• 2798
  2017-2018 sezonun oynadığı kısım ile olan ikinci yarısı ve bu sene 2018-2019 sezonunun şu ana kadarki zaman diliminde takımımızın en iyi ortasahasıdır. birkaç gündür deplasmanlardaki galibiyetlerimiz ve donk'un oynamasındaki paralellik paylaşılıyor zaten. geçen sene devre arası ndiaye gidip fernando uzun süreli sakatlandığında selçuk inan ve ikisine emanetti orta saha ve bu sene ndiaye-fernando ikilisi kadar sinmemistik resmen. şampiyonluğun kilit maçları kadıköy deplasmanında, basakşehir ve beşiktas galibiyetlerimizde de ilk 11di. bu sezon fenerbahçe maçından uzun süreli ceza alana kadar yine mesela antalya deplasmanında son dakika forvet oynayarak maç aldı. akhisar karşısındaki mitroglou'nun son dakika golünde de aslan payına sahip. en önemlisi fernando gibi hem saha içinde hem saha dışında yok olmuyor. ustuste 3 mac oynadığını görmedik bu sene fernando'nun. ndiaye çoğu zaman iyi niyetli ama defanstan top çıkaracak sorumluluğu almıyor/alamıyor. bu işi donk çok daha iyi kotarıyor. takım için neşe kaynağı olması ve galatasarayı çok sevmesi de cabası.

  kontratının uzamasına çok mutlu olduğum aslan. manchester city'den gelmiş olsaydı yaşına bakmayıp bu performansa hepimiz 1 sene daha isteyecektik.
 • 2800
  bir dönem felipe melo belinden ansızın ameliyat olduğunda bitime 7-8 hafta kala şok olmuştuk. hamit altıntop çıktı ve ben varım dedi şampiyonluk yolunda. hamit'in bu hizmetini asla unutmayacağız.

  reges yoksa/formsuzsa kendisi var. 2018-19 sezonu son 8 haftasında aslan gibi mücadele edecektir. hele ki oynamadığı dönemde kendisini salmayıp, terim ile beraber bomba gibi dönen karakterli birisi olarak; sözleşme otomatik olarak uzayana kadar değil sonuna kadar böyle oynayacağım derse şampiyonluk meşalesi elinde olacaktır.

  güç ve soğukkanlılık yanında akıl ve tecrübe çok önemli. nerede ne kadar sert olacağını çok iyi biliyor.
 • 2801
  kadromuzda en sevdiğim hikayeye sahip oyuncu.. real betis kiraladığında nolur alın diye yalvardık taraftar olarak, ama almadı. döndüğünde adam dibi görüp, u21le antrenmana çıktı yarım devre. sonra terim geldi, kendisini kadroya aldı. ndiaye'nin satılışı, fernando'nun sakatlığı derken herkes 'seneye' nin planlarını yapmaya başlamıştı ama kendisi beşinci günün şafağında çıkagelen gandalf gibi geldi rakip takımların orta sahasına hükmetti ve gitti. özellikle emre ve arda'yı aynı anda yere serişi güzel bir tat bıraktı *

  sözleşmesinin uzamasına çok sevindim. kendisi 30 maç 90 dakika oynayabilecek oyuncu değil artık. önümüzdeki yıl orta sahayı donk'suz kurmamız lazım. ama orta saha ne kadar iyi olursa olsun, ilerleyen dakikalarda donk'un oyuna girmesi bize hep güç katacaktır.