• 3596
  savaş çorlu;

  --- alıntı ---

  3. imza ryan donk'dan
  galatasaray yönetiminin yeni sözleşme teklifine "evet" diyen donk'un %50 indirimli 850 bin avro civarı ücrete 1yıllık yeni sözleşmeyi bugün imzalayacak. 34 yaşındaki tecrübeli futbolcunun jübilesini sarı-kırmızılı forma altında yapmak istediği öğrenlidi

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1293668481062391808
 • 3601
  az çok ne vereceği belli bir stoper. hem takımı hem kulübü tanıyor. 850 bin avro da bence makul bir ücret. işler sıkıştığı zaman orta saha ve savunmayı oldukça rahat yedekler. aynı kalitede ismi şu şartlar altında bonservissiz almak kolay değil.

  kur bizim ülkemizde çok yüksek olduğu için herkes bir çarpma yapmak zorunda kalıyor. yine de normale yakın.
 • 3602
  atiba 400 bin euro + bonuslar ile oynayacak. 500 bin'den fazla verilmemesi gerekiyor işte ama sen saçma sapan oyunculara 1.4, 2.75, 3.6 verirsen adam da senden ister bunu.

  850 makul diyenler için yeni vergi ile bir daha hesaplamalarını istiyorum. artık gelen her oyuncuyu yeni vergi ile hesaplayın. üzerine bide euro ile anlaşıyorsun ücreti devamında bir daha artıyor kur dalgalanmasından dolayı.
 • 3603
  yeni sözleşmesinin yıllık 850 bin euro karşılığı imzalanacağı iddia edilen defansif orta saha oyuncusudur. kendisine verilen rakam şöyle değerlendirilmelidir. bonservissiz, 850 bin euro yıllık ücret civarına hem stoper hem orta sahayı yedekleyebilecek fizikli bir oyuncu alabiliyor muyuz, var mıdır bu maliyetlere böyle bir oyuncu, yerli ya da yabancı fark etmez ben göremiyorum bu maliyetlere oyuncu. evet bizim takımın maaş skalası diğer kulüpler gibi değil, hiç hak etmeyen oyuncular büyük paralar kazanıyorlar ve bu sebeple de donk tipi oyuncular da belli bir standart ücretin altına inmiyorlar, inmezler. yerine daha iyisini veya denk düzeydekini misal fransa liginden bonservissiz alamıyorsan, ligi de bilen, bu profildeki adam için bu paraları vermelisin. ama burada asıl iş, bu, kontrat maliyetlerini yükselten ve takımda hak etmediği düzeyde para alan futbolcuların gönderilip yerlerine luyindama, marcao maaşı civarında adamların alınmasıdır. kısa not olarak da şunu belirteyim, ben luyindama ve marcao olsam bu kadar maaş uçurumu varken kendimi rahat hissetmezdim, hem de kimden ne verim alındığı ortadayken. sonuç olarak ana problemimiz donk ve maaşı değil, galatasaray futbol takımı genelinin aldığı garanti yıllık ücretlerdir.
 • 3604
  donk terim döneminin başlamasının ardından yükselişe geçti ve ne görev verilirse elinden gelenin en iyisini yaptı. eğer fatih terim ilk geldiği dönem donk'a inanmayıp oynatmasaydı kim bilir belki şu an hangi alt sıra takımın da futbol oynayacak olurdu. bugüne gelişinde onu da kendi performansı memnun etti ve yeniden futbola tutundu. bizde joker bir oyuncu kazanmış olduk. yaşı itibariyle de artık sözleşme konusunda çok fazla naz yapmadan yönetim ile anlaşmaya varmalı ve takımda en az 1 yıl daha kalmalıdır.
 • 3605
  söylenildiği gibi 850.000 eurodan anlaşıldıysa kalmasında bir sakınca görmediğim oyuncu. biz o mevkiyi daha az maaşa oynayacak bir oyuncu ile de yedekleyebiliriz. ancak iki önemli husus var. 1 alacağımız oyuncunun bonservisi sattığın kadar al belasının olduğu şu yoklukta 300.000 euro olsa dahi orta saha transferine ket vurur. ikinci olarak da çok ucuza alacağımız bir adam donk performansı verebilir mi?
 • 3606
  (bkz: bonservisi elinde olan oyuncu)

  olay tam olarak bu. bu yüzden 0.85 m euro ile 1(bir) yıllık anlaşılmış. 1 yıl olması da iyi. seneye bakarız duruma, zaten yabancı sayısı da düşecek seneye, bu yılı kurtarsın yeter.

  açıkçası benim psikolojik sınırım bu civardaydı. daha düşük olsaydı daha iyi olurdu tabii ama yerini doldurmaya kalktığında daha uygun olmayacak malesef.

