• 3306
    herkese selamlar sevgiler. epeydir sözlüğe yazmıyordum. bir şeyler yazalım bakalım.

    23 şubat 2020’de oynanacak olan fenerbahçe maçımızın kilit adamı olacağını düşünüyorum. müthiş oyunuyla oyunu bize kazandıracak falan anlamında değil tabi bu dediğim. biraz bakalım.

    sezon içerisinde takımın en önemli oyuncularının adem, ömer, muslera ve lemina olduğunu söyleyebiliriz. ama lemina bunlar arasında biraz farklılaşıyor şöyle; onun olmayışı takımın oyun şeklini değiştirmemize sebep oluyor ve yerine doğru adamı koyamayıp yanlış sistemi denersek sistem tamamen çöküyor. derbide benim leminanın yokluğuna bulduğum çözüm yerine ömeri çekerek aynı sistemi oynamaya çalışmak değil. (bir çok kişinin bunu istiyor olması da beni hayret içinde bırakıyor) çünkü ömer fiziği rezalet bir oyuncu. fenerbahçe ise alanya ile birlikte fizik gücü en üst düzey olan takım bana göre. seri-ömer orta sahasının üzerinden silindir gibi geçer bir çok takım.

    plan şu olmalı: donk orta sahada kullanılarak ömer ve seri ikilisine müthiş bir konfor alanı yaratabilir. aynı zamanda stoperlerin arasına girerek mariano ve sarachi’nin ileri gidiş gelişlerini çok rahatacaktır. ayrıca donk top kullanan da bir adam, çıkmakta kolaylık sağlayacaktır. gustavo ve emre’nin olmadığı bir fenerbahçede ozan, tolga, jailson üçlüsü veya üçten ikisi çıkacaksa (mecbur gibiler) yazdığım kadroyla bu adamları haklayabiliriz.

    donk pazar günü kilit öneme sahip gibi duruyor. ahmet çalık umarım bizi üzmez.