• 3565
  arda turan'dan daha değerli ve daha önemli bir oyuncu. tüm kusurlarına rağmen galatasaray'a yakışan ender futbolculardan. iyi niyetle yaklaşıldığı takdirde ekonomik fedakarlık yapacaktır. galatasaray futbol takımın gerçek anlamda ikinci kaptanıdır. üç yıllık emeği hatırlanmıyor ve amacı olmayan son maçta takındığı tavırlar akılda kaldıysa, taraftar nankör ve futboldan anlamıyor, gündelik hayatında da aklıyla değil duygularıyla hareket ediyorlar demektir. yok yaşlıymış, adam fiziken 25 yaşında gibi diri ve dinamik. biz ne yirmilik dedeler gördük, en yakın örneği emre mor. nüfus kağıdından bana ne, ben sahada ne yapıyor ona bakarım. selçuk inan futbolu 2015'te 30 yaşında bıraktı, zlatan ibrahimovic 40 yaşında halen demir gibi. donk da ibrahimovic gibi sağlıklı ve azimli. sana ne yaşından, nüfusuna mı alacaksın. galatasaray'ın futbol takımının son üç yılında en değerli ve en verimli 5 oyuncusundan biri. vazgeçmek bana göre aptallıktır, ve istikrarın olmadığı yerde başarı olmaz. galatasaray'ın futbolcudan çok aklı selim yöneticiye ve taraftara ihtiyacı var. bu sene maçlar seyircili oynansaydı, galatasaray zaten şampiyondu. ne bu panik? galatasaray'ın problemi bile değil donk. ne paralar faiz borçları gidiyor, herkes konuya fransız galiba. donk aşağıdaki futbolcuların toplamından fazla katkıyı her sene bir şekilde veriyor. taraftar psikolojikmen rahatsız.

  ahmet çalık 900.000 euro.
  radamel falcao 5 milyon euro
  florin andone 2.5 milyon euro
  şener özbayraklı 6 milyon tl.
  belhanda 3.350 milyon euro
  jimmy durmaz 7 milyon tl
 • 3566
  geçtiğimiz iki senede galatasaray'dan 4.3 milyon euro kazandı. buna maç başı bonusları dahil değil.

  --- alıntı ---

  profesyonel futbolcu ryan henk donk ile 2018-2019 sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşmaya varılmıştır.

  buna göre futbolcuya 2018-2019 futbol sezonu için net 1.895.000 euro sabit transfer ücreti ödenecektir. bununla beraber futbolcunun forma giydiği tff süper lig ve uefa müsabakalarında takımın alacağı her bir puan için net 5.000 euro ödenecektir. futbolcu ayrıca bu dönem içerisinde 21 tff süper lig veya uefa müsabakasında oynaması durumunda net 200.000 euro prime hak kazanacaktır.

  buna ek olarak,
  2018-2019 futbol sezonunda futbolcu 21 tff süper lig ve uefa müsabakalarında oynar ise sözleşme bir sezon için kendiliğinden uzayacaktır. bu durumda futbolcuya 2019-2020 sezonu için net 1.895.000 euro sabit transfer ücreti ödenecektir. bununla beraber futbolcunun forma giydiği tff süper lig ve uefa müsabakalarında takımın alacağı her bir puan için net 5.000 euro ödenecektir. futbolcu ayrıca bu dönem içerisinde 21 tff süper lig veya uefa müsabakasında oynaması durumunda net 300.000 euro prime hak kazanacaktır.

  kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  --- alıntı ---

  bu kontratı ona verecek dünyada ikinci bir kulüp yok. bunu iyi anlamak lazım. avrupadan 750 bin euro garanti maaş bulabilirse şahsen kendisini tebrik ederim. bizim de vereceğimiz maksimum para bu olmalıdır.
 • 3568
  kendisine 800 bin euro'dan bir kuruş fazla maaş teklif edilmemesi gerekmektedir.

  adamı resmen yoktan var ettik, sayemizde popülerliği arttı, galatasaray gibi büyük bir camianın sevilen bir abisi oldu beğenmiyorsa kasımpaşa 500 bin euro maaş ile kendisini bekler.

