendi, galatasaray alt yapısına torpil ile alındığı bile dile getirildi ancak mevcut durum ortada.

  geçen sene genç oyuncuların üzerine gidilmesi galatasaray'ın toplanamamasına neden oldu. hatta şöyle diyeyim, bizi geçen sene hakemler 13. yaptı ve taraftar orada tuttu.

  21-22 yaşında boey. bu yaşında takımdaki defansif kabiliyeti en yüksek bek oyuncusu. dribbling konusunda da boey'in sıkıntı yaşadığını görmedim ki boey bir bek için ortalama hızda bir oyuncu.

  boey en büyük teknik problemi oyun kurulumunda yaşıyor. bu konuda dubois çok büyük şans boey için. oyun karakterine oyun kurmayı eklerse, yaşı genç olduğu için bu uzak bir ihtimal değil, birden elimizde en az 15 milyon € değer biçebileceğimiz bir assetimiz daha olur.

  yarın öbür gün kendi oyun dilinden konuşan bir hocaya denk gelirse (belki de çoktan gelmiştir*) zarar eden galatasaray olur, üzülen de biz oluruz.
 • 1090
  yaşı ve tecrübe eksikliği nedeniyle set hücumlarında galatasaray gibi takımlarda bazı eksiklikleri göze batıyor elbette ancak istikrarlı bir futbolcu olmayı başarırsa gereken gelişimi gösterebilir. hiçbir zaman hücumda çok büyük farklar yaratamasa bile defansif yönünü geliştirip önünde oynayacak ektrası olan ama koşmayan bir oyuncuyu defansif dinamizmi ile destekleyebilir. sakatlık ve mental yapısı futbol kariyerini belirleyecek sağ bek oyuncumuz.
 • 1091
  ilk geldiğinde hücum yönü daha ağır basıyordu. hatta dikine giderek önemli bir gol attığı maçımız da var avrupa'da.
  aslında kendisi hücumcu bir bek. şu an çıkmamasının sebebi hem kondisyon düşüklüğü hem de özgüvensizliği. kamp yemedi, sakatlıktan çıkınca doğru düzgün oynamadı -oynatılmadı.

  şu an ileri çıkıp hatalı bir iş yapmaktansa garanti oynayıp geride kalmayı tercih ediyor. defansif olarak hamlelerini tatlı sert ve sağlam buluyorum. ayrıca kafa toplarına çıkış zamanlaması ve zıplama yeteneği çok iyi. topun nereye ineceğini çok iyi bilip orada konumlanıp zıplayıp o topa vuruyor.

  kendisi hem sakatlığı ve hem de geçen seneki kaotik galatasaray ortamından kötü etkilenmiş. dakika 30'da oyuncularına homurdanan yeni galatasaray seyircisine yem olmaktansa defansif olarak sağlam durmayı ön plana atmış durumda. bu sene oynadığı takım yine komple değişmiş durumda. önündeki oyuncu farklı, orta saha farklı. geçen seneki kadroya alışacak kadar oynamamışken bu sene önündeki ekip tamamen farklı. bu seneki ekiple kamp da geçirmedi ve antrenman yapmadı. kim ne oynar bilmiyor. yetiştirici bir takım olabilsek kendisi seneye leo dubois'yi yedek bırakır ama bizim kültürümüz bu değil.

  biz kullan at bıçak seviyoruz. halbuki makine ile traş olmaya alışsak hem daha iyi traş ediyor, hem cildi tahriş etmiyor, hem daha ekonomik. ama biz makine alıp ilk iki traşta yaa bu olmuyor diyip yine kullan at traş bıçağı alan bir takımız. bu yüzden de cildimiz sivilce ve tahriş dolu hem de daha çok para ödüyoruz uzun vadede.
App Store'dan indirin Google Play'den alın