  - ffp (bonservis, kiralama ücreti vs)
  - takıma uyum
  - birden fazla mevkide oynama

  gibi etkenler var.

  hayırlı olsun.
 • 3609
  850k bile fazla ama nispeten iyi. kalmasını da istediğimi daha önce yazmıştım ama maaş pazarlıklarına girip kendini salınca biraz soğudum doğrusu. 19/20 sezonunun son haftalarında nerdeyse hiç top oynamadı, sebebi de malum sözleşme tekllfimiz beklediği rakamlardan uzaktı. sahada gamsız davranan, işini ciddiye almayan, trip atan oyuncuları sevmiyorum ve donk zaman zaman bu gamsızlığı yapıyor, yine de bir çok bölgeyi yedeklemesi ve tecrübeli olması sebebiyle 1 sezon daha kalması fena değil.

  buna ek olarak donk'a güvenip luyindama satılmaz umarım. luyindama olsa geçen sezon en az 10 gol daha az yerdik. aralarında çok büyük kalite farkı var.
 • 3612
  850 bin euro maaşı kendisi için fazla buluyorum. bu maaşı donk'a verecek başka bir takım yoktur herhalde. en fazla fenerbahçe sırf bize çalım atmak için verirdi. bizim bu tarz ederinden fazla verilen maaşlardan kurtulmamız gerekirken bu anlaşma çok doğru gelmedi. 500 bin euro'ya da gayet oynayabilirdi donk. resmi açıklamayı bekleyelim belki haberledekinden daha düşük bir bedele anlaşılmıştır. her şeye rağmen takımda kalması sevindirmiştir.
 • 3613
  takımımızda 3.5 yıldır görev yapan ve halihazırda sözleşmesi bitmiş olan 34 yaşındaki ağır defans oyuncusu.

  dün transferini açıkladığımız futbolun ön bölgesinde oynayan ve 26 yaşındaki emre kılınç'a gelecek yıl bugünkü kurla 900.000 euro ücret verilecekken kendisine verileceği iddia edilen 850.000 euro çok hem de çok yüksek bir ücrettir; bir de şu yoklukta. euro 8.8 tl olmuş.

  futbolu bırakacak aşamaya gelmiş esas olarak yedek olacak bir defans oyuncusuna 850.000 euro vereceksek üzgünüm ama hatalarımızdan ders almıyoruz ve ekonomik çıkmaza yol almaya devam ediyoruz demektir. ülke ekonomisi çok kötü yerlere doğru gidiyor; biz, bu yıl şampiyonlar ligi gelirlerimiz olmasına rağmen zarar açıkladık, seneye şl gelirleri olmadığı için çok büyük zarar açıklayacağız; bu yıl, yüksek maaşlı oyuncularımızın iyimser bakarsak en azından bir bölümünü, kötümser bakarsak hiçbirini elden çıkaramayacağız. içinde bulunduğumuz ekonomik tablo böyle karamsarken kuruş kuruş tasarruf yapma döneminde olduğumuzu düşünüyorum. böyle bir dönemde yedek defans oyuncusuna 850.000 euro vermek savurganlığa devam etmektir.

  yedek defans oyuncusu yabancı ise 500.000 euro'dan daha fazla almamalı; türk ise bu daha da aşağıda olmalı.
 • 3614
  bu adam şuan takımdaki herkesten (muslera hariç çünkü o direkt galatasaray) galatasaraylı. kariyerinde dibi görüp tekrar yükseldi. daha bizde sözleşmesi varken yatıp bir anadolu kulübüne imza atıp orda da rolantide oynayabilirdi. ama bu adam çalıştı çabaladı. altyapıdan gelen oyunculara abilik yaptı. hatırlayın ozan kabak ilk kez forma giyeceği zaman dakika 90 da depar atarak çıktı. ozanla birlikte oynarken yaptığı başarılı müdahalenin ardından koşarak gidip kafasını okşadı. altyapı maçlarını da takip ettiğini gördük bir kaç kez zaman.
  alacağı ücret 1 milyon euro'nun üstünde bence de olmamalı. euro 3-4 bandında olsa onu da alsın derdim ama ülkemizin ekonomik koşulları aşikar.
  bu adam da imzalayacağı son sözleşmeyi yapacak. ve son 2 şampiyonluğumuzda bence doğrudan etkisi var bu adamın. o yüzden alacağı ücret 700-800 bin euro civarında olmasında bir sakınca görmüyorum. umarım imzalar. musleranın olmadığı maçlarda eğer oynarsa kaptanlık pazubandının verilecek ilk adam kendisidir.
 • 3615
  pek çok ortamda 850bin euro bedelle bir senelik sözleşme yenilediği söylenen futbolcu.

  yönetimin daha önceki yaptıklarını göz önüne aldığımızda, yine bunun arkasında bir alıştırma politikası olabileceğini düşünüyorum.

  şöyle düşünüyorum ki, alacağı ücret 850binin üzerinde olacaktır.
  (bkz: mustafa cengiz yönetimi/#2943893)

  bekleyelim görelim, bu seferki fark ne kadar olacak.

  edit: 515bin euro sabit ücretle uzatıldığı açıklandı. galatasarayım kar etsin, ben lafımı yemekten mutluluk duyarım:) kendisini aidiyet sebebiyle kutluyorum.