• 10448
  https://twitter.com/.../1421179469545549825

  eğer arda bu kulübün çocuğu denilerek, kendisine yaptığı tüm rezilliklere rağmen, bir şans daha tanınıp, güzel bir kariyer finali yapma hakkı tanınıyorsa; sabri gibi bir karakterin de bir zahmet en azından gönlü alınıp, şık bir veda yapılabilir. en azından sezon açılışındaki ilk iç saha maçımızda bahsettiği çok zoruna giden plaket olayı düzeltilebilir. arda bu kulübün efsanesiyse; sabri ultra mega super galactic presidentıdır. hoca zaten sabri'nin gönderilmesini yanlış bulduğunu iletmişti, umarım bu röportajdan sonra gerekeni yapar.
 • 10449
  https://twitter.com/.../1421179469545549825

  1.5 milyon euro kazandığı sözleşmesi devam ederken derbi maçında sahaya şu şekilde çıkmış oyuncu:

  https://cdn-amk.sozcu.com.tr/...6/04/sdsabryryry.jpg

  ayrıca bizden sonra transfer olduğu göztepe'de de işine şu şekilde saygı göstermiş oyuncu:

  https://pbs.twimg.com/media/DPM5z9OXcAIATZu.jpg

  sen sözde "evladı" olduğun takıma yada daha sonra imza attığın takıma ne kadar saygı gösterdin de sana düzgün muamele yapılmasını bekliyorsun?

  en geç 2011'lerde gönderilmesi gerekirken 2017'ye kadar takımda kalarak altyapıdan çıkmanın ödülünü yeterince aldı. yıllarca oynadı, hiçbir başarımızda da takımın en önemli 6-7 isminden biri olduğunu hatırlamıyorum.
 • 10450
  bülent korkmaz, ayhan akman ve selçuk inan ile birlikte kendisinin de bulunacağı bir organizasyon ile galatasaray'a emek veren futbolcularımızın jubilesinin yapılacağı ve elde edilen gelirlerin türkiyemizin temmuz 2021'de kaybettiği ormanların rekreasyonu için bagislanacagi bir organizasyonunun yapılmasının çok şık olacağı, göreceli de olsa bence efsanemiz olan eski futbolcumuz.
 • 10452
  ya of vefa vefa... real raul'u, ramos'u yolladı, barcelona xavi'yi yolladı.

  alemin tek aptalı biz miyiz ki katkı veremeyen adama vefa diye maaş ödeyeceğiz. kendisinin gönderilmesi doğruydu. başka yanlışlar üzerinden bu doğru da yanlışlanmamalı. jubile yapacağım dedi de biz mi yaptırmadık? gitti göztepe'de bir sezon zor oynadı. yahu göztepe'de oynayamayacak, üstelik de göbekli bir adam ,ile sözleşme uzatılır mı?
 • 10453
  https://twitter.com/.../1421179469545549825

  videoda bahsettiği sportif direktörü * hiç başarılı bulmasam da kendisiyle ilgili kararından dolayı tebrik ediyorum.

  böyle yerleşmiş, kök salmış yanlışları düzeltmek kolay değildir. sabri'nin takımımızda bulunması tam olarak böyle bir yanlıştı.

  galatasaray'a yıllarca hizmet ettiysen -bence baya vasat bir şekilde- galatasaray da sana karşılığını hayli hayli fazlasıyla verdi sabri. hatta o kadar fazlasıyla verdi ki bence galatasaray olmasaydı birebir zıt standartlarda bir yaşantın olabilirdi. burda vefayı göstermesi gereken bu camia değil sensin, genç takımdan birkaç oyuncunun masraflarını falan karşılayabilirsin belki.
 • 10454
  tipi sıkıntılı adam. yoksa öyle bahsedildiği gibi kötü bir futbolcu falan değildi. o çok övündüğümüz real madrid’in dizlerini titrettiğimiz maçta kilidi açan adamdır. yabancı spikerden bir dinleyin o maçı, game changer der sabri için.

  yetenekleri sınırlıdır elbette. ama futboldaki askerdir, lazımdır. çalışkandır, özverilidir. futbol sadece yetenek oyunu olsaydı, dünyadaki futbolcuların rahat %80’inin falan sözleşme alamaması gerekirdi. sabri’nin yeteneği 3 ise, özverisi 10 idi.

  tabii ki bizim taraftarın “bugün kime sallayalım” fetişinin en büyük kurbanı oldu. onun sebebi de renklere olan aşkı. başkası olsa 2 senede çeker gider, başka kulüplerde oynar, yine para kazanır, dert çekmezdi. ama sarı kırmızıya olan aşkı sebebiyle cefasını da çekerim, burda kalırım dedi sabri.

  sarı kırmızıyı destekleyen adamların buna saygı duyamaması da kendilerini taraftardan çok spor yazarı olarak görmesidir gözümde.
 • 10455
  di maria- real madrid klişesine benziyor sabri'nin olayı da. vasat bir topçu oldugundan dem vuruluyor sürekli, gereğinden çok geç gittiği, meslek ahlakının yüksek olmadığı. 'sabri reis' olayı yerleşmemiş olsa bunların hiçbiri denmeyecekti bence.