  biraz kendimizi ağırdan satalım, 34 yaşındaki bir adam bir daha asla böyle paralar kazanamaz. beğenmiyorsa kapı orda, sanırsın bana ramos.
 • 3574
  kendisine teşekkür ederiz ama şu mali yapıda rotasyon amaçlı yabancı oyuncu barındıramayız. ikame olarak mecburen kendi altyapımızdan, kalitesi daha düşük olsa bile, oyuncular çıkarmamız lazım. en kötü olasılıkla menajer ücreti ile beraber 1-1.2 m euro parayı (yani 10 milyon tl'den fazla) 34 yaşındaki rotasyon oyuncusu için fazla buluyorum.

  kendisine teşekkür ederiz, bize iyi hizmetler verdi.

  iyi hatırlanacaksın.
 • 3578
  kendisi ile alakalı yorum yapılırken bence sürekli atlanan bazı konular var. tabii son zamanlarda sözlüğün cadı avına döndüğünü düşünürsek, bunların benim düşünceme göre olduğunu söylemem gerek.

  1. si, kendisinin çok iyi bir rotasyon oyuncusu olması. evet kendisi yedekte beklediği zaman güvenebileceğimiz bir stoper ama maaşı rotasyon oyuncusu için çok çok fazla. rotasyon oyuncusu demek için, maaşının adem büyük, ömer bayram kadar olması lazım.

  2. si, kendisinin joker oyuncu olduğu. donk şuan yaşı ve oyun tarzı sebebiyle orta saha oynayabilecek seviyede değil. 2019-2020 sezonunda da değildi. hatta 19 mayıs 2019 galatasaray medipol başakşehir maçında orta sahada çok kötü oynamış, yerine selçuk inan girerek oyunu ve skoru dengelemiştik. hatta 2018-2019 sezonunda oynatılmama sebebi, sözleşme olduğu yazılıyordu burada fakat fatih hoca mecbur kalmadıkça kullanmıyordu. kullanmama sebebi de orta sahada oynarken gerçekten kötü oynamasıydı. *
  yani kendisi joker değil, stoper yedeği.

  3.sü, kazanılan 2 şampiyonlukta çok büyük payının olduğu. evet, takımda her oynayan oyuncunun şampiyonluklarda payı vardır, donk'un payı da elbet vardır, ama bu pay belhanda kadar değildir. ayrıca donk, yaptığı kademe hataları, ofsaytı bozması ve genelde uyuması ile bize puanlar da kaybettirdi. 2. madde 'de 2018-2019 sezonu şampiyonluk maçını örnek gösterdim. bu maçtan bir sene önce 15 nisan 2018 galatasaray medipol başakşehir maçında, maçın başında arda ve emre'ye yaptığı bir pozisyon var. orada arda'nın kaval kemiğine basıyor. bu pozisyonun normali kırmızı kart ve orada görülecek saçma bir kırmızı kart bize sezonu kaybettirebilirdi. bu pozisyonu söylememin sebebi maçın çok kritik bir maç olması ve aynı bu tarz kritik maçlarda yaptığı hatalar. şimdi bunu da arda güzellemesi zannedip tepki gösterenler olur diye ekstra açıklama yapma gereksinimi duydum. :) *

  4. sü ise marcao ve luyindama'dan iyi olduğu. bu son zamanlarda çok fazla dile getirilmese de bazen bu tarz yazılar okuduğumu hatırlıyorum. ne top alma, ne müdahale ne de hava topu alma konularında bu ikiliden iyi değil. marcao biraz daha savruk ve kademe anlayışı zayıf fakat donk ile luyindama arasında neredeyse hiç bir parametrede donk daha önde değil.

  bu donk'un bize hiç mi faydası olmadı. tabii ki oldu. sıcak kanlılığı, duruşu gördüğüm kadarıyla insan ilişkileriyle faydası olmuştur. ayrıca 2019-2020 sezonunda çoğu maçta stoper bölgesinde idare eder bir görüntü çizmiştir. dediğim gibi çok çok iyi değil fakat en azından sahaya çıkmıştır. pandemi sonrası kaybedilen puanlarda bütün takım gibi kendisinin de payı çok fazladır. pandemi sonrası neredeyse hiç bir maçta iyi oynamamıştır ama yine de kötü anacağım futbolculardan değildir.

  bütün bu saydıklarım doğrultusunda, alacağı maaş, adem büyük, ömer bayram standartlarına çekilmelidir. yok eğer çekilmiyorsa güzelce video yaparak kendisine veda edilmelidir. burada en fazla eleştiren kişilerden biri olan ben, kendisini kötü şekilde veda edilmesini istemem.