  yıllarca ortaları ile dalga geçildi. abartmıyorum son 15 yılda sabri'nin 13-16 arası kadar isabetli orta performansı aldığımız bek yoktur. ben mariano hastasıyım bilen bilir. oyun kurulumuna katkısı, oyun zekası vs bomba adam. ama orta kalitesi sabri'den düşüktü bizdeyken. sürekli rakibe çarptırdığı için alay konusu oluyordu burada. 4. yıldızı taktığımız sene inanılmaz hücum katkısı verdi sabri mesela. ama bazen işte yapışıp kalıyor bir şey üstünüze ve belli düşünce kalıpları ile hazırcılığa inanılmaz alışan zihinler aynıları tekrar edip duruyor.

  madem bu kadar kötü bek kendisinin de dediği gibi mancini'sinden terim'ine, rjkaard'ından feldkamp'ına, gerets'ine neden kimse yollamadı bu adamı. bugün yabancı sınırı için karşı propaganda malzemesine dönen tarık gelirken sözlük mutluluktan ölüyordu sabri'yi kesecek diye. sırf kuzeyli diye ayılıp bayılınan linnes sabri'nin onda biri topçu değil mesela.

  olay sabri'nin özünde de değil. son 1 hafta sözlüğe bakalım mesela, terim'e, hagi'ye, popescu'ya, sabri'ye denilenler çogu seyin özeti. galatasarayın ne kadar degeri varsa onlara hakarete varan eleştiriler yapmak, doğruluğu bilinmeyen saçmalıklar ile itham etmek moda oldu. kurumları kurum yapan içindeki insanlardır. sabri dediğiniz adam galatasaray formasını en çok giyen 4. adam. önündeki 3 kişiden ikisinin ismini agzımıza almak yasak zaten. sneijder'i havaalanından yollayan adam da bu, altyapı oyuncularına hediye alan da opsiyonunu ffp için kendi iptal eden de. ama 11de istemediği adam olduğu için galatasaraylılığı askıya alan x kişisi için vefa falan hikaye, futbol endüstri cart curt.

  satalım abi o zaman galatasarayı. gelsin arap bassın parayı. budur oh.
 • 10456
  aldığından fazlasını veremeyen eski kaptanımız. kaptanımız olması bence bir garabet. zira sırf altyapıdan çıktı diye yada en eskilerden biri diye futbolcular kaptan yapılmamalı. sabri'de kaptanlık vasıflarının yani liderlik vasfının olmadığını düşünüyorum.

  jübile meselesi de artık tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kapandı. sabri'ye gelene kadar nice efsanelerimize jübile yapılmadı.

  sabri sıradan özelliklerine rağmen kulübümüze hizmet etmiş ve karşılığını fazlasıyla almış bir profesyoneldir.
 • 10458
  https://twitter.com/.../1421179469545549825

  kendisinin tırnağı kadar galatasaray'a katkısı olmayan biri tarafından edepsizce kulüpten ayrılmasına yol açılmış futbolcumuz. dinlediklerim beni çok ama çok üzdü ve evet sabri futbolu burada bırakmalıydı, başka takımlardan verilen örnekler saçmalıktan ibaret. yanlışı doğru göstermek için yanlış örnek veremezsiniz. sabri hiçbir zaman parayı, yedek kalmayı, tribün baskısını, dalga geçilmesini, hakaret edilmesini kafasına takmadı ve elinden geldiğince galatasaray'a hizmet etti. bu yapılanı asla kabul edemiyorum. bizim taraftarlarımız değerlerine sahip çıkmazsa bu kulüp gün geçtikçe erir gider. sabri bir çok oyuncu için örnek alınması gereken bir isimdir.

  yorumcu olduğunda bile burada hakkında neler yazıldı, gözlerime inanamadım ben.

  (bkz: #2970920)
 • 10459
  https://twitter.com/.../1421179469545549825

  açıkçası sabri'yi galatasaray'dan kim göndermişse doğruyu yapmıştır. he, bunun yolu daha doğru şekilde olabilirmiş ancak hangi yolla olursa olsun oyuncuda burukluk olacaktır. şu da var ki altyapıdan çıkmış oyuncular belirli bi' yetenek gösterip a takımda da kalıcı olmuşlarsa futbolu bırakana kadar her ne şartta olursa olsun evlat kontenjanından ballı kontratları hak edeceğini düşünüyor. kulübün sana saygı duymasını istiyorsan sen de mesleğine ve kulübüne saygı duyacaksın sabri son 2-3 senesinde göt-göbek salarak saygısını belli etmiş bi' futbolcuydu kulüp de ona hak ettiği şekilde davranmış.
 • 10460
  hiçbir zaman eleştirildiği kadar kötü olmamış oyuncu. hiçbir zaman da uçup kaçmamıştır. ama gayet ortalama bir performans vermiştir genele vurunca. iyi olduğu dönemler var, kötü olduğu dönemler var. gitmesi doğruydu diyebiliriz çoğumuz ama gönderiliş şekli yakışıksızdır, bunu tartışmaya açmaya bile gerek yok. 16-17 yıl burada forma giymiş bir isim için en azından futbolu bıraktıktan sonra bir jübile maçı yapmak çok şık olurdu.

  futbolda romantizme çoğu zaman karşıyım, performansı düşen, gerekli katkıyı veremeyen isimlerin de hemen gönderilmesini isterim. vefa falan diye zırvalamıyorum şu an, sonuçta milyon euroları alıp sefa sürdü bu insanlar. bu bakımdan vefayı zaten gösteriyor kulübümüz herkese. olay sadece düzgün vedalaşmakta bence. madrid ramos'u gönderdi ama bir basın toplantısı yapıp plaket verip, yolların ayrıldığını güzelce açıkladı. en azından bunu yapabilirdik diye düşünüyorum.

  edit: bu arada zamanında gönderilişini savunmuş birisiyim. sadece olayların arka planda nasıl geliştiğini görünce biraz üzülüyor insan. o yüzden gönderilmesinden ziyade gönderiliş biçiminin doğru olmadığını savunuyorum sadece.
 • 10461
  gittiği sezonu hatırlıyorum, önemli sayıda taraftar kendisiyle sözleşme yenilenmesi halinde kombine almayacaklarını, tv aboneliğinden çıkacaklarını söylüyordu. ben de sözleşme yenilenmemesi taraftarıydım zira yaşı 34 olmuştu ve sabri teknik kapasitesinden ziyade saha içi enerjisiyle katkı sağlayan bir futbolcu tipi idi. gençlik döneminde bile galatasaray seviyesinde bir futbolcu olup olmadığı hep tartışma konusu olmuşken 34 yaş sonrası takımda iyice sırıtacağı çok açıktı.

  ben kendisi jübile yapar diye düşünüyordum ancak göztepe'ye gitme kararı aldı. orada 1 sene oynayıp futbolu bıraktı. bence kariyeri adına kötü bir karar oldu. 3-4 sene daha oynasa anlardım ama 1 sene için futbolu, altyapıdan itibaren yıllarca giydiğin, kaptanlık pazubendi taktığın forma ile bırakmamış olmak ilginç geliyor bana. bu durumdan dolayı da jübile vb. gibi herhangi bir vefa borcumuz olduğunu düşünmüyorum kendisine.

  takımımızdan ayrıldıktan sonra nasıl bir performans sergiledi takip etmedim ama hemen bir sezon sonra asansör bir takımda kariyerini bitirmesi yönetimin yeni sözleşme teklif etmemekte haklı olduğunu gösteriyor. sözleşme yenilenmemesini eleştirmek yerine kariyerini sadece 1 yıl erken bitirip zirvede ve altyapısından çıktığı camiada bırakabilirdi. kendisinin söylediği gibi, "herkes kendine yakışanı yapar."

  https://twitter.com/...172892230881285?s=20
 • 10462
  galatasaray’ın ekmeğini gereğinden fazla yemiş oyuncu. hiçbir zaman galatasaray kalitesinde bir sağ bek olamadı.

  “camianın evladı” gibi safsataları da bırakalım. babasının hayrına oynamadı bu takımda, haketmediği trilyonlar karşılığı oynadı.

  yıllarca forma giymiş futbolcularımızı bir şekilde “kulüpte bir iş verilmeli” zihniyetinden arınmalıyız. burası profesyonel bir kulüp, kimsenin babasının çiftliği değil burası.

  eski futbolcularımızın sürekli “vefa”dan kulübümüzü suçlamalarından gına geldi. kimse size verdiğiniz hizmetlerden dolayı plaket vermeye de, jübile yapmaya da, kulüpte görev vermeye de mecbur değil. hele sabri sarıoğlu sana hiç değil!

  sarıoğlu’na tavsiyem demagoji yapmayı bıraksın. videodaki söz konusu röportajında haklı olduğu tek konu plaketinin dolabına koyulması.

  https://twitter.com/...172892230881285?s=21
 • 10463
  galatasaraydan hakettiğinden fazla ya da az maaş aldığı, işine gücüne olan saygısının tartışılarak takımımızdan ayrılış sürecindeki bazı şahısların yaptığı yanlışların savunulduğu futbolcu. burda konu kaç para aldığı, hakettiği etmediği değil, galatasaray için bir taşı yerinden kaldıran bir insana bile saygı duymamız gerektiği.
 • 10466
  galatasaraylı eski bir futbolcu, kaptan.

  kendisini yollama kararını kim vermiş bilmem etmem de kendisinin verdiği 15 yıllık hizmete değer bir karardır. gönderen büyük bir hizmet vermiş kulübe.

  kendisini hep şu haliyle hatırlarım;

  https://i4.hurimg.com/...cb49eb10bb1be4024262

  şimdilerde kendisini aratmayan ve masalarda atlayıp zıplayan bir başka kaptana(!) sahibiz.